UrodaUrodaJak naturalnie wybielić zęby?*

Jak naturalnie wybielić zęby?*

Jak naturalnie wybielić zęby?*

[subscribe_to_unlock_form]

Jeśli kawa, papierosy i jedzenie pozostawiły ślad na twoich zębach, nie jesteś sam. Wiele osób stara się zrobić wszystko, aby odzyskać swój naturalnie biały uśmiech.

„Zęby naturalnie żółkną z wielu powodów, w tym przez palenie, jedzenie wysoce pigmentowanych pokarmów, picie kawy, herbaty lub czerwonego wina, leczenia antybiotykami, urazów i nadmiernej akumulacji fluoru i kamienia nazębnego” – mówi Elisa Mello, DDS, z NYC Smile Design, nowojorski gabinet kosmetyczny i stomatologiczny zajmujący się odbudową zębów. Czy wiesz, że jest możliwe odzyskanie perłowo białych zębów za pomocą naturalnych sposobów?

Oto kilka wskazówek dostarczonych przez dr Mello:

Co robić?

 • Spożywaj pokarmy, które działają jak detergenty i naturalnie wybielają zęby. Aby utrzymać jasne zęby i zapobiec ich żółknięciu, powinno się usunąć bakterie przebarwiające, żując niektóre chrupiące owoce i warzywa, które wytwarzają wysoki przepływ śliny i działają jak małe szczoteczki do zębów. Pomagają z czasem usunąć uporczywe plamy. Warto więc jeść jabłka, marchewki, gruszki, guawy, kalafiory i ogórki.
 • Jedz jak najwięcej ciemnozielonych warzyw. Warzywa, takie jak brokuły, sałata i szpinak, działają niczym bariera na zęby, tworząc warstwę, która zapobiega nawrotom plam i może z czasem pomóc w usuwaniu uporczywych przebarwień.
 • Jedz dużo pełnowartościowych produktów bogatych w błonnik – działają jak naturalne środki czyszczące zęby.
 • Rozgnieć kilka truskawek w misce, a następnie weź palec i rozprowadź miazgę na zębach. Odczekaj w ten sposób minutę lub dwie, a następnie dokładnie spłucz i wyszczotkuj.
 • Popijaj przez słomkę, aby chronić zęby przed plamami, takimi jak kawa, herbata, czerwone wino i cola.
 • Pij dużo wody, aby utrzymać właściwe nawilżenie zębów.

Czego zdecydowanie nie robić:

 • Istnieje taka zasada, że ​​wszystko, co może poplamić białą koszulkę, działa podobnie na zęby. Oznacza to większość odmian jagód, a także sos sojowy, czerwone wino, wiele soków owocowych, kawę, herbatę i colę. Nie musisz całkowicie z nich rezygnować, ale natychmiast po spożyciu tych produktów wypłucz usta wodą, umyj zęby lub żuj gumę.
 • Należy pamiętać, że owoce cytrusowe zawierają kwas, który z czasem może powodować degradację szkliwa oraz, że te napoje dla sportowców, jak napoje energetyczne zawierają kwasy organiczne, które rozkładają wapń. Ostatnie badania wskazują, że są bardziej szkodliwe dla szkliwa zębów niż napoje na bazie coli.
 • Ogranicz spożycie kwaśnych pokarmów, takich jak ocet. Pokarmy o lekko kwaśnym smaku, otwierają pory szkliwa zębów, co ułatwia powstawanie przebarwień.
 • Unikaj wysoko przetworzonych cukrów i syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy, zwłaszcza lepkiej żywności, która utrzymuje kontakt z zębami przez dłuższy czas.
  ekstremalnie gorące lub zimne płyny są niebezpieczne dla Twojego białego uśmiechu, ponieważ zmieniają temperaturę Twoich zębów. Zmiana temperatury powoduje, że zęby rozszerzają się i stykają, umożliwiając wnikanie plam do zębów.
 • Tytoń jest największym winowajcą szybkiego przebarwiania białych zębów.

„Dokładne czyszczenie przez dentystę lub higienistę usunie większość zewnętrznych przebarwień zębów spowodowanych przez żywność i tytoń. Stosowanie wybielającej pasty do zębów może również pomóc w usuwaniu tych powierzchniowych przebarwień między wizytami u dentysty. Jeśli plamy są obecne od lat, być może trzeba będzie profesjonalnie wybielić zęby, aby usunąć te bardziej uporczywe zewnętrzne przebarwienia” – twierdzi dr Mello, adiunkt kliniczny w NYU College of Dentistry.

„Zęby z wewnętrznymi przebarwieniami spowodowanymi procesem starzenia, antybiotykami i urazami można wybielać, licować lub koronować. Chociaż każda z tych metod jest bezpieczna i skuteczna, Twój dentysta doradzi, które leczenie jest dla Ciebie odpowiednie, w zależności od stanu Twoich zębów i rezultatów, jakie chcesz osiągnąć – dodaje dr Mello. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nycsmiledesign.com.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...