Dom & TyDom & Ty7 kroków do stworzenia idealnej domowej siłowni*

7 kroków do stworzenia idealnej domowej siłowni*

7 kroków do stworzenia idealnej domowej siłowni*

Przygotowujesz się do skonfigurowania swojej domowej siłowni? Rozpakowanie i zainstalowanie domowej siłowni może być zniechęcającym zadaniem. Od wyboru odpowiedniej przestrzeni i zapewnienia właściwej wentylacji powietrza po zakup sprzętu i akcesoriów, jest wiele do rozważenia podczas montażu domowej siłowni. Oczywiście korzyści płynące z posiadania takiej siłowni często sprawiają, że jest ona warta zachodu. Posiadanie prywatnego miejsca do ćwiczeń i treningu oznacza, że nie musisz płacić za członkostwo w siłowni, dojeżdżać do siłowni lub dostosować się do harmonogramu siłowni. Posiadanie siłowni we własnym domu jest wygodnym i opłacalnym sposobem na utrzymanie formy. Myślisz, że jesteś gotowy, aby stworzyć siłownię swoich marzeń? Oto 7 kroków do zbudowania idealnej domowej siłowni.

[subscribe_to_unlock_form]

Wybierz miejsce

Pierwszym krokiem do zbudowania idealnej siłowni jest znalezienie najlepszej przestrzeni w domu. Dla tych w większych domach, możesz mieć wiele opcji, w tym pokój bonusowy lub mieszkanie w piwnicy. Ci w mniejszych domach, takich jak mieszkanie lub condo, mogą potrzebować kreatywności. Jeśli nie masz dodatkowego pokoju, spróbuj wykorzystać garaż lub umieścić przegrodę w jednym z pokoi. Pamiętaj, że przestrzeń ta będzie musiała mieć miejsce na Twój sprzęt i przechowywanie. Ważna jest również dobra wentylacja powietrza. Jeśli Twoja siłownia znajduje się w garażu, będziesz musiał albo otworzyć drzwi garażowe podczas ćwiczeń i/lub zainstalować jednostkę okienną lub oddzielny wentylator.

Zdecyduj się na sprzęt

Sprzęt czyni domową siłownię. Zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz przy wybieraniu sprzętu do siłowni, ponieważ większość przedmiotów ma tendencję do bycia dość drogimi. Pozycje, które można rozważyć: jeden lub dwa większe elementy sprzętu cardio, takie jak bieżnia, rowerek treningowy, wioślarz lub trenażer eliptyczny. Jeśli podnoszenie ciężarów będzie częścią twojej rutyny, możesz również chcieć mieć wszystko w jednym zestawie domowej siłowni. Zazwyczaj zawierają one siedzisko lub regulowaną ławkę, drążek do podnoszenia ciężarów i sztangi. Inne mniejsze akcesoria, które możesz chcieć w swojej domowej siłowni obejmują:

 • Maty do jogi
 • Klocki do jogi
 • Wolne ciężary
 • Kettlebells
 • Wałek piankowy
 • Taśmy fitness i oporowe
 • Tuby oporowe
 • Przystawki do maszyn do ćwiczeń
 • Obciążniki na kostki
 • Drążek do podciągania
 • Ślizgacze
 • Piłki lekarskie
 • Piłka Bosu
 • Worek treningowy i rękawice
 • Lina do skakania
 • Step
 • Plyometric Box

Zaprojektuj siłownię

Kiedy już zdecydujesz o lokalizacji siłowni i potrzebach sprzętowych, zmierz przestrzeń, w tym długość, szerokość i wysokość. Upewnij się, że sprzęt, który chcesz mieć (zwłaszcza większe elementy) odpowiednio pasuje do przestrzeni. Jeśli nie masz miejsca na wszystko, co chcesz, może trzeba rozważyć kreatywne opcje przechowywania i / lub znalezienie innych domowych siłowni. Zdecyduj, o tym wszystkim przed zakupem drogiego sprzętu. W ten sposób nie zmarnujesz pieniędzy na niepotrzebne przedmioty.

Dodaj niezbędną technologię

Planujesz oglądać zajęcia treningowe na telewizorze? Jeśli planujesz oglądać filmy instruktażowe i treningowe, będziesz musiał dodać duży telewizor do swojej domowej siłowni. Możesz również rozważyć dodanie głośników, aby słuchać ulubionych utworów podczas treningu. Upewnij się, że przestrzeń siłowni w Twoim domu jest wyposażona w niezbędną technologię, aby tak się stało. Możesz potrzebować gniazdek elektrycznych, kabli, wifi, przedłużaczy i listwy zasilającej.

Zainwestuj w dobre przechowywanie

Przechowywanie jest kluczowe, jeśli chodzi o budowanie idealnej domowej siłowni. W zależności od tego, gdzie znajduje się Twoja siłownia, możesz potrzebować półek i stojaków ściennych. Przedmioty, takie jak ciężary, hantle, maty do jogi, brudna odzież i taśmy oporowe, muszą mieć swoje miejsce – inne niż podłoga. Elementy do przechowywania, które warto wypróbować to:

 • Montowany na ścianie stojak na maty do jogi
 • Stojak na hantle
 • Dwupoziomowy stojak na ciężary
 • Kosz na pranie
 • Szafka na ubrania
 • Ławka do przechowywania
 • Półki druciane
 • Pojemniki i kosze

Czy przestrzeń jest ograniczona? Oprócz dobrego przechowywania, możesz rozważyć zakup łatwego do przechowywania sprzętu do ćwiczeń, takiego jak składane bieżnie i maszyny oszczędzające miejsce.

Zainstaluj lustro o długości podłogi i gumową podłogę

Duże lustra są kluczowe, jeśli chodzi o trening. Nie tylko ćwiczenie w lustrze może dać Ci punkt centralny i pomóc w doskonaleniu formy, ale także może pomóc w świadomości przestrzennej i motywacji. Większość komercyjnych siłowni ma duże lustra rozmieszczone w całej przestrzeni, aby klienci mogli obserwować swoje treningi. Jeśli twoja domowa siłownia jest duża, zalecamy dodanie płytek lustrzanych montowanych na ścianie lub lustra o długości podłogi, które pasuje do twojej estetyki. Nie zapominaj również o swoich podłogach! Trening na twardej powierzchni jest nie tylko szkodliwy dla Twoich pleców i stawów, ale także dla samej podłogi. Aby chronić podłogę i Twoje ciało, zalecamy zainstalowanie gumowej podłogi. Jednym z łatwych sposobów na to jest użycie zazębiających się gumowych płytek, które można łatwo zainstalować i usunąć.

Dodaj do pokoju swój własny styl

Od tablicy i naklejek na zderzaki do zdjęć i plakatów, cokolwiek potrzeba, aby utrzymać motywację podczas treningu, jest tym, co powinieneś uwzględnić na ścianach swojej domowej siłowni. Zainstalowanie tablicy na ścianie to szczególnie świetny sposób na zapisywanie treningów i powtórzeń. Wielu uważa, że trudno jest utrzymać motywację podczas treningu w domu, więc posiadanie tablicy na ścianie ze spersonalizowanym planem treningowym jest świetnym sposobem na trzymanie się odpowiedzialności. Dodatkowo, dodanie stylu, który zainspiruje Cię do cięższej pracy sprawi, że Twoja domowa siłownia stanie się lepszym doświadczeniem.

Potrzebujesz przenieść swoją istniejącą siłownię do nowego domu?

Przeniesienie domowej siłowni do nowego domu nie jest łatwe. Nie tylko sprzęt jest ciężki i trudny do rozebrania, ale również pakowanie jest wyzwaniem, biorąc pod uwagę wagę i kształt wielu przedmiotów. Oto kilka wskazówek dotyczących przenoszenia istniejącego sprzętu i akcesoriów do siłowni do nowego domu.

Odkaź swoje przedmioty przed i po przeniesieniu. Sprzęt gimnastyczny ma tendencję do bycia szalką Petriego bakterii i zarazków. Pamiętaj, aby przynieść chusteczki odkażające, aby dokładnie wyczyścić wszystkie części siłowni przed przeniesieniem i po przeniesieniu.

Skup się na małych, solidnych pudełkach i/lub małych plastikowych pojemnikach do przenoszenia ciężkich ciężarów i hantli. Nie przepakowuj pudełka z ciężkimi ciężarami. W przeciwnym razie skończysz z połamanymi pudełkami i być może również złamanym palcem u nogi.

Otocz ciężkie ciężary amortyzacją, taką jak ręcznik lub papier do pakowania. Zapobiegnie to przesuwaniu się przedmiotów na ciężarówce.

Zleć profesjonalnym firmom przeniesienie dużego sprzętu gimnastycznego. Jeśli musisz przenieść go samodzielnie, wynajmij wózek, aby pomóc w załadunku i rozładunku. Umieść koce ruchome na wierzchu sprzętu i zabezpiecz przedmioty w ciężarówce pasami, aby się nie przesuwały. Podnoszenie ciężkiego sprzętu jest niebezpieczne i może być niszczące dla Twojego kręgosłupa. Pamiętaj, aby zginać kolana podczas podnoszenia. Dobrym pomysłem jest też pomoc przyjaciela w przeprowadzce.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...