UrodaUrodaFirma Cell Science Systems: testy, które mogą ujawnić wiek biologiczny*

Firma Cell Science Systems: testy, które mogą ujawnić wiek biologiczny*

Firma Cell Science Systems: testy, które mogą ujawnić wiek biologiczny*


Cell Science Systems, Corp., jedno z nielicznych laboratoriów oferujących badanie długości telomerów, uruchomiło nową wersję tego testu w przystępnej cenie. Znajomość długości telomerów jest ważna, ponieważ bezpośrednio odnosi się do zdrowia i długowieczności.

[subscribe_to_unlock_form]

Testy długości telomerów stały się ostatnio przedmiotem większego zainteresowania po badaniu przeprowadzonym w Brigham and Women’s Hospital, opublikowanym w tym tygodniu w BMJ (Brit. Med. J.). W badaniu dotyczącym diety śródziemnomorskiej i długości telomerów w badaniu Nurses’ Health Study: populacyjnym badaniu kohortowym, naukowcy przeanalizowali 4676 kobiet bez choroby, u których zmierzono telomery i wypełniały co dwa lata kwestionariusze częstotliwości spożywania posiłków. Odkryli, że kobiety stosujące dietę śródziemnomorską bogatą w warzywa, owoce, orzechy, rośliny strączkowe i nierafinowane zboża miały dłuższe telomery. Dłuższa długość telomerów zwykle wiąże się z lepszym zdrowiem i długowiecznością.

Telomery to powtarzające się, niekodujące sekwencje DNA na końcach chromosomów, które skracają się za każdym razem, gdy komórka się dzieli. Są one analogiczne do plastikowych końcówek na sznurowadłach butów i chronią DNA, które jest kopiowane. Krótsze telomery wiążą się ze skróceniem oczekiwanej długości życia i zwiększonym odsetkiem chorób związanych ze starzeniem się.
Co zrobić, jeśli twoje telomery nie są tak długie, jak byś chciała? Firma Cell Science Systems jest również znana ze swojej autorskiej metody badania wrażliwości na żywność i substancje chemiczne – testu Alcat. Wrażliwość na żywność i substancje chemiczne powiązano z procesami zapalnymi; a procesy zapalne skracają telomery.


Komentując, David Blyweiss, MD, MPH, Chief Medical Officer Cell Science Systems, stwierdza: „Te badania potwierdzają nasz pogląd, że dieta odgrywa kluczową rolę w ogólnym zdrowiu i starzeniu się. Badanie krwi Alcat może pomóc w ustaleniu, które pokarmy i inne substancje mogą wywołać niepożądane stany zapalne, które przyspieszają utratę telomerów”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.alcat.com.


O systemach nauki o komórkach
Cell Science Systems (www.alcat.com) to specjalistyczne laboratorium kliniczne, które opracowuje i przeprowadza badania laboratoryjne w dziedzinie immunologii, biologii komórki, diagnostyki molekularnej i innych specjalności wspierających spersonalizowane leczenie i zapobieganie chorobom przewlekłym. CSS prowadzi laboratorium z certyfikatem CLIA i jest zarejestrowanym przez FDA, producentem urządzeń medycznych cGMP, spełniającym normy ISO EN13485. CSS jest najbardziej znany jako wyłączny dostawca zastrzeżonego testu Alcat na wrażliwość na żywność i substancje chemiczne. Firma posiada oddziały w Europie i Azji.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...