UmysłUmysłW jaki sposób „braintapping” może między innymi złagodzić stres i zmęczenie*

W jaki sposób „braintapping” może między innymi złagodzić stres i zmęczenie*

W jaki sposób „braintapping” może między innymi złagodzić stres i zmęczenie*

Dr Patrick K. Porter, Ph.D.

„Braintapping”, znany również jako pobudzanie fal mózgowych, jest jedną z najpotężniejszych dostępnych metod wzmacniających umysł. Eksperci branżowi zachwalali jego zalety, od łagodzenia stresu i poprawy wydajności poznawczej po zmniejszenie bólu fizycznego.
Ponowne trenowanie fal mózgowych może pomóc Ci się naładować i zrelaksować, zwłaszcza jeśli masz problemy ze snem, niski poziom energii, wysoki stres lub inne wyzwania związane z codziennym stylem życia.

[subscribe_to_unlock_form]


Wspierane przez neuronaukę i badania, porywanie fal mózgowych pomaga poprowadzić mózg z przebudzonego, reaktywnego umysłu do intuicyjnego, kreatywnego stanu, a następnie do miejsca, w którym może nastąpić superuczenie się i uzdrawianie – wynikiem czego jest podwyższony stan świadomości z kryształowo przejrzystym skupieniem.
Praktyka treningu fal mózgowych tworzy symfonię aktywności fal mózgowych i uczucie spokojnego skupienia, które jest idealne do nauki, produktywności, leczenia i jasności. W przeciwieństwie do tradycyjnych programów medytacyjnych, neuroalgorytmy pobudzające fale mózgowe w naturalny sposób prowadzą mózg przez różne wzorce fal mózgowych – wynikiem jest pełne spektrum aktywności fal mózgowych.


Porywanie fal mózgowych to potężna technologia, która pozwala nam mieć większą kontrolę nad naszymi falami mózgowymi, a co za tym idzie, większą kontrolę nad naszymi stanami psychicznymi. Do relaksującego, odmładzającego działania wystarczy nawet 10 do 20 minut, może to pomóc zrównoważyć układ nerwowy i chronić przed typowymi stresorami codziennego życia.

Uzdrawianie mocą dźwięku i częstotliwością
Czym właściwie jest porywanie? Porywanie jest zasadą fizyki, w której jeden system rytmiczny jest zsynchronizowany z innym systemem rytmicznym. Na przykład, jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się kołysać ciałem w przód i w tył w rytm ulubionej piosenki, to doświadczyłeś porywania w najbardziej uproszczonej formie.


Patrząc głębiej, porywanie fal mózgowych pojawia się, gdy elektryczne rytmy mózgu zaczynają synchronizować się z tymi samymi rytmami zewnętrznego źródła. To źródło może mieć postać dźwięku, dotyku lub pulsującego światła. Porwanie fal mózgowych jest skuteczne, ponieważ prezentując sobie dźwięk (lub światło) pulsujący na określonych częstotliwościach, możemy zmieniać nasze fale mózgowe w tym samym rytmie, a w efekcie chętniej i lepiej kontrolować nasze stany psychiczne, emocjonalne i fizyczne.


Na przykład osoby z zespołem deficytu uwagi (ADD) mogą wykorzystać ten proces do zmniejszenia fal mózgowych theta i zwiększenia fal mózgowych beta, co skutkuje bardziej skoncentrowanym umysłem. A ci, którzy cierpią z powodu stresu i lęku, mogą dążyć do zmniejszenia produkcji fal mózgowych beta, co może skutkować uczuciem relaksu i dobrego samopoczucia.


Nauka stojąca za trenowaniem fal mózgowych opiera się na czterech kluczowych elementach, które umożliwiają technologii indukowanie pobudzenia fal mózgowych. Cztery obszary obejmują:
Dudnienia różnicowe: Kiedy wprowadzane są dwa różne tony, różniące się częstotliwością tylko o kilka herców — po jednym w każdym uchu — mózg odbiera trzeci, niepowtarzalny ton. Dudnienia różnicowe działają poprzez tworzenie częstotliwości fantomowej, którą mózg następnie naśladuje. Wykazano, że proces stukania mózgiem wywołuje w mózgu stan spokoju i koncentracji, dając pełny efekt kierowanej wizualizacji i skutkując niezwykłymi poziomami wydajności, których osiągnięcie w innym przypadku wymagałoby lat praktyki.


Wizualizacja z przewodnikiem: Ogólnie rzecz biorąc, proces wizualnego wyobrażenia obejmuje zarezerwowanie czasu na relaks, podczas którego kontemplujesz mentalne obrazy przedstawiające pożądany rezultat lub cel. Wizualizacja była badana od dziesięcioleci i wiadomo, że może wpływać na stany psychiczne, poprawiać sprawność fizyczną, a nawet leczyć ciało. A w połączeniu z innymi elementami wytaczania mózgów, efekty te są wzmacniane i optymalizowane.


10-cyklowa muzyka holograficzna: Inną pomocą w medytacji kierowanej jest 10-cyklowa muzyka holograficzna, technologia dźwiękowa, która wytwarza 360-stopniowe środowisko dźwiękowe. W tym dźwiękowym środowisku wizualizacje stają się bardziej realne dla umysłu, pomagając w pełni wykorzystać moc wizualizacji, tworząc bardziej chłonny stan uczenia się.


Tony izochroniczne: Tony izochroniczne to impulsy dźwięku o jednakowej intensywności, oddzielone przerwą ciszy. Szybko się włączają i wyłączają, ale prędkość zależy od pożądanej częstotliwości mózgu. Dyskretna natura tonów izochronicznych sprawia, że ​​mózg jest szczególnie łatwy do naśladowania.

Czy jesteś gotowy, aby przekwalifikować swoje fale mózgowe?
Porwanie fal mózgowych działa prawie dla każdego. Jest to sprytny sposób na wprowadzenie umysłu w różne stany, do których wcześniej mogłeś mieć problemy, co pozwala ostatecznie doświadczyć tego, jak te stany się odczuwają.


Przy wystarczającej ilości regularnej praktyki przetrenowanie fal mózgowych może poprawić uczenie się, pamięć, kreatywność, motywację, relaksację, sen, koncentrację, poziom energii i rozwiązywanie problemów. Jeśli szukałeś czegoś, co może pomóc Ci zmienić prawie każde wyzwanie.

Jeśli chodzi o twoje życie, to odpowiedzią może być pobudzanie mózgu.

O dr. Patricku Porterze:

Dr Patrick K. Porter jest wielokrotnie nagradzanym autorem, przedsiębiorcą i mówcą. Jest twórcą BrainTap Technology™, firmy produkującej cyfrowe narzędzia dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Aplikacje i akcesoria do rozwijania umysłu firmy BrainTap wykorzystują kreatywną wizualizację i relaksację, aby pomóc ludziom przezwyciężyć stres i bezsenność, schudnąć, rzucić palenie, radzić sobie z bólem, przyspieszyć naukę i wiele więcej. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź: https://braintaptech.com/

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...