PodróżeCzy Twoja podróż do Medi-Spa będzie lepsza i zdrowsza w 2022 roku?*

Czy Twoja podróż do Medi-Spa będzie lepsza i zdrowsza w 2022 roku?*

Czy Twoja podróż do Medi-Spa będzie lepsza i zdrowsza w 2022 roku?*

Medical Spa, zwane również Medi-Spas, to nowoczesna mieszanka tradycyjnego dziennego spa i klinik medycznych. Te sanktuaria zdrowia i dobrego samopoczucia powstają, ponieważ społeczeństwo wellness bardziej niż kiedykolwiek inwestuje w swoje zdrowie, umysł i ciało.

Spa definiuje się jako placówki, które promują dobre samopoczucie poprzez świadczenie usług terapeutycznych i innych profesjonalnych usług mających na celu odnowę ciała, umysłu i ducha. Według GlobalWellnessInstitute.org większość konsumentów i przedstawicieli branży zgodzi się, że w swej istocie – bez względu na wielkość, formę czy model biznesowy – spa to placówka skupiająca się na promocji dobrego samopoczucia.

[subscribe_to_unlock_form]


Najnowsze statystyki:
Światowy przemysł wellness to rynek wart 3,4 biliona dolarów, czyli 3,4 razy większy niż światowy przemysł farmaceutyczny.
• Beauty & Anti-Aging (1,025 bln USD)
• Zdrowe odżywianie/odchudzanie (574,2 miliarda USD)
• Turystyka wellness (494 mld USD)
• Sprawność fizyczna i umysł/ciało (446,4 miliarda USD)
• Zdrowie profilaktyczne/spersonalizowane (432,7 miliarda USD)
• Medycyna komplementarna/alternatywna (186,7 miliarda USD)
• Nieruchomości Wellness Lifestyle (100 mld USD)
• Przemysł spa (94 miliardy dolarów)
• Źródła termalne/mineralne (50 miliardów dolarów)
• Odnowa biologiczna w miejscu pracy (40,7 mld USD)

Światowy przemysł spa wzrósł z 60 miliardów dolarów w 2007 r. do 94 miliardów dolarów w 2013 r. – czyli roczny wzrost o 7,7%, nawet w długich latach globalnej recesji. A wszystko to prowadzi do naszego pytania – czy Twoje podróże w Medi-Spa będą lepsze i zdrowsze w 2022 roku? Aby mieć jak najlepszą wiedzę o kiełkujących Medical Spa oraz ich nakazami i zakazami, zaprosiliśmy Susan Etter z PPIB MediSpa, aby podzieliła się z nami swoją opinią i pomogła odkryć, jak możemy znaleźć właściwe spa. Z wielką nadzieją, że przybliży nas to do Wielkiego Sekretu zdrowej i pięknej skóry.
Magazyn Wellness: Pani Etter, jakie są Pani prognozy dla Medical Spas na najbliższe 5 lat?
Susan Etter: Wierzę, że medi-spa będzie nadal rosło i prosperowało przez następne 5-10 lat. W tym kraju panuje ogromny trend w kierunku dobrego samopoczucia i dbania o całe ciało – psychicznie, fizycznie i emocjonalnie. Medi-spa zaspokajają tego typu podejście. Nie chodzi tylko o dobry wygląd, ale także o dobre samopoczucie.

Magazyn Wellness: Czy istnieją pewne wytyczne dotyczące tworzenia idealnego środowiska Medical Spa?
Susan Etter: Podczas gdy każde spa musi znaleźć swoją własną niszę na rynku, wydaje się, że ludzie preferują miejsca relaksujące, a jednocześnie profesjonalne. Przytłumione światła, delikatna muzyka i wodospady sprzyjają poczuciu doświadczenia medi-spa. Po wejściu do gabinetu zabiegowego powinieneś mieć pewność, że przestrzeń jest czysta i bezpieczna.
Magazyn Wellness: Jakie są Pana zdaniem trzy najważniejsze priorytety, do których powinien najpierw podejść właściciel New Medical Spa?


Susan Etter: Trzy najważniejsze priorytety, o których powinien pomyśleć nowy właściciel medi-spa, to: usługi, personel i ochrona. Każdy nowy właściciel medi-spa powinien sprawdzić, jakie są najnowsze trendy w usługach. Klientela wciąż staje się bardziej wyrafinowana i oczekuje najnowszych i najlepszych. Nie chciałbyś wydawać 100 000 USD na laser tylko po to, aby dowiedzieć się, że istnieje lepsza opcja. Właściwy personel od samego początku jest bardzo ważny. Czy masz personel, który może zapewnić wszystkie usługi, które chcesz zaoferować? Czy jest jakieś szkolenie lub kształcenie ustawiczne, które powinni odbyć przed otwarciem firmy? Czy potrzebujesz mieć doświadczonego dyrektora medycznego, który będzie wspierał Twój personel w celu świadczenia usług? Na koniec upewnij się, że chronisz swoją firmę, zanim jeszcze otworzysz drzwi. Inwestujesz sporo pieniędzy, aby tak się stało, więc utrata tej inwestycji, zanim zacznie się opłacać, byłaby katastrofalna. Upewnij się, że masz odpowiednie ubezpieczenie, które pokryje Twój biznes – odpowiedzialność zawodowa, odpowiedzialność ogólna i własność są ważne. Sprawdź w systemach alarmowych. Nie chciałbyś, aby skradziono ci laser o wartości 100 000 USD.

Magazyn Wellness: Co według Ciebie powinno najbardziej interesować właścicieli Medical Spa?
Susan Etter: Największym problemem powinno być to, jak działa spa. Czy wszyscy mają podpisany odpowiedni formularz zgody, czy wszyscy przygotowują lub sprzątają pokój w ten sam sposób, czy prosisz o komentarze od klientów, aby ulepszyć swój biznes? Wygląda na to, że czasami właściciel, który zwykle jest również technikiem, jest tak zajęty tym, aby przepuścić klientów przez drzwi i obsłużyć, że nie zawsze upewniają się, że wrócą.
Magazyn Wellness: Osobiście, jak określić, czy Medical Spa ma to, czego szukają klienci?
Susan Etter: Wiem, że kiedy idę do medi-spa, chcę mieć miejsce, w którym mogę skorzystać z wszelkich usług, które należy wykonać. Chcę wygody, jaką jest brak konieczności chodzenia do wielu miejsc i chcę mieć ludzi, którzy są wykwalifikowani i pewni tego, co robią. Z perspektywy biznesowej.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...