UmysłWellness podczas pracy*

Wellness podczas pracy*

Wellness podczas pracy*

[subscribe_to_unlock_form]

W dzisiejszych czasach pełnoetatowy pracownik przeciętnie spędza w pracy ponad 2000 godzin rocznie. Poniżej znajduje się lista kilku prostych sposobów na złagodzenie tych męczących i stresujących dni, które wszyscy spotykamy w pracy.

Wyjdź na zewnątrz! Teraz, kiedy masz chwilę na złapanie oddechu, wyjdź na zewnątrz i zaczerpnij świeżego powietrza. Nawet jeśli będzie to jedynie 5 minut, przebywanie na zewnątrz i oddychanie czystym powietrzem potrafi polepszyć samopoczucie! Jest to czas na połączenie z naturą i elementami zewnętrznymi. Skoncentruj się na tym, co Cię otacza – na ciepłym słońcu, dryfujących formacjach chmur, szeleście drzew i delikatnej bryzie. Pomoże to pozwolić spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy i zmniejszyć niepokój związany z pracą.

Uważne oddychanie. Kiedy odczuwasz przytłaczający stres lub presję, skoncentruj się na oddechu. Jest pewne proste ćwiczenie, które Ci w tym pomoże i jednocześnie możesz wykonać je w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Zamknij oczy i skup się na oddechu. Weź głęboki wdech przez nos. Napełnij brzuch powietrzem i powoli wydychaj je przez usta. Zrób to 3-4 razy. Upewnij się, że rozszerzasz brzuch podczas wykonywania głębokich wdechów. Następnie delikatnie przyłóż 2 palce do jednego nozdrza, zamykając je. Wdychaj powoli przez jedno nozdrze i wydychaj przez to samo nozdrze. Zamienić się stronami. Możesz także zmieniać strony. Wdech z jednej strony i wydech z drugiej. Po kilku minutach poczujesz w sobie głęboki spokój. Można to osiągnąć dzięki poświęceniu odrobinę czasu na oddychanie.

Masaż własny. Nie masz czasu na pójście do spa? Nie ma problemu! Zamknij oczy i połóż palce po obu stronach skroni. Delikatnie dociśnij i zacznij nakładać okrężne tarcie. Masowanie skroni pomaga złagodzić napięcie, bóle głowy oraz ogólne napięcie związane ze stresem. Powtarzaj czynność przez kilka minut lub tak długo, jak to konieczne. Używaj takiej siły, która jest dla Ciebie najwygodniejsza i najbardziej odpowiednia. Możesz kontynuować okrężny ruch i kontynuować go na głowię oraz karku. Obiema rękami mocno ściśnij ramiona i powoli odpuść. Otwórz oczy, poczujesz się odświeżony i skupiony.

Czas na herbatę! Rytuał parzenia porannej herbaty rozbudza umysł i rozgrzewa duszę. Jeśli czujesz się niewyraźnie, sięgnij po herbatę rumiankową, która działa kojąco na kaszel i objawy przeziębienia. Natomiast herbata imbirowa z dodatkiem miodu i świeżym sokiem z cytryny tworzą silną kombinację zwalczającą drobnoustroje. Herbata miętowa jest orzeźwiająca i idealna na niestrawność lub zgagę. Przygotuj ciepłą filiżankę wybranej, ulubionej herbaty i smakuj powoli.

Pozytywne myślenie. Jesteś tym, co myślisz. Spróbuj panować nad swoimi myślami. Pozytywne nastawienie potrafi korzystnie wpłynąć chociażby, kiedy jesteś w miejscu pracy. Uśmiech, ćwiczenia i dobre myśli uwalniają  endorfiny i inne pozytywne substancje chemiczne. Uśmiechnij się! Nie zapominaj też, że uśmiech jest zaraźliwy. Jeśli się uśmiechasz, całe biuro uśmiecha się razem z Tobą. Nawet jeśli nie masz na to ochoty, przybranie szczęśliwej twarzy może sprawić, że w mgnieniu oka poczujesz się lepiej.

Wstań i ruszaj się! Mówi się, że siedzenie jest jak palenie. Stagnacja i brak ruchu są powiązane z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym stresem i napadami lęku. W miarę możliwości staraj się korzystać ze schodów zamiast z windy. Idź na spacer podczas przerwy na lunch. Nawet zwykłe wstawanie co godzinę z krzesła biurowego ma pozytywny wpływ na zdrowie. Aktywność fizyczna jest nie tylko dobra dla Twojej sylwetki, ale również zmniejsza stres, oczyszcza umysł i poprawia krążenie.

Jeśli to możliwe, poświęć czas dla siebie. Zainwestowałeś w swój dom, swoją rodzinę, swoją karierę – czy nie nadszedł czas, aby zainwestować Ciebie? Niektóre proste sposoby wyrażania troski o siebie mogą obejmować na przykład rozciąganie się w łóżku przed wstaniem, spożywanie zdrowych posiłków, które dostarczają Ci energii, rozważną medytację, wygospodarowanie czasu na wakacje i odpoczynek.
Chociaż czasami nie potrafimy obniżyć poziomu stresu, który pojawia się u nas w związku z wymagającą pracą, to możemy spróbować spojrzeć do swojego wnętrza, wziąć głęboki oddech i zarządzać stresem w pozytywny sposób.

O autorze :
Priscilla Selgas jest licencjonowaną terapeutką masażu i instruktorką na Florydzie. Jej praca obejmuje opiekę za kulisami w niektórych z najlepszych klubów i aren rockowych w Nowym Jorku, New Jersey i Pensylwanii, zapewniając terapeutyczną pracę z ciałem dla zespołów i muzyków. Jest niezależną pisarką i obecnie praktykuje w Miami. Połącz pod adresem: PennedbyPriscilla@gmail.com

Zdjęcia dzięki uprzejmości freedigitalptotos.net Sura Nualpradid, Sira Anamwong, jedzenie rakratchada torsa, Stockimages, Wittchana Phonsawa, Serge Bertasius, imagerymajestic; Źródła: WebMd.com; Washingtonpost.com

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...