ZdrowieZdrowieNie pozwól, aby ci się to przytrafiło!*

Nie pozwól, aby ci się to przytrafiło!*

Nie pozwól, aby ci się to przytrafiło!*

Ta treść jest tylko dla subskrybentów

Zasubskrybuj, aby odblokować tę zawartość. Wpisz swój adres e-mail, aby uzyskać dostęp.

Dostaniesz dostęp do:
  • Wszystkich treści
  • Opinii expertów
  • Artykułów o zdrowych stylu życia
  • Dietetycznych przepisów
Twój adres e-mail jest w 100% bezpieczny przed spamem!

Jako dorośli powinniśmy być dobrze zorientowani w znaczeniu higieny jamy ustnej. To naturalne, że gdy jesteśmy młodsi, wykorzystujemy zdrowie naszych zębów i dziąseł, ale jak w przypadku większości rzeczy, z wiekiem przychodzi wiedza!

Możemy usprawiedliwiać nasz słaby nawyk higieny w młodości, ale na pewno nie, gdy będziemy starsi. Oczywiście, gdy się starzejemy i w związku z wieloma czynnikami żywieniowymi, nasze zęby i zdrowie jamy ustnej mogą ucierpieć.


Możemy nie rozkoszować się tak wieloma słodyczami i smakołykami, jak w młodości, ale wiele nowoczesnych lub przetworzonych produktów spożywczych i napojów jest naładowanych ukrytymi cukrami. Alkohol, herbata, kawa i palenie mogą mocno przebarwić zęby, a stres może być przyczyną owrzodzeń jamy ustnej.


Krótko mówiąc, moglibyśmy uszkadzać zęby, nawet nie zdając sobie sprawy z rozmiarów uszkodzeń. Ubytki i próchnica występują, gdy cukier jest metabolizowany w kwas, co może dosłownie zniszczyć szkliwo na zębach.

Oto kilka małych przypomnień o tym, co może smakować wyśmienicie, ale nie jest tak wspaniałe dla zdrowia i higieny jamy ustnej!


Słodkie smakołyki! Słodkie przysmaki, takie jak ciasta, herbatniki i słodycze, powinny naprawdę stanowić bardzo małą część Twojej diety. Problem pojawia się, gdy często i przez cały dzień jesz przekąski. Spróbuj zwiększyć ilość przekąsek na bazie owoców i warzyw, aby zminimalizować kierowanie się do słodkiego kącika.


Napoje bezalkoholowe i napoje gazowane. Często są one pełne ukrytych cukrów, a nawet wersje niskocukrowe lub dietetyczne są nadal kwaśne! Dodatkowym niebezpieczeństwem jest mycie zębów zaraz po wypiciu napoju; kwas zmiękcza strukturę zębów. Może to prowadzić do większej erozji; unikaj mycia zębów przez godzinę lub dwie po spożyciu słodyczy. Dotyczy to również napojów cytrusowych, takich jak sok pomarańczowy! Spróbuj wymieszać go z wodą, aby zmniejszyć kwasowość.


Suszone lub ciągnące się owoce, takie jak rodzynki i sułtanki. Chociaż są one dobre dla Ciebie, są bogate w naturalne cukry, a ich konsystencja oznacza, że ​​mogą przyklejać się do zębów i dziąseł. Pomocne może być delikatne wyczyszczenie nicią dentystyczną lub płukanie dobrym płynem do jamy ustnej.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...