Zdrowie7 najważniejszych powodów, dla których warto wzmocnić kolagen*

7 najważniejszych powodów, dla których warto wzmocnić kolagen*

7 najważniejszych powodów, dla których warto wzmocnić kolagen*

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stało się przyjmowanie wzmacniacza kolagenu w postaci suplementu. Jest znany jako jedno z najbardziej obfitych białek w organizmie i jest dosłownie jak klej, który nas łączy! Bez względu na porę roku uzupełnianie zapasów kolagenu może pomóc Ci się poruszać, wyglądać i czuć się lepiej. Wiemy, że skóra cierpi i wysycha, szczególnie jesienią i zimą, gdy temperatury stają się niższe. Zimna pogoda może również powodować ból stawów i nasilać walkę z artretyzmem. Na szczęście zwiększenie ilości kolagenu może znacząco zmienić Twoją cerę i zmniejszyć ból stawów oraz stany zapalne w Twoim ciele. Jesienią i zimą chodzi o unikanie sztywności, nudności, letargu i smutno wyglądającej skóry!

„Kolagen”, sama nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „sklejać” lub „klej”: „kolla” i „gen”, co oznacza produkować! Kolagen odgrywa kluczową rolę w ochronie i zachowaniu naszego organizmu. Nasze ciała wytwarzają wiele różnych rodzajów kolagenu, który znajduje się w naszych kościach, mięśniach, chrząstkach, ścięgnach i oczywiście w skórze. Kolagen zapewnia naszym tkankom siłę i strukturę, dzięki czemu nie można zaprzeczyć, że odgrywa on kluczową rolę w naszym ogólnym samopoczuciu.


Niestety dla nas wszystkich, nasza produkcja kolagenu stale spada już w wieku 30 lat, a nawet wcześniej. Często obserwujemy utratę kolagenu w wyściełającej chrząstce między kośćmi, co jest klasycznym objawem choroby zwyrodnieniowej stawów, która powoduje obrzęk i ból stawów. Zmniejszające się zapasy kolagenu w ścięgnach i więzadłach powodują osłabienie stawów i podatność na kontuzje. Ponadto utrata kolagenu w skórze powoduje charakterystyczne oznaki starzenia, takie jak cienka, sucha i pomarszczona skóra.


Dobrą wiadomością jest jednak to, że jest to białko, które może być dobrze produkowane i wchłaniane przez organizm – dzięki temu suplementacja wzmacniająca kolagen może być jeszcze ważniejsza jako część codziennej diety.

Tak więc, to powiedziawszy, oto 7 głównych powodów, dla których warto zwiększyć poziom kolagenu!

Zmniejszony ból stawów: Wraz z wiekiem nasze tkanki stawowe pogarszają się, co powoduje, że stajemy się mniej aktywni, stawy są mniej elastyczne i bardziej podatne na ból i sztywność. Kolagen może pomóc w utrzymaniu zdrowych tkanek stawów i zmniejszeniu bólu stawów.


Zwiększona gęstość kości:
Kości stają się mniej gęste i bardziej kruche z wiekiem i podczas menopauzy. Kolagen to suplement, który może pomóc zwiększyć lub przynajmniej utrzymać gęstość kości, aby zapobiec złamaniom.


Korzyści przeciwstarzeniowe: Kolagen pomaga odmłodzić i nawilżyć skórę; może pomóc w zmniejszeniu pojawiania się drobnych linii i zmarszczek.
Leczy skórę: Kolagen jest potężnym uzdrowicielem i regeneratorem skóry. Może również poprawić siłę i strukturę Twojej skóry.


Przeciwzapalne: Kolagen jest białkiem bogatym w aminokwasy. Aminokwasy mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie.


Przeciwutleniacz: Kolagen może działać jako silny przeciwutleniacz w organizmie. Może pomóc w walce z wolnymi rodnikami, które mogą powodować uszkodzenia.
Poprawia zdrowie jelit: Kolagen zmniejsza stan zapalny w jelitach, co pomaga leczyć wyściółkę jelit i wzmacniać przewód pokarmowy.


Podobnie jak w przypadku wszystkich suplementów, niektóre są lepszej jakości niż inne, a niektóre przynoszą większe korzyści niż te o niższej jakości. Jeśli chodzi o zwiększenie poziomu kolagenu, jednym z najlepszych sposobów na to jest użycie kolagenu morskiego. Niezależnie od tego, czy zamawiasz przez Internet, czy kupujesz z półki w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością, powinieneś wiedzieć, gdzie wytwarzane są Twoje suplementy i ile faktycznie kolagenu znajduje się w kupowanym produkcie. Wiele kolagenów zawiera wiele innych składników, więc ilość kolagenu, którą faktycznie otrzymujesz w jednej dawce, może być znacznie mniejsza niż myślisz.

Dlaczego kolagen morski?
Peptydy kolagenowe są wytwarzane z różnych źródeł zwierzęcych, przy czym bydło jest najtańszym i najbardziej powszechnym źródłem. Kolagen morski jest uważany za złoty standard wśród wszystkich źródeł, ponieważ ma najmniejszy rozmiar cząsteczek, co oznacza, że jest bardziej biodostępny lub łatwiejszy do wchłonięcia i wykorzystania przez organizm. Większość kolagenów morskich mierzy między 3000-5000 Daltonów, podczas gdy tańsze kolageny bydlęce zwykle mierzą 5000-10000 Daltonów.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre kolageny morskie premium mają rozmiary cząsteczek, które są jeszcze mniejsze. DeepMarine Collagen to kolagen wyprodukowany w Kanadzie, który jest poddawany licznym dodatkowym etapom filtrowania, aby zapewnić, że cząsteczki peptydów są prawie dwa razy mniejsze niż wszystkie inne kolageny morskie. Mierząc zaledwie 1700 daltonów, cząsteczki DeepMarine Collagen łatwo przechodzą przez wyściółkę jelitową do krwiobiegu, więc więcej peptydów kolagenowych dociera do komórek wytwarzających kolagen i widzisz większe korzyści. Im mniejsza cząsteczka, tym lepsze wyniki widzisz.

We współpracy z naszymi przyjaciółmi z DeepMarine. Zdjęcie dzięki uprzejmości DeepMarine
Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Produkty te nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek choroby.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...