ZdrowieZdrowiePołączenie CAP: zaskakujący związek między zdrowiem jamy ustnej a chorobami serca*

Połączenie CAP: zaskakujący związek między zdrowiem jamy ustnej a chorobami serca*

Połączenie CAP: zaskakujący związek między zdrowiem jamy ustnej a chorobami serca*

Większość osób niespecjalnie przejmuje się stanem zdrowia jamy ustnej. Czasem jednak pojawia się wyraźny powód do niepokoju, taki jak ból zęba, szczęki lub ból dziąseł, czy jamy ustnej. Wielu uważa, że dopóki zęby i dziąsła nie wyglądają niepokojąco inaczej, nie ma powodu, aby spieszyć się do dentysty. Thomas E. Levy, MD, JD, potwierdza, że usta wolne od bólu nie zawsze oznaczają absolutny stan zdrowia. Wręcz przeciwnie. Uważa, że zdecydowana większość zawałów serca wraz z innymi poważnymi schorzeniami i chorobami, są spowodowane ukrytymi, bezobjawowymi infekcjami w jamie ustnej. Najgorszą z takich infekcji jest przewlekłe zapalenie przyzębia lub CAP, znacznie przesadną postacią choroby przyzębia. Według dr Levy, może to być najniebezpieczniejszy (choć cichy i trudny do rozpoznania) stan ze wszystkich.

[subscribe_to_unlock_form]

„Ludzie zakładają, że najbardziej niebezpieczne i toksyczne infekcje zębów będą najbardziej bolesne” – mówi dr Levy, autor książki Hidden Epidemic: Silent Oral Infections Cause Most Attacks and Cancers Cancers. Twoje zęby nie muszą boleć, aby oznaczało to zagrażającą życiu chorobę. W rzeczywistości badania ujawniają związek przyczynowo-skutkowy między zawałami serca a patogenami z „cichych” przewlekłych infekcji zębów”.


Dr Levy twierdzi, że badania wykazują korelację między chorobami przyzębia a chorobami serca. Ujawniają również powiązania między chorobami przyzębia a szokującą liczbą poważnych chorób, takich jak rak piersi, rak trzustki, rak prostaty, choroba Alzheimera, Parkinsona, cukrzyca, nadciśnienie, osteoporoza, zapalenie stawów, toczeń i inne. Ponieważ CAP jest przesadną postacią choroby przyzębia, dr Levy twierdzi, że każde badanie łączące chorobę lub stan chorobowy z jakąkolwiek postacią przewlekłego zapalenia przyzębia również skutecznie łączy CAP z tym samym stanem. To samo dotyczy zębów leczonych kanałowo. Wszystkie zęby dotknięte paradontozą, CAP lub kanałem korzeniowym zawierają te same bakterie chorobotwórcze.


„Dziewięćdziesiąt pięć procent wszystkich zębów, które uległy infekcji, przechodzi w stan przewlekłej infekcji, mimo że nigdy nie stają się bolesne i nie są widoczne dla pacjenta ani dentysty” – mówi dr Levy. „Ponadto, od 7 do 15 procent wszystkich zębów są w pewnym stopniu zainfekowane. Problem polega na tym, że gdy infekcje nie są zidentyfikowane, podsycają one przewlekły stan zapalny w całym organizmie – i to właśnie wtedy, gdy ludzie chorują”.
Dr Levy mówi, że infekcje jamy ustnej są tak często niezauważane, ponieważ regularne prześwietlenia mogą przeoczyć nawet 50 procent przewlekle zainfekowanych zębów. W rzeczywistości wielu dentystów nie zdaje sobie sprawy, że z dużym ropieniem (a zatem bardzo niebezpiecznym) ząb może być całkowicie bezobjawowy.

Na szczęście istnieje sposób na zidentyfikowanie „cichych” infekcji. Nowa technologia, zwana trójwymiarowym obrazowaniem wiązką stożkową, może zidentyfikować większość zainfekowanych zębów, które zostały pominięte w zwykłym zdjęciu rentgenowskim. Korzystając z tej technologii, dentyści i lekarze mogą teraz identyfikować zakażone zęby i dziąsła oraz leczyć je, aby skutecznie zapobiegać lub zatrzymać postęp choroby.


Czytaj dalej, aby odkryć spostrzeżenia dr Levy, które pomogą Ci zrozumieć związek między chorobami a infekcjami zębów i dziąseł. Dowiedz się, co powinieneś zrobić, aby chronić swoje zdrowie.
Po pierwsze, każdy powinien zostać dokładnie zbadany pod kątem „cichych” infekcji. Test diagnostyczny zwany obrazowaniem wiązką stożkową 3D może ujawnić ciche infekcje, zanim doprowadzą one do zawału serca lub choroby. Ten test zapewnia dogłębne skanowanie zębów, dziąseł i zatok oraz identyfikuje ukryte infekcje, które są całkowicie bezbolesne i bezobjawowe. Levy wspiera uczynienie obrazowania wiązką stożkową 3D standardową częścią opieki nad pacjentem.


„Badania przesiewowe pod kątem bezobjawowych infekcji zębów powinny być częścią rutynowych badań lekarskich i stomatologicznych” – mówi Levy. „Współczesna medycyna nie idzie obecnie wystarczająco daleko, aby zająć się przyczynami wielu współczesnych chorób. Jeśli naprawdę zamierzamy praktykować medycynę prewencyjną, należy zidentyfikować chronicznie zakażone zęby, aby można było je leczyć”.


Twój dentysta musi mieć świadomość, czego i jak dokładnie szukać. Trójwymiarowe obrazowanie wiązką stożkową gwarantuje ogromną ilość informacji o wnętrzu głowy i szyi. Dlatego bardzo ważne jest, aby poprosić dentystę, radiologa lub technika, aby zwrócił szczególną uwagę na oznaki infekcji wierzchołkowej wszystkich zębów. Kiedy idziesz na ten test diagnostyczny, powiedz, że powinni szukać konkretnych dowodów infekcji wierzchołkowej we wszystkich zębach.

Nie zapomnij również o ocenie swoich dzieci. WPR nie prowadzi do zachorowań tylko u dorosłych, ostrzega Levy. Nawet pięcioletnie dzieci są podatne na poważną chorobę wywołaną cichymi infekcjami w jamie ustnej. W rzeczywistości takie dzieci mogą równie łatwo cierpieć na poważną chorobę wtórną przez chronicznie zainfekowanego zęba bez objawów – podobnie jak 85-letnia osoba.


„Jeśli przeoczysz badanie zębów pięcio- lub sześciolatka, który miał białaczkę w dzieciństwie, możesz stracić dużą szansę na wyleczenie dziecka” – mówi dr Levy. „Dzieci z białaczką dziecięcą należy zbadać pod kątem bezobjawowych, przewlekle zainfekowanych zębów”.

Toksyny zwiększają utlenianie – źródło wszystkich chorób. Dr Levy wyjaśnia, że ​​infekcje w jamie ustnej są najsilniejszym źródłem toksyn w organizmie. Im więcej masz nierozwiązanych infekcji, tym więcej toksyn jest produkowanych. Toksyny te przyczyniają się do stanu zapalnego całego organizmu i zwiększonego stresu oksydacyjnego, który jest źródłem wielu chorób.


Utlenianie jest normalnym składnikiem zdrowej aktywności metabolicznej organizmu. Kiedy jednak zbyt wiele biomolekuł utlenia się w organizmie, nie mogą poprawnie funkcjonować i jest to początek choroby. Za każdym razem żując ząbem CAP, dosłownie wciskasz toksyczną zawartość tego zęba do drenującego układu żylnego i drenującego układu limfatycznego. Zwiększa się wtedy ładunek toksyczny, a co za tym idzie – powiększa się utlenianie w całym ciele. To błędne koło, które można zatrzymać, jeśli zidentyfikujesz CAP i od razu zaczniesz działać.

Warto wiedzieć, że kanały korzeniowe prowadzą do zawałów serca (i wielu innych problemów). Chociaż niektórzy pacjenci leczeni kanałowo mogą cieszyć się dobrym zdrowiem przez wiele lat, nadal istnieje związek przyczynowo-skutkowy między leczeniem kanałowym a zawałem serca. W jednym z badań analizujących skrzepy krwi osób po zawale serca naukowcy stwierdzili obecność patogenów typowych dla kanałów korzeniowych u około 80 procent pacjentów oraz patogeny typowe dla chorób dziąseł u około 35 procent pacjentów.


Zęby kanałowe często stają się bardzo toksyczne i mogą prowadzić do przewlekłych chorób zwyrodnieniowych” – mówi dr Levy. „Jeśli możesz uniknąć leczenia kanałowego, zrób to. W wielu przypadkach wyrwanie zęba jest znacznie bezpieczniejszą alternatywą”.


Jeśli masz CAP, wiedz, że ekstrakcja może być najlepszą opcją dla twojego zdrowia. „Ząb CAP, który nie zostanie poddany leczeniu, jest statystycznie bardziej toksyczny niż ząb CAP, który został leczony kanałowo” – mówi dr Levy. „Przetwarzanie kanału korzeniowego„ zmniejsza masę ”i usuwa wiele infekcji w zębie, ale nie sterylizuje zęba. Często osoba, która nie odczuwa bólu, może zdecydować się na zatrzymanie zęba CAP i może go zakorzenić – leczyć kanałami lub w ogóle nic nie robić. Nie są to jednak najlepsze opcje dla twojego zdrowia. Właściwym wyborem byłoby usunięcie zęba”.


Wniosek: nie czekaj, aż dostaniesz zawału serca, aby zbadać, co tak naprawdę dzieje się w Twojej jamie ustnej. Znalezienie i zajęcie się PZP dzisiaj – lub nawet słabszą infekcją zębów lub dziąseł potrafi mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie oraz samopoczucie. Może nawet uratować Ci życie.
„Ludzie uważają, że wiele z najbardziej śmiertelnych chorób jest obecnie nieuleczalnych” – podsumowuje dr Levy. „Choroby serca, rak piersi i wiele innych chorób są postrzegane jako nieuleczalne tylko dlatego, że większość środowiska medycznego nie zdaje sobie sprawy, że są one związane z infekcjami w jamie ustnej. Bezpośrednie zwalczanie tych infekcji jest kluczem do życia bez choroby …I im szybciej pacjenci, lekarze i dentyści rozpoznają ten kluczowy związek, tym lepiej”.

O autorze:
Thomas E. Levy, MD, JD, jest autorem Ukrytej epidemii: ciche infekcje jamy ustnej powodują większość ataków serca i raka piersi (MedFox Publishing, 2017, ISBN: 978-0-983-77287-3, 29,95 USD). Jest dyplomowanym kardiologiem i prawnikiem oraz autorem 10 innych przełomowych książek medycznych, w tym Curing the Incurable: Vitamin C, Infectious Diseases i Toxins; Panaceum pierwotne; i Śmierć przez wapń. Jest jednym z wiodących ekspertów ds. witaminy C na świecie, często prowadzi wykłady na konferencjach medycznych i dla grup ludzi na całym świecie na temat właściwej roli witaminy C i innych antyoksydantów w optymalizacji protokołów leczenia najczęstszych przewlekłych chorób zwyrodnieniowych, w tym chorób serca, nowotworów i zaawansowanych przewlekle infekcji, takich jak borelioza.

O książce:
Ukryta epidemia: ciche infekcje jamy ustnej powodują większość zawałów serca i raka piersi (MedFox Publishing, 2017, ISBN: 978-0-983-77287-3, 29,95 USD) jest dostępna na www.medfoxpub.com i Amazon.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...