Dom & Ty6 wiosennych wskazówek dotyczących konserwacji domu*

6 wiosennych wskazówek dotyczących konserwacji domu*

6 wiosennych wskazówek dotyczących konserwacji domu*

Postępuj zgodnie z tymi 6 wskazówkami, aby upewnić się, że podczas wiosennego sprzątania masz wszystko pod kontrolą.

[subscribe_to_unlock_form]

 1. Wyczyść swoje rynny
  Na rynnach mogą gromadzić się zanieczyszczenia, więc upewnij się, że rynny zostały dokładnie wyczyszczone. Zanim zaczniesz sprzątać, załóż parę rękawiczek ogrodowych. Poszukaj kielni ogrodowej, która pomoże ci zebrać liście i znajdź stabilną drabinę, która pomoże ci dotrzeć do rynny.

Czyszczenie rynny zmniejszy przecieki podczas deszczu. Sprawdź połączenia i zabezpiecz je, jeśli są luźne. Upewnij się, że woda spływa z fundamentu przez co najmniej jeden metr.

 1. Sprawdź swój dach
  Zima może spowodować poważne uszkodzenia dachu, takie jak przecieki i pęknięcia z powodu ogromnego ciężaru śniegu i lodu. Wiosna stopi lód na dachu, dzięki czemu jest to idealny czas na sprawdzenie dachu pod kątem uszkodzeń. Rozejrzyj się szybko po swoim domu, aby zobaczyć, czy gonty nie zostały uszkodzone.

dach-inspekcja
Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy, zrób zdjęcie i skontaktuj się z zaufanym wykonawcą w celu uzyskania porady, jak naprawić gonty.

 1. Czyste drewno
  Sprawdź swój dom pod kątem zgnilizny przed rozpoczęciem czyszczenia. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń, które mogły zostać spowodowane sezonem zimowym. Jeśli nadal jest śnieg, poczekaj, aż się stopi, zanim zaczniesz zamiatać brud i gruz. Dmuchawa do liści może również pomóc w oczyszczeniu gruzu, jeśli masz trudności z robieniem tego ręcznie.

czyste-drewniane-deski
Upewnij się, że nosisz okulary ochronne i gumowe rękawice przed czyszczeniem drewna. Nie wylewaj środka czyszczącego na cały materiał. Przetestuj go najpierw na małym obszarze, aby sprawdzić, czy działa dobrze, czy nie. Nanieś środek do czyszczenia tarasów na drewno za pomocą szczotki ze sztywnym włosiem, a następnie spłucz podłogę wodą.

Pamiętaj o tych rzeczach podczas czyszczenia. Jeśli twoja platforma jest podniesiona, umieść poniżej folię ochronną. Przykryj znajdujące się w pobliżu rośliny szmatką, ponieważ chemikalia w urządzeniu do czyszczenia podłogi mogą być szkodliwe dla roślin, powodując ich obumieranie.

 1. Inspekcja fundamentów:
  Jeśli śnieg lub szron wokół domu jeszcze się nie stopił, sprawdź ścieżki odpływowe wokół domu i usuń blokadę. Oczyszczenie terenu pomoże odpłynąć stopionemu śniegowi i przymrozkom z fundamentu. Sprawdź również odpływy kanalizacyjne w pobliżu Twojej nieruchomości.

Wycieki w fundamencie można również znaleźć w piwnicy, więc sprawdź również ten obszar. Użyj zagęszczonej gleby na swoim podwórku, aby uniknąć ryzyka zalania podwórka i fundamentu przez deszcz.

 1. Mycie okien
  Pochmurny dzień to idealny czas na umycie okien. Jeśli zrobisz to w słoneczny dzień, Twoje okna szybko wyschną, ale może to spowodować zacieki. Sprawdź prognozę pogody w Ottawie, aby uzyskać aktualizacje.

Usuń nagromadzony brud na oknie, zanim zaczniesz cokolwiek nakładać. Użyj szczotki lub miotły, aby usunąć brud. Jeśli nałożysz środek czyszczący na brudne okno, kurz będzie rozmazywał się po oknie, a zakończenie czyszczenia zajmie więcej czasu.

okienka do mycia
Nałóż roztwór czyszczący za pomocą gąbki do czyszczenia okien na zewnątrz. Dokładnie wytrzyj, aby usunąć wszelkie ślady brudu. Użyj ściągaczki, aby usunąć roztwór z okna. Zacznij od góry i kieruj się w dół wzorem S. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj ściągaczki z miękką gumową krawędzią.

 1. Zewnętrzna farba
  Właściwa konserwacja farby zewnętrznej może przedłużyć jej żywotność, opóźniając czas do ponownego malowania. Sprawdź swoje ściany pod kątem pęknięć włoskowatych lub innych subtelnych uszkodzeń. Te problemy mogą powodować przenikanie wilgoci do domu, uszkadzając drewno pod spodem.

lakier-na zewnątrz
Jeśli zauważysz problem, napraw farbę lub uzyskaj drugą opinię na temat tego, czy pełne przemalowanie jest potrzebne.

Na zewnątrz
Wiosna to idealna pora na sprzątanie domu, ponieważ nie jest ani za gorąco, ani za zimno. Jest wiele rzeczy, które musisz sprawdzić w domu, a ten artykuł może pomóc Ci zacząć od podstaw. Wyjmij więc rękawiczki, załóż okulary ochronne i tej wiosny zacznij sprzątać swój dom.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...