FitnessFitnessTętno spalania tłuszczu: Wszystko, co musisz wiedzieć*

Tętno spalania tłuszczu: Wszystko, co musisz wiedzieć*

Tętno spalania tłuszczu: Wszystko, co musisz wiedzieć*

Tętno spalania tłuszczu ma być tempem, w którym serce danej osoby powinno bić na minutę, aby osiągnąć maksymalne wyniki spalania tłuszczu.

Specjaliści fitness i ludzie szukający formy często mówią o spalaniu tłuszczu związanego z tętnem.

Chociaż mogą istnieć dowody sugerujące, że ta metoda przede wszystkim spala tłuszcz, istnieje więcej czynników, które powinno się rozważyć podczas treningu.

[subscribe_to_unlock_form]

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tętna spalania tłuszczu i czy jest to skuteczne dla utraty wagi.

Czym jest tętno spalania tłuszczu?

Tętno jest często dobrym wskaźnikiem intensywności ćwiczeń lub wykonywanej aktywności.

Podczas siedzenia lub leżenia, tętno jest zwykle na poziomie 60-100 uderzeń na minutę. To tempo jest tętnem spoczynkowym.

Kiedy ktoś ćwiczy, jego tętno zaczyna wzrastać. Maksymalne tętno to najwyższe tętno, jakie można bezpiecznie osiągnąć, często podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności.

Większość osób pracujących z taką intensywnością będzie miała krótsze treningi, ponieważ trudno jest ją utrzymać.

Tętno spalania tłuszczu przypuszczalnie mieści się pomiędzy tymi dwoma skrajnymi.

W rezultacie, ludzie często skupiają się na osiągnięciu strefy spalania tłuszczu, gdy ćwiczą, aby spalić maksymalną ilość tłuszczu.

Wykres i sposób obliczania

Istnieje równanie do rozgryzienia maksymalnego tętna osoby i tętna spalania tłuszczu. Tętno spalania tłuszczu jest oparte na maksymalnym tętnie.

Należy zauważyć, że te równania nie są odpowiednie do określenia bezpiecznego tętna dla dzieci.

Aby obliczyć maksymalne tętno, należy odjąć swój obecny wiek od 220. Na przykład, maksymalne tętno 40-latka wynosiłoby 180 uderzeń na minutę.

Aby obliczyć strefę tętna spalania tłuszczu, należy określić górną i dolną granicę. Górna granica to 70% maksymalnego tętna. Dolna granica to około 50% maksymalnego tętna.

Używając tego samego przykładu, tętno spalające tłuszcz u 40-latka mieści się w przedziale od 90 (50% ze 180) do 126 (70% ze 180) uderzeń na minutę.

Osoby zainteresowane zwiększeniem swojej wytrzymałości i siły sercowo-naczyniowej często trenują na wyższych poziomach. Czasami nazywane strefą cardio, osoby trenujące w celu zwiększenia wydajności często trenują na poziomie 70-85% swojego maksymalnego tętna.

Czy jest to skuteczne?

Metoda ta ma pewne zasługi, ale jest ograniczona, a niektórzy ludzie mogą polegać na niej zbyt mocno. Idea metody opiera się na tym, jak organizm spala paliwo podczas ćwiczeń.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższe tętno, tym więcej tłuszczu spala organizm w porównaniu z innymi źródłami kalorii, takimi jak węglowodany.

To doprowadziło wielu do przekonania, że dotarcie i pozostanie w strefie tętna spalającego tłuszcz jest najlepszym sposobem na spalanie tłuszczu i utratę wagi. Jednak rzeczywistość jest bardziej złożona.

Według starszych badań z 2009, optymalne tętno do spalania tłuszczu jest rzeczywiście na poziomie między 60,2% i 80%.

Autorzy stwierdzili również, że te „strefy” tętna w znacznym stopniu się pokrywają, a ludzie mogą uzyskać podobne wyniki przy dowolnym tętnie, o ile tylko ćwiczą.

American Council on Exercise (ACE) przestrzega przed zbytnim poleganiem na tętnie spalającym tłuszcz. ACE wskazuje, że obliczanie maksymalnego tętna na podstawie 220 nie jest zbyt dokładne, ponieważ wiele innych czynników niż sam wiek określa poziom sprawności danej osoby.

Sugerują, że dana osoba powinna pracować z trenerem fitness, aby pomóc określić swoje możliwości ćwiczeniowe.

ACE ma również swój własny wykres tętna, który pokazuje strefy tętna w oparciu o wiek i poziom sprawności danej osoby.

Podobnie jak autorzy badania z 2009 roku, ACE wskazuje również, że dana osoba będzie spalać tłuszcz niezależnie od tego, czy podczas ćwiczeń znajduje się w strefie spalania tłuszczu czy w strefie cardio. Prawdopodobnie nie ma większej różnicy, w której „strefie” znajduje się dana osoba, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu i utratę wagi.

Mimo to, dla niektórych, obserwowanie tętna podczas ćwiczeń może pomóc im utrzymać ich intensywność lub podnieść ich tempo, jeśli aktywność nie jest wystarczająco wymagająca.

Zawsze należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń. Lekarz lub inny pracownik służby zdrowia może zalecić zdrowe poziomy tętna i inne wskazówki dla osób, które chcą schudnąć.

Podsumowanie

Tętno spalania tłuszczu mieści się w zakresie wartości opartych na ich wieku. Jednak ludzie będą spalać kalorie i tłuszcz niezależnie od ich tętna podczas ćwiczeń.

Osoba, która jest zainteresowana spalaniem tłuszczu powinna omówić swoje cele z lekarzem, który może zalecić ćwiczenia i bezpieczne tętno w oparciu o ich potrzeby i poziomy sprawności.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...