Dom & Ty7 zabawnych zajęć w ogrodzie dla dzieci, które możesz robić w domu*

7 zabawnych zajęć w ogrodzie dla dzieci, które możesz robić w domu*

7 zabawnych zajęć w ogrodzie dla dzieci, które możesz robić w domu*

Nauka nigdy nie jest tak zabawna, jak zabawa w brudzie. Jest ku temu dobry powód: eksperci twierdzą, że natura ma ważne korzyści zdrowotne dla dzieci, w tym poprawę zdrowia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego. To jeden z powodów, dla których ogrodnictwo jest tak wciągającą czynnością dla małych rączek.

[subscribe_to_unlock_form]

Dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz dużo miejsca na zewnątrz do tych domowych eksperymentów naukowych w ogrodzie. Te siedem zajęć przyrodniczych jest idealnych dla przedszkolaków i można je wykonywać w pomieszczeniach, co oznacza, że ​​Ty i Twoje dzieci możecie uprawiać ogród w swoim domu, niezależnie od pogody na zewnątrz.

Matka i dziecko podlewają rośliny w pomieszczeniu. Dowiedz się więcej o nasionach za pomocą startera do nasion w kartoniku.
To zabawne rzemiosło naukowe umożliwia ponowne wykorzystanie starego kartonu po jajkach jako sadzarki do nasion, a dzieciom pozwala zaangażować się, ucząc się takich koncepcji, jak eksperymentowanie i kiełkowanie.

Jeśli sadzisz w kubkach różne rodzaje nasion, poproś dziecko, aby narysowało lub napisało nazwę każdej rośliny na wieczku kartonu. W ten sposób mogą śledzić, co i gdzie jest sadzone. Mogą też przeszukiwać czasopisma lub katalogi i wycinać zdjęcia roślin i wklejać je na wieczko kartonu.

Podlej doniczki i umieść karton na słońcu. Sprawdzaj codziennie, aby zobaczyć, kiedy pojawią się Twoje kiełki!

Oto kilka innych sposobów, dzięki którym Twój mały naukowiec będzie mógł eksplorować:

Jeśli masz kilka kartonów, umieść je tak, aby każdy z nich każdego dnia dostawał inną ilość światła słonecznego i zobacz, jak wpływa to na ich wzrost.
Jeśli posadziłeś ten sam rodzaj nasion w każdej filiżance, usuń jedno po kilku dniach podlewania i zobacz, czy wyrosły korzenie lub kiełki.
Co kilka dni usuwaj kolejne nasiona i śledź postępy kiełkowania. Jak zmieniają się w czasie?

 1. Użyj ponownie resztek kuchennych w słoiku
  To najlepszy kryty ogród warzywny — zabawne rzemiosło naukowe dla dzieci, które rozwiązuje również problem, co zrobić z resztkami kuchennymi. Wiele warzyw ze sklepu spożywczego można wyhodować w słoiku z wodą. Marchewki, słodkie ziemniaki, ananasy, seler, cebula i nie tylko zregenerują się, pozwalając maluchowi obserwować wzrost systemu korzeniowego i kiełkowanie łodyg.
 2. Użyj barwnika spożywczego i selera, aby zobaczyć, jak korzenie wchłaniają wodę
  Ten łatwy w obsłudze eksperyment przyrodniczy pozwala dzieciom zobaczyć, jak rośliny przenoszą wodę. Weź łodygę selera i włóż ją do słoika lub wazonu z wodą. Dodaj trochę barwnika spożywczego, a następnie zwróć uwagę, jak zmienia się kolor łodygi selera w czasie. W ramach eksperymentu pomóż dziecku śledzić, jak szybko roślina wchłania wodę. Jak wpływają na to zmiany temperatury lub światła?
 3. Stwórz własny ekosystem z terrarium
  Terrarium jest bardzo podobne do akwarium, tylko dla roślin i powietrza zamiast ryb i wody. Strona Climate Kids NASA zawiera świetne instrukcje. Możesz użyć wszystkiego, od dużego słoika po miskę ze złotą rybką lub akwarium. Wypełnij je żwirem, ziemią doniczkową i roślinami. Będzie to dobry sposób, aby zobaczyć, jak ekosystem Ziemi zależy od wielu różnych czynników, takich jak światło, temperatura i woda, aby zapewnić zdrowe środowisko. Jakie czynniki wpływają na środowisko ziemskie?
 4. Dowiedz się o rodzimych roślinach i pomóż im odrosnąć za pomocą kulek nasiennych.
  Nie każde ogrodnictwo potrzebuje łopaty lub dobrze przygotowanej działki. Dzieci mogą sadzić kwiaty po prostu rzucając kulkami nasion.

Kulka nasion to mieszanka gliny, ziemi i nasion zwiniętych w kulkę. Twoje dziecko może je wykonać w domu i wyrzucić na puste miejsca na podwórku, w alejkach lub na pustej parceli następnym razem, gdy wyjdzie z domu.

Glina i ziemia chronią nasiona przed żywiołami, dając im wystarczająco dużo czasu na zakorzenienie się i kiełkowanie. Zwolennicy ochrony zalecają robienie kulek nasiennych dla roślin pochodzących z twojego obszaru. Pomaga to przywrócić naturalną równowagę lokalnego ekosystemu, ale możesz użyć prawie każdego nasiona.

 1. Zrób „włosy” z trawy
  Ten zabawny mały projekt pozwala dzieciom posadzić „włosy” do własnych autoportretów. Wydrukuj zdjęcia swojego dziecka lub poproś je o narysowanie własnego obrazka. Przyklej je do małej doniczki lub kubka i posadź trawę lub inny rodzaj nasion roślin. Po wykiełkowaniu dzieci mogą cieszyć się „stylizacją” swoich trawiastych włosów nożyczkami.
 2. Pomóż zapylaczowi, robiąc karmnik dla motyli
  Twoje maluchy mogą pomóc motylom, robiąc własny karmnik dla motyli. Z papierowym talerzykiem, sznurkiem i papkowatym starym bananem, będziesz miał podajnik dla motyli do powieszenia za oknem. Zawieś swój karmnik na zewnątrz, w pobliżu kwiatów i poczekaj na swoich kolorowych gości.

Poproś swojego młodszego przyrodnika o odnotowanie motyli, które widzi, a następnie sprawdź, jakiego rodzaju są to motyle w oparciu o obserwacje Twojego dziecka.

Aby przeprowadzić zabawne eksperymenty naukowe, zobacz, co się stanie, jeśli twoje karmniki mają różne kolory lub będą zawieszone w różnych częściach podwórka.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...