Umysł10 najlepszych sposobów na uwolnienie się od negatywnych emocji *

10 najlepszych sposobów na uwolnienie się od negatywnych emocji *

10 najlepszych sposobów na uwolnienie się od negatywnych emocji *


Wszyscy jesteśmy częścią wiecznej pogoni za szczęściem. Nasze szczęście dyktuje wybory, jakich dokonujemy z relacji, które tworzymy, ścieżki kariery, którą wybieramy, do stylu życia, który prowadzimy. Ale co się stanie, gdy negatywne emocje staną na drodze do naszego szczęścia? Bez względu na to, czy masz czynniki zewnętrzne, takie jak zmartwienia finansowe lub stres, czy po prostu czujesz się wyczerpany, te negatywne emocje mogą uniemożliwić osiągnięcie dobrego samopoczucia. Jeśli trudno Ci osiągnąć normalny poziom szczęścia, Best Offers Bingo przeprowadziło ankietę wśród 1000 osób, pytając „jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się negatywnych emocji?”, aby zobaczyć, jak ludzie radzą sobie z negatywnymi emocjami.

Poniżej znajduje się lista dziesięciu najlepszych odpowiedzi na uwolnienie się od negatywnych emocji.

Ćwiczenie
Najpopularniejszą odpowiedzią na uwolnienie się od negatywnych emocji były ćwiczenia. Wspaniałą rzeczą w ćwiczeniach jest to, że są bezpłatne, nie musisz zapisywać się na siłownię, aby iść na spacer lub pobiegać. Regularne ćwiczenia niosą ze sobą wiele korzyści, utrzymują Twoje ciało w zdrowiu i sile, a także mają moc zwalczania stresu, lęku i depresji. Jeśli bierzesz udział w ćwiczeniach aerobowych o umiarkowanej intensywności, twoje ciało uwalnia naturalne substancje chemiczne poprawiające nastrój, zwane endorfinami. Jeśli chcesz być zdrowszy i szczęśliwszy, ćwiczenia to najlepszy i najszybszy sposób na osiągnięcie pozytywnych i długotrwałych rezultatów.

Płacz
Płacz jest jedną z naszych najbardziej naturalnych sposobów obrony przed negatywnymi emocjami. Oprócz wypłukiwania z naszych ciał substancji chemicznych, takich jak adrenokortykotropowe (ACTH), płacz może pomóc nam zmniejszyć stres. Płacz może być naturalną korzyścią psychologiczną, ponieważ pomaga nam wyrażać głębokie negatywne emocje. Chociaż płacz nie jest odpowiedzią na wszystkie negatywne sytuacje lub emocje, jeśli odkryjesz, że tłumisz frustrację lub stres, płacz może być oczyszczającym uwolnieniem.

Krzyk
Podobnie jak płacz, krzyk może działać jako naturalne lekarstwo na negatywne emocje. Zarówno płacz, jak i krzyki pomagają nam cofnąć się do dzieciństwa, kiedy napady złości były jedynym sposobem radzenia sobie z gniewem. Chociaż nie sugerujemy krzyczenia na innych w chwilach złości lub frustracji, istnieją sposoby, aby krzyczeć w odpowiedni sposób, na przykład specjalne zajęcia jogi z krzykiem, podczas których możesz uwolnić swoje utajone demony bez martwienia sąsiadów.

Bądź pozytywnie nastawiony
Pogląd, jaki masz na życie, może mieć bezpośredni wpływ na to, jak czujesz i postrzegasz otaczający Cię świat. Bycie optymistą nie polega na odrzucaniu negatywnych rzeczy, które dzieją się w życiu, jest to narzędzie, które może pomóc Ci podejść do sytuacji i przezwyciężyć je. Pozytywne myślenie może również przynieść korzyści zdrowotne, takie jak obniżenie wskaźników depresji i stresu.

Sen
Sen jest czynnikiem, który często bierze udział w walce z negatywnymi emocjami. Niezależnie od tego, czy nie śpisz z powodu stresu, czy czujesz się ospały z powodu braku snu, sen może zmienić Twoje samopoczucie zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Kiedy mamy do czynienia z depresją, ludzie często mają zwiększoną potrzebę snu. Sen może odmłodzić ciało i umysł, więc upewnij się, że masz czas na sen, aby pozostać zdrowym, szczęśliwym i czujnym.

Rozmowa
Według psychologa Freuda rozmowa jest lekarstwem. Zachęcał swoich pacjentów do rozmowy, aby dotrzeć do sedna ich problemu. Mówią, że wspólny problem to problem o połowę mniejszy, ponieważ kiedy rozmawiasz z kimś innym o swoich problemach lub uczuciach, możesz uzyskać nową i jasną perspektywę sytuacji, zamiast organizować ją w swoim umyśle.

Śmiać się
Jak zapewne przekonasz się, śmiech jest zaraźliwy i sprawia, że ​​czujesz się świetnie. Śmiech ma moc odprężania umysłu i ciała, wzmacnia system odpornościowy, obniża poziom hormonów stresu i uwalnia endorfiny. Jeśli czujesz się przygnębiony lub zestresowany, obejrzyj jakąś komedię, która pomoże zmienić twoje zdrowie fizyczne i emocjonalne.

Uśmiechać się
To może wydawać się proste, ale uśmiech może pomóc rozproszyć negatywne emocje. Oprócz tego, że jest niewerbalnym wskaźnikiem szczęścia, uśmiech może również obniżyć tętno, co może pomóc w zmniejszeniu stresu.

Medytacja
Medytacja jest zasadniczo metodą treningu ciała i umysłu w walce ze stresem. Bierze pod uwagę twoje ciało (rozluźnienie mięśni i oddychanie) i twój umysł (kontrola i zrozumienie twoich procesów myślowych). Regularna medytacja może pomóc w zmniejszeniu stresu i niepokoju poprzez zwiększenie zdolności do relaksu.

Słuchanie Muzyki
Muzyka to medium, które może mieć bezpośredni wpływ na Twój stan emocjonalny. Od muzyki, przy której nie możesz się powstrzymać od tańca podczas wieczornego wyjścia, muzyki, która sprawi, że przypomnisz sobie ból utraconej miłości. Możesz wykorzystać zdolność muzyki do szybkiej zmiany nastroju w pozytywny sposób. Rozpocznij dzień ze swoją ulubioną piosenkę lub odtwarzaj kojące dźwięki, gdy wracasz do domu po ciężkim dniu w pracy.

Mamy nadzieję, że te przykłady zainspirowały Cię do tego, jak w zdrowy sposób uwolnić się od negatywnych emocji, aby osiągnąć szczęście.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...