UmysłAnatomia komedii - Dostarczanie radości ma korzyści*

Anatomia komedii – Dostarczanie radości ma korzyści*

Anatomia komedii – Dostarczanie radości ma korzyści*

Dostarczanie radości ma dwie bezpośrednie korzyści: naturalną reakcję fizjologiczną odczuwaną zarówno przez nadawcę, jak i odbiorcę, oraz efekt „humanizujący”, który tworzy połączenie między mówcą a publicznością. Korzyścią z bycia zabawną osobą jest wzrost popularności. Każdy czuje się dobrze przy zabawnej osobie, zwłaszcza gdy humor jest słodki, dowcipny, a nawet ironiczny.


Tworzenie gustownego i społecznie akceptowanego materiału, który wywołuje śmiech, to poważna sprawa. Jennie McNulty, artystka estradowa i specjalistka w dziedzinie kinezjologii, oferuje tę ciekawostkę. „Jednym z ważnych przepisów na komedię jest po prostu: tragedia plus czas równa się komedia”. To, co kiedyś było tak bolesne, może stać się żartobliwym tematem, który wielu ludzi łączy w związku z okolicznościami. Z czasem tworząc dystans, bolesne wspomnienia w końcu tracą kontrolę nad umysłem. Humor leczy rany i łagodzi ból. Fizjologicznie reagowanie na komedię pozwala odbiorcy skupić się na czymś innym i pozwala hormonom wytworzyć poczucie dobrego samopoczucia.

[subscribe_to_unlock_form]

Z okazji świąt wszyscy mamy słodko-gorzkie wspomnienia, które się pojawiają. Gdybyśmy tylko mogli odwrócić negatywne nastawienie do czegoś bardziej produktywnego – łatwego do powiedzenia, ale najczęściej trudnego do zrobienia. Jednak komedia i śmiech pomagają duszy zregenerować się z ran.


Biorąc to pod uwagę, święta są szczególnie stresujące ze względu na obciążenie finansowe związane ze znalezieniem odpowiednich prezentów i nadążaniem za popularnością dawania „najnowszych i najlepszych” upominków.


Gry elektroniczne, telefony komórkowe, odtwarzacze muzyki, urządzenia GPS i inne przedmioty wydają się mieć wysoką cenę. Ogólnie rzecz biorąc, społeczeństwo postępuje zgodnie z kampaniami marketingowymi i sprzedażowymi, aby wydawać pieniądze, które można by wykorzystać bardziej ekonomicznie i celowo oraz w ramach dostępnych środków i potrzeb. Znaczenie nadchodzących świąt tak naprawdę polega na tym, aby pamiętać o sobie nawzajem i wyrazić miłość i uznanie za to, co zrobili, aby zmienić rodzinę, miejsce pracy i przyjaźń. Uznanie nie musi być drogie, tak jak dzielenie się świątecznym duchem. Pamiętaj o tym podczas zakupów.


Dar śmiechu może pomóc komuś przetrwać świąteczny stres. Na przykład Poppy Champlin, komiczka mieszkająca w Los Angeles, mówi, że komedia nie jest dla nas wszystkich naturalna i doceniamy tych, którzy szybko dostrzegają w rzeczach humor. Oglądanie programu komediowego osobiście lub na DVD to świetny prezent. Na święta szczególnie lubi tworzyć humorystyczne pamiątki, które wywołują uśmiech lub dobre samopoczucie ze względu na spersonalizowany charakter prezentu. Odnajduje budowanie własnego daru terapeutycznego dla siebie, ponieważ jest zrelaksowana i skupiona na tym co robi i nie może się doczekać powrotu do domu i pracy nad swoimi projektami. Poppy mówi, że komedia uwalnia od obsesji na punkcie czegoś. Jej upominkami były kostki obrazków, które coś znaczą dla odbiorcy. Pewnego roku zrobiła pudełko z życzeniami i pięknie je ozdobiła zabawnymi przedmiotami. Odbiorca ma umieścić w nim listę i zobaczyć, ile z nich dojdzie do skutku w kolejnym roku. Poppy stworzyła skomplikowane pudełko cieni, w którym stworzyła trójwymiarowy obraz podróży ze zrobionych zdjęć. Zrobiła skały i drzewa i przykleiła maleńkie reflektory. Odwiedź www.poppycockprod.com


Komiksowa artystka, Jennie McNulty, udziela przemyślanych rad, jak być świadomym swoich działań. Zaleca, aby ludzie wyskoczyli ze schematu, gdy zorientują się, że stają się bachorami i zachowują się niewłaściwie. Najpierw należy przeprosić odbiorcę, a następnie śmiać się ze swojego niestosownego zachowania. „Święto jest naprawdę związane z duchem zabawy, wzajemnej miłości i nabierania rozpędu na kolejny rok” – mówi. Pasją Jennie jest chodzenie, traktuje je jako wspaniałą aktywność, która przywraca równowagę umysłu i ciała.
Z wykształcenia kinezjolog (studium mechaniki ruchu w odniesieniu do anatomii człowieka), zna wartość chodzenia przez co najmniej dziesięć minut za każdym razem, aby zrelaksować umysł i zastanowić się nad ścieżką życia. Wydaje się, że bardzo niewiele osób ćwiczy wystarczająco dużo. Siedzenie przez cały dzień przed komputerem nie zapewnia ciału wystarczająco dużo treningu. Chodzenie jest jedną z najlepszych form ćwiczeń, ponieważ przynosi wiele korzyści ludzkiemu organizmowi bez ryzyka kontuzji lub stresu. Odwiedź www.jenniemcnulty.com

Czy śmiech jest zaraźliwy?
Czy zauważyłeś, że kiedy jesteś na widowni, śmiejesz się bardziej intensywnie niż wtedy, gdy sam słuchasz programu komediowego? Dlaczego? Czy śmiech jest zaraźliwy? Niezwykły wybuch zaraźliwego śmiechu w żeńskiej szkole z internatem w Tanzanii miał miejsce w 1962 roku, kiedy trzy dziewczyny zachichotały i nie mogły przestać się śmiać przez trzy miesiące. Objawy szybko rozprzestrzeniły się na 95 uczniów, zmuszając szkołę do zamknięcia. Nagrania śmiechu towarzyszyły większości telewizyjnych seriali komediowych od września 1950 roku wraz z „The Hank McCune Show”. Nagrywany śmiech sprawia, że ​​widzowie telewizyjni śmieją się, jakby byli częścią żywej publiczności teatralnej. Śmiech innych osób jest nieodparty i ma swoje korzenie w neurologicznym mechanizmie wykrywania śmiechu – obwodzie neuronalnym w mózgu, który reaguje wyłącznie na śmiech. (Ziewanie może wiązać się z podobnym procesem w domenie wzrokowej). Po uruchomieniu detektor śmiechu aktywuje generator śmiechu, obwód neuronowy, który powoduje, że z kolei wywołujemy śmiech.

Kto nie lubi dobrego żartu?

Dlaczego więc ludzie śmieją się z głupich żartów? Zwycięską formułą humoru jest postrzeganie niekongruencji. Na przykład, dlaczego się uśmiechamy, gdy widzimy małą dziewczynkę w butach swojej mamy, która próbuje wyglądać na dorosłą? Dlaczego najpopularniejsza rozrywka polegająca na wyszukiwaniu śmiesznych dowcipów i anegdot zalewa nasze e-maile? Ludzie kochają komedię! To szybki śmiech, a ludzie chcą się podzielić wrażeniami!

Neurobiolog William M. Kelley zilustrował, jak jego grupa badała reakcję mózgu na humor za pomocą odcinka sitcomu Jerry’ego Seinfelda – tego, w którym George szuka leku na łysienie w Chinach. Kelley i jego koledzy odkryli, że różne obszary mózgu pobudzają aktywność, gdy dana osoba dostaje żart, a nie gdy na niego reaguje.

„Humor to znacząca część tego, co czyni nas wyjątkowymi jako istoty ludzkie”, mówi Kelley, neurobiolog z Dartmouth College w Hanover, New Hampshire. Tymczasem rezonans magnetyczny nieustannie skanuje ich mózgi pod kątem aktywności komórek nerwowych. Naukowcy analizowali dane na kilka sekund przed i po każdym dowcipie. Gdy uczestnik oglądał coś zabawnego, regiony lewej półkuli mózgu — tylna kora skroniowa i dolna kora czołowa — początkowo trzeszczały od aktywności. Neuronaukowcy wcześniej powiązali te regiony z rozwiązywaniem niejednoznaczności, mówi Kelley. Kilka sekund później, prawdopodobnie gdy osoba zareagowała na humor, wyspa i ciało migdałowate uaktywniły się w obu półkulach mózgu. Wyspa jest związana z doznaniami emocjonalnymi, natomiast ciało migdałowate służy do przetwarzania pamięci. Kelley zauważa, że ​​ludzie często przypominają sobie zabawne fragmenty sitcomu.

Zabawniej samotnie czy w tłumie?
Czy zauważyłeś, że żart nie zawsze jest tak zabawny, gdy jesteś sam? Jakkolwiek szczęśliwi możemy się czuć, śmiech jest sygnałem, który wysyłamy innym; praktycznie znika, gdy brakuje nam odbiorców. Różnice płci w śmiechu mogą być jeszcze większe. Przeprowadzony przez naukowców z Robertem Provine (Uniwersytet Maryland) stwierdził, że spośród 1200 osób kobiety częściej się śmieją. W rozmowach międzypłciowych kobiety śmiały się o 126 procent więcej niż ich męscy odpowiednicy. Kobiety mają tendencję do śmiechu, podczas gdy mężczyźni zwykle się śmieją. Głównymi inicjatorami humoru w różnych kulturach są mężczyźni, począwszy od wczesnego dzieciństwa. Najprawdopodobniej klaun z liceum jest mężczyzną. Wzorzec płciowy codziennego śmiechu sugeruje również, dlaczego więcej mężczyzn to komicy niż kobiety.

Czy śmiech jest rzeczą społeczną?
Jak ważny jest śmiech, gdy chce się spotkać? W 3745 ogłoszeniach zamieszczonych 28 kwietnia 1996 r. w ośmiu gazetach, od Baltimore Sun do San Diego Union-Tribune, kobiety częściej szukały „poczucia humoru”, podczas gdy mężczyźni częściej je oferowali. Śmiech kobiety jest krytycznym wskaźnikiem zdrowego związku. Wydaje się, że śmiech łączy ludzi, a wsparcie społeczne poprawia zdrowie psychiczne i fizyczne.
Przyjęcie humorystycznego spojrzenia na sytuacje życiowe może złagodzić codzienne stresory. Brak powagi lub ciągłej czujności pomaga zachować spokój umysłu i promować jasne myślenie. Umiejętność śmiania się ze stresu to najmądrzejszy sposób na odwrócenie jego skutków. Idź obejrzeć program komediowy i podziel się darem śmiechu na ten sezon świąteczny. Więc małpa wchodzi do baru i…Zdjęcie dzięki uprzejmości nenetusa na freedigitalphotos.net

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...