Dom & Ty5 korzyści zdrowotnych przebywania wśród zielonych przestrzeni*

5 korzyści zdrowotnych przebywania wśród zielonych przestrzeni*

5 korzyści zdrowotnych przebywania wśród zielonych przestrzeni*

Ta treść jest tylko dla subskrybentów

Zasubskrybuj, aby odblokować tę zawartość. Wpisz swój adres e-mail, aby uzyskać dostęp.

Dostaniesz dostęp do:
  • Wszystkich treści
  • Opinii expertów
  • Artykułów o zdrowych stylu życia
  • Dietetycznych przepisów
Twój adres e-mail jest w 100% bezpieczny przed spamem!

Czy wychodząc na zewnątrz tej wiosny zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób nasze tereny zielone przyczyniają się do naszego zdrowia? Badania pokazują, że tereny zielone i architektura krajobrazu przyczyniają się do zdrowia, szczęścia i intelektu.


To naturalne, że tęsknisz za wiosną, gdy na zewnątrz jest zimno, ale czy wiesz, że jest dobry powód, dla którego brakuje Ci zieleni? Żywe krajobrazy są ważną częścią stylu życia na świeżym powietrzu, którą lubią Amerykanie, ale korzyści wykraczają poza grill i podwórkowy baseball. Tereny zielone są niezbędne dla twojego zdrowia.

[subscribe_to_unlock_form]

„Zalety trawy i krajobrazu przewyższają zwykłe korzyści fizyczne, które wynikają z aktywności na świeżym powietrzu” – powiedział Kris Kiser, prezes i dyrektor generalny Outdoor Power Equipment Institute (OPEI). „Liczne badania wykazały, że ludzie, którzy spędzają więcej czasu na zewnątrz lub są otoczeni przez zielone krajobrazy, są szczęśliwsi, zdrowsi i mądrzejsi. Kiedy przygotowujesz się do wyjścia na zewnątrz tej wiosny z kosiarką i innym sprzętem zasilającym przeznaczonym do użytku na zewnątrz, dobrze jest wiedzieć, że przebywanie na zewnątrz jest dla Ciebie dobre”.


Naukowcy od lat badają wpływ natury na samopoczucie człowieka, ale ostatnie badania wykazały bardziej bezpośrednią korelację między zdrowiem człowieka, szczególnie związanym ze stresem, a znaczeniem dostępu ludzi do przyrody i zarządzanych krajobrazów.


Ubrudzenie się jest dla ciebie dobre. Według dr Christophera Lowry’ego, neurologa z University of Bristol w Anglii, gleba to nowy prozac. Mycobacterium vaccae w glebie odzwierciedla wpływ, jaki zapewnia Prozac na neurony. Bakteria stymuluje produkcję serotoniny, co wyjaśnia, dlaczego ludzie, którzy spędzają czas w ogrodzie, pracują na podwórku i mają bezpośredni kontakt z glebą, czują się bardziej zrelaksowani i szczęśliwsi.


Według Narodowej Akademii Nauk dzieci wychowywane na farmach w „brudniejszym” środowisku niż miejskie mają nie tylko silniejszy układ odpornościowy, ale także lepiej radzą sobie ze stresem społecznym.

Życie w pobliżu krajobrazów może poprawić twoje zdrowie psychiczne. Naukowcy z Anglii odkryli, że ludzie przeprowadzający się do bardziej zielonych obszarów doświadczyli natychmiastowej poprawy zdrowia psychicznego, która utrzymywała się przez co najmniej trzy lata po przeprowadzce. Badanie wykazało również, że osoby przenoszące się do bardziej rozwiniętego obszaru odnotowały spadek zdrowia psychicznego.
Według badań przeprowadzonych przez zespół badawczy zazielenienie pustych obszarów miejskich w Filadelfii zmniejszyło poczucie depresji o 41,5% i zmniejszyło zły stan zdrowia psychicznego o 62,8% u osób mieszkających w pobliżu pustych działek.

Zieleń może sprawić, że będziesz zdrowszy. Holenderscy naukowcy stwierdzili, że ludzie, którzy mieszkają w odległości pół mili od terenów zielonych (takich jak parki, ogrody publiczne i zielone drogi), mają niższą zachorowalność na piętnaście chorób – w tym depresję, lęki, choroby serca, cukrzycę, astmę i migreny. Badanie z 2015 r. wykazało, że ludzie mieszkający na ulicach z większą liczbą drzew mieli odczuli poprawę zdrowia serca i metabolizmu. Badania pokazują, że zadania wykonywane pod uspokajającym wpływem natury są wykonywane lepiej i dokładniej, dając wynik wyższej jakości. Na przykład spędzanie czasu w ogrodach może poprawić wydajność pamięci i koncentrację uwagi o 20%.

Zielone krajobrazy czynią Cię mądrzejszym. Dzieci zyskują uważność i pamięć roboczą, gdy są wystawione na zieleń, mówi badanie przeprowadzone przez Payam Dadvand z Centrum Badań nad Epidemiologią Środowiskową w Barcelonie. Ponadto przebywanie w naturalnym otoczeniu może być bardzo skuteczne w zmniejszaniu deficytu uwagi/nadpobudliwości i zaburzeń u dzieci.
Dotyczy to również dorosłych. Badania wykazały również, że przebywanie w pobliżu roślin pomaga lepiej skoncentrować się w domu i w pracy. Charlie Hall, Ellison Chair in International Floriculture uważa, że ​​spędzanie czasu w ogrodach może poprawić koncentrację i wydajność pamięci nawet o 20 procent.


Badanie National Institute of Health wykazało, że dorośli wykazują znaczny wzrost funkcji poznawczych po przejściu na spacer na łonie natury. Ponadto badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda wykazało, że chodzenie w naturze, a nie w środowisku miejskim zorientowanym na beton, powodowało zmniejszenie lęku, ruminacji i negatywnego afektu, a także przynosiło korzyści poznawcze, takie jak zwiększona wydajność pamięci roboczej.


Zielone krajobrazy pomagają szybciej leczyć. Wiele badań wykazało, że rośliny w salach pooperacyjnych w szpitalach lub widoki estetycznych ogrodów pomagają pacjentom regenerować się nawet o jeden dzień szybciej niż ci, którzy są w bardziej sterylnym lub surowym środowisku.


Według ostatnich doniesień lekarze przepisują teraz niektórym pacjentom czas na zewnątrz. Park Rx America jest organizacją non-profit, której misją jest zachęcanie lekarzy do przepisywania dawek natury.

Wszystkie te korzyści podkreślają znaczenie utrzymania naszych podwórek, parków i innych terenów zielonych społeczności. Drzewa, krzewy, trawa i rośliny kwitnące są integralną częścią ludzkiego zdrowia. Nie tylko zapewniają miejsce do zabawy dla dzieci i zwierząt, ale bezpośrednio przyczyniają się do naszego dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...