UmysłBądź szczęśliwy: osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w świecie nastawionym...

Bądź szczęśliwy: osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w świecie nastawionym na sukces *

Bądź szczęśliwy: osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w świecie nastawionym na sukces *

W dzisiejszym społeczeństwie ludzie kładą większy nacisk na to, aby odnosić sukcesy, wszyscy zabiegają o tę okazję do zdobycia złotego pierścienia, dzięki któremu ich przyszłe życie będzie łatwiejsze. Niestety w dążeniu do sukcesu ucierpiały inne rzeczy, takie jak zadowolenie ze zwycięstw w codziennym życiu, uznanie dla prostych rzeczy. Pracownicy są zmuszani do większej produktywności, produkowania więcej w krótszym czasie; ale nadal z jakością. Dłużej siedzieć przy biurku, stać dłużej na liniach montażowych, krótsze przerwy, nadgodziny; to wszystko powoduje stres, często prowadzący do wydłużenia zwolnień chorobowych, z pogorszeniem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym lub poczuciem szczęścia.

W końcu zabraknie satysfakcji z pracy, ucierpi na tym jej jakość, może nasilić się konflikt ze współpracownikami lub unikanie miejsca pracy. Niezadowolenie może przejawiać się latami i powodować depresję oraz nieszczęście w naszym życiu. Większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że to im się przytrafia, ponieważ zawsze postrzegali swoją sytuację jako normę!

[subscribe_to_unlock_form]

Jak więc możesz poprawić harmonię w swoim życiu zawodowym? Jak możesz być szczęśliwszy i osiągnąć większą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym?

Sprawdź swój poziom równowagi. Czy boisz się myśleć o pracy następnego dnia? Czy ciągle myślisz o rzeczach, które musisz osiągnąć w pracy? Czy czujesz, że nigdy nie możesz się odłączyć? Czy jest tam ktoś, kogo nie chcesz widzieć? Uczciwe odpowiedzi na te pytania mogą dać Ci wgląd we własny stan psychiczny, czy jesteś zadowolony ze swojej pracy, czy możesz dokonać drobnych ulepszeń lub czy jesteś całkowicie niezadowolony ze swojego życia zawodowego.


Co chciałbyś robić? Czy, jak wielu innych, zdobyłeś wykształcenie w dziedzinie, w której mógłbyś „zarobić na życie”, zamiast czegoś, co daje Ci satysfakcję? Poświęć trochę czasu, aby naprawdę pomyśleć o tym, co chciałbyś robić, a następnie zbadaj sposoby włączenia tego do swojego życia. Wolałbyś być magistrem sztuki? Porozmawiaj ze swoim szefem lub przełożonym o nowych projektach lub możliwościach, które wymagają bardziej kreatywnej pracy. Jeśli nie jest to możliwe, zapisz się na zajęcia plastyczne wieczorami lub w weekendy. Czy lubisz tańczyć? Zorganizuj wycieczkę do biura na lekcję tańca towarzyskiego, aby znaleźć wspólną płaszczyznę ze współpracownikami.

Co jest najważniejsze dla dobrego życia? Jakie rzeczy sprawiają, że jesteś szczęśliwy poza pracą? Chcesz więcej podróżować? Odłóż część każdej wypłaty, aby zaoszczędzić na podróż. Jeśli Twoja praca wymaga podróży, poświęć dodatkowy dzień na zwiedzanie miasta, w którym pracujesz. Lubisz sport lub ćwiczenia? Chodź na spacery, zacznij uprawiać nowy sport lub dołącz do społecznościowej ligi sportowej, w której możesz dobrze się bawić i poznawać nowych ludzi. Lubisz naturę? Odwiedź lokalne parki, dowiedz się więcej o fotografii i ciesz się uchwyceniem piękna natury.

Doceń proste rzeczy w codziennym życiu zawodowym. Zrób spis codziennych osiągnięć. Poświęć trochę czasu na świętowanie sukcesów swojego zespołu, takich jak podpisywanie nowych kontraktów i umóe z klientami, pomoc w pośredniczeniu w wielkiej transakcji lub dostarczanie doskonałej prezentacji. Doceń to, że masz dach nad głową i łóżko do spania. Jako przypomnienie i podziękowanie za pozytywne rzeczy w Twoim życiu, poświęcaj swój czas na wolontariat. Pomóż tym, którzy mają mniej szczęścia i oddaj się światu, który pozwolił Ci osiągnąć tak wiele. Staraj się być najlepszym, jakim możesz być w swojej pracy i miej świadomosć, że produkujesz coś dobrej jakości. Dobra praca może prowadzić do lepszych możliwości na przyszłość.

Przygotuj plan. Nie możesz wiele osiągnąć, jeśli nie masz planu. Musi istnieć plan, jak coś zrobić; lub poradnik, jak się za to zabrać. To samo dotyczy Twojego życia. Początek jest tam, gdzie jesteś, koniec jest tam, gdzie chcesz iść. Wypełnij środek, podając kroki, które musisz podjąć, aby osiągnąć swój cel. Usiądź i wypisz swoje marzenia, cele i to, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Użyj tych słów kluczowych, aby zbudować swój plan szczęścia zawodowego.
Równowagę między pracą a życiem domowym można osiągnąć dzięki poświęceniu uwagi i ukierunkowaniu. Większość szczęścia znajduje się pod naszą kontrolą, a poprzez oprawianie swojego codziennego życia w pozytywne światło, możesz odnaleźć sie w zrównoważonym i spełnionym świecie.

o autorze

Sharon Bennett, BA, BSN, pragnąc pomóc innym leczyć się emocjonalnie, być zdrowymi i w pełni realizować ich wartość, od prawie 16 lat jest konsultantką motywacyjną w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest autorką serii Shoe Fetish, zdobywczyni nagrody International Library of Poetry’s Choice Award 2001, członkini National Speakers Association i National Association of Professional Women. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.ShoeFetishMovement.com.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...