PodróżePodróżeNajlepsze muzea w Liverpoolu: muzyka, sztuka współczesna i morskie legendy*

Najlepsze muzea w Liverpoolu: muzyka, sztuka współczesna i morskie legendy*

Najlepsze muzea w Liverpoolu: muzyka, sztuka współczesna i morskie legendy*

Znany na całym świecie głównie z piłki nożnej i The Beatles, możesz nie zdawać sobie sprawy, jak wiele więcej Liverpool ma do zaoferowania. Z jednym z najbardziej imponujących wyborów (darmowych!) muzeów i galerii w Wielkiej Brytanii, historia miasta (a w niektórych przypadkach całej Wielkiej Brytanii) jest zaklęta dla tych, którzy wiedzą, gdzie szukać.

Od szczegółowego zbadania handlu zniewolonymi ludźmi w Międzynarodowym Muzeum Niewolnictwa, współczesnej i prowokującej do myślenia sztuki w Tate Liverpool, a także możliwości poznania ludzi i miejsc, które sprawiają, że miasto jest wspaniałe w Muzeum Liverpoolu, oto nasze wybory najlepszych muzeów w Merseyside.

[subscribe_to_unlock_form]

Muzeum Liverpoolu: najlepsze wszechstronne doświadczenie

Dumne miasto zasługuje na dumne muzeum, a Muzeum Liverpoolu robi to sprawiedliwie. Wiele eksponatów zawiera osobiste historie podzielone przez lokalnych ludzi bezpośrednio dotkniętych niektórymi z najbardziej krytycznych wydarzeń w mieście, takich jak zniszczenia podczas Blitzu w 1941 roku.

To fantastyczne miejsce na rozpoczęcie przygody w Liverpoolu – masz wgląd we wzrost i upadek fortuny miasta i dowiesz się więcej o długim zaangażowaniu Scousers w sprawiedliwość społeczną. Od mody i artykułów gospodarstwa domowego do boomu pokolenia rock’n’rolla i piłki nożnej, odejdziesz z dużo lepszym zrozumieniem miasta i jego mieszkańców.

Liverpool World Museum: najstarsze muzeum w mieście

Otwarte w 1853 roku, Muzeum Świata w Liverpoolu jest najstarszym w mieście. Dawniej Liverpool Free Public Museum, był domem dla planetarium w brytyjskim muzeum i obszernej kolekcji historii naturalnej w postaci egipskich mumii i kości dinozaurów.

Muzeum oferuje bardzo przyjazne doświadczenie dla rodzin, ale jest również wspaniałą ucieczką dla dorosłych, aby dowiedzieć się więcej o dziwnych i wspaniałych stworzeniach świata.

Merseyside Maritime Museum: projektowanie największego statku na świecie

Podczas gdy historia Titanica jest dobrze udokumentowana w Belfaście, rola Liverpoolu w jego skromnych początkach nie jest tak dobrze znana. Muzeum dzieli się wglądem w projekt, budowę, żeglugę i zatonięcie ikonicznego statku poprzez ludzkie historie, od konstruktorów statku do pasażerów i załogi na pokładzie liniowców wypoczynkowych. Mimo że Titanic nigdy nie dotarł do wód Mersey, na statku pracowało ponad 90 członków załogi z Liverpudii, z których dwóch zauważyło górę lodową.

Znajdują się tu również niesamowite wystawy opowiadające historie masowej emigracji przez port w Liverpoolu oraz rolę, jaką odegrały doki w kwitnącym sukcesie finansowym miasta. W piwnicy muzeum znajduje się galeria poświęcona dziwnym i wspaniałym rzeczom przechwyconym przez UK Border Force i jak zwalczają coraz bardziej wyrafinowane metody stosowane przez przemytników.

Międzynarodowe Muzeum Niewolnictwa: historie zniewolonych

Muzeum kampanii, które skupia się zarówno na przeszłości, jak i na teraźniejszości, Międzynarodowe Muzeum Niewolnictwa oferuje odwiedzającym nowy i wymagający sposób uczenia się o historii zniewolenia i handlu ludźmi w czasach współczesnych. Port w Liverpoolu był kluczowym miejscem w handlu zniewolonymi ludźmi w Imperium Brytyjskim – ponad 1,5 miliona Afrykańczyków zostało przetransportowanych na statkach przez Atlantyk z Merseyside na plantacje na Karaibach i w Ameryce Północnej.

Poprzez sztukę, opowieści, historię pisaną i starannie dobrane eksponaty, jesteś zanurzony w świecie, w którym możesz dowiedzieć się o historycznym i współczesnym zniewoleniu, słysząc relacje z pierwszej ręki, a także o trwającej kampanii muzeum, aby położyć kres handlowi ludźmi.

Tate Liverpool: sztuka nowoczesna w dokach

Opracowany jako część przebudowy Albert Dock, Tate Liverpool jest jedyną północną galerią w rodzinie Tate, znaną jako „Tate of the North”. Mieszczące się w jednym ze starych budynków doków i ustawione na czterech piętrach, to imponujące muzeum jest warte odwiedzenia.

Prace zmieniają się regularnie, dzięki czemu jest to doskonała galeria do wielokrotnych wizyt. Dzięki silnemu naciskowi na edukację i zaangażowanie młodych ludzi, jest to przystępne wejście w sztukę współczesną. Widoki na Mersey z okien magazynu są fantastyczną okazją do zrobienia zdjęcia – nawet w deszczowy dzień.

The Beatles Story: Najsłynniejsi synowie Merseyside

Znajdujący się w kultowym Albert Dock, The Beatles Story jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla fanów Wielkiej Czwórki. Dowiedz się o początkach jednego z najpopularniejszych zespołów wszech czasów, od skromnych początków na przedmieściach Liverpudlian do międzynarodowej sławy i uznania. Muzeum mieści największą stałą wystawę pamiątek po Beatlesach na świecie i posiada repliki niektórych kluczowych miejsc w historii zespołu, w tym studia Abbey Road i Cavern Club (słynny klub został częściowo zniszczony, gdy został sprzedany w latach 70-tych, ale został wiernie zrekonstruowany).

To zrozumiałe, że jest to jeden z najbardziej popularnych zabytków w Liverpoolu i rezerwacja z wyprzedzeniem jest mocno zalecana, aby uniknąć rozczarowania. W przeciwieństwie do wielu muzeów w mieście, The Beatles Story nie jest darmowe.

FACT Liverpool: sztuka w erze cyfrowej

FACT oznacza film, sztukę i kreatywną technologię. Jest to dom dla kina Picturehouse i galerii sztuki skupiających się na inspirowaniu nowych artystów poprzez technologię i tworzenie cyfrowe. Przestrzeń oferuje możliwość odkrywania ekscytującej i współczesnej sztuki cyfrowej i filmowej, która angażuje radykalnych myślicieli, twórców i naukowców do współpracy w całym Liverpoolu.

O krok od bardziej tradycyjnych galerii Tate i Walker, w FACT zawsze znajdziesz coś nowego i najnowocześniejszego, czym możesz się zainspirować.

Galeria Open Eye: innowacyjna galeria fotografii

Open Eye Gallery była jedną z pierwszych w Wielkiej Brytanii przestrzeni wystawienniczych dedykowanych sztuce fotograficznej, kiedy rozpoczęła działalność w 1977 roku. Ta niszowa galeria oferuje ekscytujące wystawy wypełnione różnorodnymi fotografiami i ruchomymi obrazami autorstwa wschodzących i uznanych artystów. Ekspozycje podkreślają medium, a jednocześnie poruszają tematy społeczne i kulturowe, zapewniając wartość edukacyjną.

The Bluecoat: sztuka współczesna w pięknym otoczeniu

Galeria Bluecoat mieści się w zabytkowym budynku klasy I w samym centrum miasta. Można tu podziwiać aktualne wystawy sztuki, kupować od lokalnych artystów i twórców w niezależnych pracowniach oraz cieszyć się spokojem w kawiarni na dziedzińcu.

Galeria posiada całoroczny program wystaw i wydarzeń prezentujących artystów z całego świata obok wschodzących artystów lokalnych.

Walker Art Gallery: najbogatsza kolekcja sztuki poza Londynem

Mieszcząca się w neoklasycystycznym budynku obok Muzeum Światowego, Walker Art Gallery posiada jedną z najobszerniejszych kolekcji sztuki w Anglii poza Londynem. Od obrazów Netherlanda z 1300 roku, sztuki europejskiej, w tym Rembrandta i Degasa, do XX-wiecznych dzieł Davida Hockneya i Luciana Freuda oraz rzeźby Banksy’ego „Cardinal Sin”. Dedykowana przestrzeń dla dzieci sprawia, że jest to doskonała opcja przyjazna rodzinie.

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...