JedzenieCzy czarny czosnek nie jest tylko czosnkiem?*

Czy czarny czosnek nie jest tylko czosnkiem?*

Czy czarny czosnek nie jest tylko czosnkiem?*

[subscribe_to_unlock_form]

Istnieje pewien cytat Hipokratesa mówiący: „Niech jedzenie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo twoim pożywieniem”. Nawiązuje on poniekąd do magicznej w swojej prostocie możliwości zaradzenia bólom, kłuciu i skrętom za pomocą najbardziej obfitego i żyznego źródła, jakie mamy tuż pod ręką, czyli matki natury. Wykorzystywanie mocy naturalnych środków w celu zachęcania i promowania zdrowego stylu życia jest czymś, do czego warto dążyć. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których potrzebne jest nieco bardziej konwencjonalne podejście. Jednak to, czego potrzebujemy, znajduje się dosłownie wszędzie wokół nas. Czosnek jest wspaniałym pretendentem do głównej nagrody w konkursie uzdrawiania naturalnego. Hipokrates sam jako lekarz przepisywał czosnek swoim pacjentom. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak moc czosnku może pomóc w Twoim powrocie do zdrowia!

Na początku warto rzucić okiem na imponującą historię tej rośliny. Czosnek był jednym z pierwszych udokumentowanych środków na bazie roślin, które były stosowane w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia, codziennego życia oraz leczenia niektórych chorób.

• Czosnek pojawia się w wielu starożytnych greckich, egipskich, indyjskich i chińskich tekstach medycznych, w których określano go jako roślinę do zastosowań medycznych i często znajdował się w egipskich piramidach oraz starożytnych greckich świątyniach.
• W starożytnej Grecji codziennie karmiono żołnierzy czosnkiem, aby dać im siłę, determinację i odwagę. Z kolei na pierwszych igrzyskach olimpijskich sportowcy spożywali roślinę o leczniczych właściwościach przed występem, co dodawało im energii.
• W starożytnych Chinach i Japonii czosnek był często stosowany jako środek łagodzący lub znoszący depresję, natomiast w starożytnych Indiach był stosowany w celu leczenia chorób serca i zapalenia stawów.
• Rdzenni mieszkańcy Ameryki również wykorzystywali czosnek w herbacie do leczenia objawów przeziębienia i grypy oraz do wspomagania wszystkich ważnych zmian układu odpornościowego.
• W starożytnych kulturach był często stosowany w celu zmniejszenia zmęczenia oraz zwiększenia zdolności do pracy i wytrzymałości robotników.

Niektóre zastosowania czosnku – inne niż w jedzeniu!
Czosnek jest rośliną z rodziny amarylkowatych i słynie z szerokiego zakresu właściwości zdrowotnych, a także do użytku w gospodarstwie domowym. Możemy używać go w:

Leczeniu trądziku – stosowany może potencjalnie zmniejszyć pojawienie się trądziku, może być to w dużej mierze spowodowane jego właściwościami antybakteryjnymi (choć niekoniecznie powoduje przyjemny zapach skóry i wyobrażam sobie, że może odrobinę szczypać!).

Jako środek odstraszający komary- Yay…! Olejek o zapachu czosnku może być wykorzystywany do zwalczania małych roztoczy. Na dodatek nie ma w nim żadnych toksycznych ani szkodliwych chemikaliów… Super! Spray można skomponować z kilku ząbków czosnku w odrobinie oleju mineralnego, dodać trochę wody w sprayu i odrobinę świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Cóż, może warto spróbować?

Jako afrodyzjak – dodawany do potraw od czasów starożytnych czosnek był używany do wzbudzania romantycznych spotkań bliskiej osoby. Może być to pewien sposób na wniesienie odrobinę więcej miłości do twojego życia! Czosnek dzięki swoim właściwościom wpływa na zwiększenie krążenia i co za tym idzie – pompowanie krwi do kończyn i innych części ciała! Idąc dalej… Jak czosnek może pomóc żyć zdrowiej i szczęśliwiej? Oto kilka udokumentowanych korzyści płynących z posiadania zwiększonej ilości czosnku w Twoim życiu!

• Zawiera szereg składników odżywczych, w tym witaminę B1 i B6, C, selen, mangan i błonnik – jest również bardzo niskokaloryczny!
• Dzienna dawka czosnku lub suplementu może zmniejszyć przeziębienie nawet o 60% lub więcej i może znacznie skrócić czas trwania objawów przeziębienia/grypopodobnych do zaledwie 2 dni zamiast średnio 5-7 dni.
• Choroba serca to jeden z największych zabójców na świecie, często wywoływany lub zaostrzany przez nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi). Suplementy czosnku mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi! Czosnek może również obniżać poziom cholesterolu całkowitego i LDL (lipoproteiny o niskiej gęstości).
• Wykazano, że czosnek zmniejsza poziom toksyczności ołowiu w organizmie, może to być spowodowane związkami siarki występującymi w czosnku; wykazano również, że zmniejsza bóle głowy.

 Mamy nadzieję, że wniknięcie delikatnie w historię czosnku i jego właściwości, przyda ci się w przyszłości!

Czarny czosnek Ameryka Północna w pełni docenia właściwości i naturalną moc czosnku, aby potencjalnie leczyć i służyć jako lekarstwo; oto jego historia!

Firma Wisconsin Fermentation Company (WFC) została założona w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, tworzenia zdrowej żywności i ciężkiej pracy. Craig Dunek, prezes WFC, uosabia te zasady w firmie iw swoim codziennym życiu. Wierzy w uprawę i zbieranie żywności, którą spożywa, innowacje i zawsze ciężką pracę. Craig Dunek studiował na Uniwersytecie Wisconsin-La Crosse (UW-L), gdzie dwukrotnie ukończył mikrobiologię i biochemię.


Po ukończeniu studiów Craig przeprowadził się wraz z żoną do Wisconsin, gdzie pracował dla Organic Valley. Zarządzał badaniami i rozwojem w Organic Valley oraz pracował nad tworzeniem i ulepszaniem produktów. Jednak ponownie został pociągnięty do zintegrowania swojej pasji z outdoorem w karierze. Przygotowując się do pierwszego dziecka, Craig kupił trochę czosnku na lokalnym targu. Jesienią zasadził czosnek i był mile zaskoczony, gdy został zebrany, jak dobrze urósł w jego ogrodzie. Natknął się na czarny czosnek i zainteresował się aspektami zdrowotnymi oraz wyzwaniem związanym z jego wytwarzaniem. Craig szybko opracował plan, w jaki sposób mógłby wyprodukować czarny czosnek w żądanej ilości, a także był w stanie wyprodukować czarny czosnek w zrównoważony sposób… jak to jest dla wspaniałego widzenia!

Craig zawsze stara się ulepszać firmę i dostarczać produkty, które spodobają się ludziom i które są zdrowe; wyróżnia się następującymi cechami:
• Craig własnoręcznie zbudował komory, w których fermentuje czosnek, udał się na wiele targowisk rolniczych w całym regionie.
• Ta firma została założona w 2012 roku w domu Craiga i rozwinęła się z małego sklepu do zakładu produkcyjnego posiadającego certyfikat GFSI (globalna inicjatywa bezpieczeństwa żywności), który ma możliwość produkcji zarówno organicznego, jak i konwencjonalnego czarnego czosnku.
• Cały czosnek poddawany fermentacji w WFC pochodzi z czosnku z Ameryki Północnej i jest fermentowany i dojrzewany w stanie Wisconsin.
Czarny czosnek jest zaskakująco słodki i charakteryzuje się profilem smakowym umami, nadając przepisom pikantny smak. Profil smakowy charakteryzują nuty balsamiczne, figowe, daktylowe z nutą czosnku.
• WFC sprzedaje czarny czosnek w wielu różnych postaciach: całe cebule, obrane goździki, puree i proszek. Stali się firmą, która ma ogólnokrajowego dystrybutora w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zaopatruje przemysł spożywczy i komercyjnych producentów żywności.
Firma Wisconsin Fermentation Company została zbudowana na zasadach tworzenia zdrowego, zrównoważonego produktu dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu… bardzo podobnie do ciężko pracujących robotników w minionych czasach, którzy walczyli ze zmęczeniem, uzupełniając dietę czosnkiem… Craig wierzy w uwalnianie mocy czosnku gdzie może!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Black Garlic North America.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...