ZdrowieZdrowieKroki do zdrowego serca*

Kroki do zdrowego serca*

Kroki do zdrowego serca*

Twoje serce jest cenne z wielu powodów i wiele rzeczy może wpływać na jego zdrowie. Obejmuje to codzienne nawyki zdrowotne, a także głębsze aspekty bycia, takie jak zdrowie emocjonalne i psychiczne. Wszystkie mają niezaprzeczalny wpływ na zdrowie serca.


[subscribe_to_unlock_form]

Jako zabójca nr 1 na świecie, choroby serca nie są tematem, który należy ignorować ani odkładać, dopóki nie pojawi się problem. Wielu z nas zna członka rodziny lub ukochaną osobę, która cierpi na chorobę związaną z sercem, a zwłaszcza gdy się starzejemy, powinniśmy zastanowić się nad własnymi czynnikami ryzyka. I nie chodzi tylko o genetykę. Kiedy modyfikujesz swój styl życia i zachowania zdrowotne, tworzysz lepsze perspektywy dla zdrowia twojego serca. Dlatego ważne jest, aby zacząć działać już teraz!

Ponieważ luty to miesiąc, w którym skupiamy się na zdrowiu serca, oto 4 kroki do zdrowego serca!


Aktywny organizm buduje silniejsze serce. Nie można zaprzeczyć, że ćwiczenia fizyczne poprawiają funkcjonowanie układu krążenia. Każda aktywność, która podnosi tętno i temperaturę ciała, jest korzystna, więc nie musisz wychodzić na siłownię przez sześć dni w tygodniu, aby skorzystać z ćwiczeń. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, nie czuj się onieśmielony. Zacznij od czegoś małego, na przykład spaceru lub delikatnego pływania. W idealnym przypadku powinieneś dążyć do stopniowego rozwijania aktywności trwającej co najmniej 20-30 minut dziennie, kilka razy w tygodniu. Zainwestuj w smartwatch, który pomoże Ci śledzić codzienne kroki – zdziwisz się ile wykonujesz kroków w ciągu dnia – zwłaszcza jeśli masz dość aktywną pracę!


Zwróć uwagę na ciśnienie krwi i tętno spoczynkowe. Jeśli masz problemy z ciśnieniem krwi, cierpisz na stres lub masz nadciśnienie w rodzinie, warto sprawdzać ciśnienie krwi. Idealne wynosi około 120/80, a zdrowe tętno spoczynkowe dla osoby dorosłej wynosi zwykle 60-80 uderzeń na minutę (bpm). Osoby sprawniejsze mogą mieć znacznie niższe tętno spoczynkowe – w niektórych przypadkach około 50-60 uderzeń na minutę. Jeśli tętno spoczynkowe znacznie wykracza poza zakres 60-80 uderzeń na minutę, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, jak możesz je poprawić. Stres jest w rzeczywistości jedną z głównych przyczyn wysokiego ciśnienia krwi, więc trzymaj stres w ryzach, jak tylko możesz!


Jedz zdrowe dla serca produkty! Wiele pokarmów jest naprawdę dobrych dla twojego serca, w tym tłuste ryby bogate w Omega 3, takie jak tuńczyk, makrela i łosoś; zielone liściaste warzywa; orzechy włoskie; jagody; fasola i rośliny strączkowe; awokado i gorzka czekolada też! Tak jak istnieją pokarmy, które promują zdrowe serce, istnieją pokarmy, które mogą zwiększać czynniki ryzyka i należy je ograniczać lub unikać. Obejmują one sól, rafinowany cukier i węglowodany oraz niezdrowe tłuszcze, z których wszystkie znajdują się w przetworzonej żywności i mięsie.

Zminimalizuj stres. Jak wspomniano wcześniej, stres stanowi duże obciążenie dla zdrowia serca. A jeśli cierpisz na chroniczny stres, prawdopodobnie Twoje nawyki żywieniowe również nie będą zbyt zdrowe, ponieważ stres może mieć duży wpływ na wybory żywieniowe, objętość posiłków i apetyt. Dbaj o swoje samopoczucie emocjonalne i psychiczne stosując techniki samoopieki, ćwiczenia i zapewniając wystarczającą ilość codziennego odpoczynku.

Serce to mięsień. A więc im bardziej możesz się zaangażować w jego wzmacnianie, tym bardziej może cię wspierać. Przyjrzyj się swoim codziennym zachowaniom związanym z ćwiczeniami, odpoczynkiem oraz jedzeniem i zacznij wprowadzać drobne zmiany – twoje serce ci podziękuje!
Każdy może skorzystać z dopalacza. Dlatego Body Kitchen stworzyło całą kuchnię (niejako!) produktów odżywczych, aby wspierać Twoje zdrowie – w tym zdrowie serca. Uważają, że suplementy zdrowotne, które przyjmujesz w ramach codziennej pielęgnacji, powinny być tak czyste i naturalne, jak jedzenie na twoim talerzu.


Ten etos podkreśla każdy produkt Body Kitchen – od pozyskiwania najlepszej jakości składników po zachowanie najwyższej mocy odżywczej – ponieważ Body Kitchen wie, że to jest naprawdę ważne.


„W Body Kitchen nasze produkty są opracowywane przez ekspertów żywieniowych i biologów komórkowych. Dbamy o to, aby było to proste i zachowujemy przejrzystość na każdym kroku między naszymi farmami a spiżarnią!”– Body Kitchen

Oto dwa suplementy Body Kitchen, które mogą pomóc w poprawie zdrowia serca: Mega NAC + Kwercetyna i Roślinna Witamina D + K2.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...