Zdrowie & RodzinaZdrowie & RodzinaLetnie porady dla rodzin żyjących z chorobą Alzheimera*

Letnie porady dla rodzin żyjących z chorobą Alzheimera*

Letnie porady dla rodzin żyjących z chorobą Alzheimera*

Od dziś tydzień do lata! Wraz z początkiem sezonu przypominają nam się rodzinne spotkania jak gotowanie, pikniki i inne zabawy na świeżym powietrzu. Te czasy mogą być radosnymi okazjami dla wielu rodzin, ale mogą stanowić wyzwanie dla milionów ludzi żyjących z chorobą Alzheimera i demencją. Obecnie z chorobą Alzheimera żyje 5,8 miliona Amerykanów, w tym 560 000 w stanie Floryda, a ponad 1,1 miliona osób opiekuje się osobą żyjącą z chorobą.

[subscribe_to_unlock_form]


Opiekunowie, w tym krewni i przyjaciele, mogą nie być pewni, jak włączyć osobę z demencją w te letnie tradycje i uroczystości. Jednak Stowarzyszenie Alzheimera mówi rodzinom, że przy pewnym planowaniu i dostosowanych oczekiwaniach te wydarzenia mogą być szczęśliwe i niezapomniane dla wszystkich.

Kilka wskazówek od Stowarzyszenia to:
Upewnij się, że inni wiedzą — jeśli wydarzenia obejmują dalszą rodzinę i przyjaciół, których nie widujesz często, rozważ wcześniejsze poinformowanie tych gości, czego mogą się spodziewać i powiedz im, jak mogą pomóc. Na przykład, jakie czynności mogą wykonywać z osobą z chorobą Alzheimera lub jak najlepiej się z nią komunikować. „Rozmowa krzyżowa” lub jednoczesne rozmowy mogą być wyzwaniem dla osób żyjących z chorobą Alzheimera – spróbuj zaangażować ich w pojedynkę.

Zaangażuj osobę z chorobą Alzheimera – W zależności od możliwości i preferencji, zadbaj o to, by osoba z chorobą Alzheimera była zaangażowana podczas uroczystości w zajęcia i rozmowy – unikaj izolowania.
Planuj z wyprzedzeniem — biorąc udział w letniej uroczystości lub spotkaniu, przygotuj gospodarza na specjalne potrzeby, takie jak cichy pokój, w którym osoba może odpocząć, gdy się zmęczy z dala od hałasu i rozproszeń.

Aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące opieki i życia z chorobą Alzheimera, odwiedź ALZ.org.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...