FitnessFitnessCzy powinieneś skorzystać z usług trenera personalnego?*

Czy powinieneś skorzystać z usług trenera personalnego?*

Czy powinieneś skorzystać z usług trenera personalnego?*

Trening personalny nie jest przeznaczony tylko dla osób, które chcą uzyskać idealnie napięte ciało. Wiele osób (niezależnie od tego, w jakiej są formie) może skorzystać ze współpracy z trenerem personalnym, aby ustalić cele ćwiczeń i osiągnąć je (w dobrym zdrowiu i bez urazów).

Trenerzy personalni są profesjonalistami fitness, którzy pracują z osobami, aby nauczyć formy i techniki ćwiczeń, utrzymać klientów odpowiedzialnych za ich cele ćwiczeń i stworzyć spersonalizowane plany treningowe w oparciu o indywidualne potrzeby zdrowotne i fitness.

[subscribe_to_unlock_form]

Trenerzy personalni pomagają dostosować treningi do Twoich wyjątkowych potrzeb i celów

Z pracy z trenerem osobistym najbardziej skorzystają osoby, które dopiero zaczynają ćwiczyć, nie wiedzą, jak trenować, by osiągnąć swoje cele, lub miały problemy z osiągnięciem swoich celów lub trzymaniem się programu w przeszłości – mówi Austin Johnson, certyfikowany trener osobisty z San Antonio w Teksasie i krajowy menedżer ds. treningu osobistego w Gold’s Gym.

Dla niektórych osób posiadanie partnera odpowiedzialnego i motywującego jest wielką korzyścią płynącą z pracy z trenerem. To część wiedzy, za którą płacimy, pracując z trenerem – mówi.

Płacisz również za wiedzę trenera personalnego na temat fizjologii człowieka – wzorców ruchowych ciała, prawidłowej formy ćwiczeń, programowania treningów oraz tego, jak dostosować konkretne ćwiczenia do różnych możliwości i ograniczeń fizycznych ludzi. Inne korzyści z treningu osobistego to nauka prawidłowej formy ćwiczeń, uzyskanie treningów i planów treningowych zaprojektowanych dla Ciebie i Twoich celów ćwiczeniowych oraz nauka bezpiecznego treningu.

„Zapytaj, jaki jest ich plan, aby pomóc ci osiągnąć swoje cele”, mówi Johnson. „Dobry trener osobisty powinien być w stanie dać ci zarys każdego kroku w procesie docierania z miejsca, w którym jesteś teraz, do miejsca, w którym chcesz być”.

Jeśli masz ukryte schorzenie lub ryzyko zdrowotne, trenerzy personalni mogą pomóc ci bezpiecznie trenować

Kolejną dużą rolą, jaką mogą odegrać trenerzy personalni jest pomoc w zmniejszeniu ryzyka kontuzji, mówi Khan. Twój trener pracuje z Tobą, aby upewnić się, że Twój trening nie tylko pomoże Ci osiągnąć cele ćwiczeniowe, ale również sprawi, że nie będziesz narażony na kontuzje.

„Jeśli ktoś jest kontuzjowany lub odzyskuje formę po urazie, powinien zawsze szukać wskazówek od kogoś, kto ma doświadczenie w ćwiczeniach i rehabilitacji”, mówi Khan. „Podejście DIY może być dość szkodliwe i prowadzić klientów na złą drogę”.

Zarówno ostre, jak i nadużywane urazy powszechnie występują, gdy ludzie podążają za jednowymiarowymi planami treningowymi, które nie są dostosowane do ich potrzeb – lub ktoś może nieświadomie używać nieprawidłowej formy, wyjaśnia Khan. Dlatego właśnie trening personalny może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które już wcześniej doznały kontuzji lub mają problemy zdrowotne lub przewlekłe choroby, które zwiększają ryzyko urazu.

Trenerzy personalni mogą odgrywać kluczową rolę w pomaganiu osobom z chorobami przewlekłymi i chorobami podstawowymi pozostać aktywnymi i zdrowymi, mówi D.R. Ebner, DPT, specjalista od ćwiczeń i fizykoterapeuta z The Ohio State University Wexner Medical Center w Columbus. Jest to ważne, ponieważ w przypadku większości przewlekłych problemów zdrowotnych, ćwiczenia mogą często pomóc ludziom zarządzać stanem i zmniejszyć objawy.

Jak znaleźć trenera personalnego

Trenerzy personalni pracują w wielu różnych miejscach, w zależności od tego, w jakich dziedzinach się specjalizują i komu są najlepiej przygotowani pomóc. Większość siłowni zatrudnia wielu trenerów osobistych i stara się dobierać ich w pary z klientami w zależności od potrzeb ćwiczących. W niektórych szpitalach, klinikach medycyny sportowej i ośrodkach rehabilitacyjnych również pracują trenerzy personalni, a jeśli jesteś po kontuzji, operacji lub innym zabiegu, lekarz może skierować cię do takiego trenera – mówi Ebner.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...