PodróżePodróżeWolna/szybka podróż: to dobre dla Ciebie i dla środowiska *

Wolna/szybka podróż: to dobre dla Ciebie i dla środowiska *

Wolna/szybka podróż: to dobre dla Ciebie i dla środowiska *

Często myślę, że bieganie to jeden z najlepszych sposobów na poznanie nowego miejsca w świecie. Możesz szybko eksplorować, przemieszczając się z miejsca na miejsce. Po długiej podróży rytmiczny tupot stóp i poruszania kończynami sprawia mi jeszcze większą przyjemność niż zwykle. To dobre dla Ciebie i dla środowiska – rodzaj ostatecznego slow travel. Dlatego zanim wyruszyłam w podróż, zapakowałam jasnoróżowe buty Saucony Kinvara. Miękkie i amortyzowane, zawsze gotowe do akcji.

Melbourne, Australia

Melbourne jest stworzone do biegania. Jego długie, płaskie brzegi rzeki pełne są biegaczy, rowerzystów, spacerowiczów i turystów, co jest wynikiem znacznych inwestycji władz miejskich w sieć. Rzeka Yarra rozciąga się na 242 kilometry, ale kilka z nich wystarczy, wijąc się pod wieloma krzyżującymi się mostami, takimi jak Brama Zachodnia z dźwigarami stalowymi i poetyckie Queens, mijając inspirującą architekturę aborygeńską, a przez cały czas oddychając powietrzem jednego z najbardziej zielonych miast świata.

Dunedin, New Zealand

Chcesz pobiegać po wzniesieniach? Spróbuj Dunedina. Oprócz tego, że jest przesiąknięta szkockimi wpływami (Leith Street, Edinburgh Press i inni), jest domem dla najbardziej stromej drogi na świecie – Baldwin Street. 350-metrowe wzgórze o nachyleniu do 1:2,86 i znane jest lokalnie jako The Gut Buster. Możesz chcieć się zatrzymać i przejść na tym.

Ho Chi Minh City, Vietnam

Wietnam słynie z ponad miliona motocykli i szalonego podejścia do bezpieczeństwa na drodze. Ludzie prawdopodobnie będą patrzeć na ciebie tak jakbyś oszalał. Biegasz, nie jeździsz. Ale to część nowości. Sprawdź francuską architekturę kolonialną Notre Dame i pocztę, przejdź przez park Ben Thanh to miejsce na poranne tai chi, pogawędki w porze lunchu, popołudniowe meandry i spotkania kochanków o zmierzchu, a później nagrodź się koktajlem w hotelu Caravelle , straszy fotografów i dziennikarzy w czasie wojny i doskonały punkt obserwacyjny.

Queenstown, New Zealand

Strome wzgórza i kręte ścieżki, biegnące w górę i w dół doliny, dookoła lśniącego jeziora Waikatopo. Piękne góry w postaci The Remarkables tworzą musującą panoramę, zielono-niebieską klarowność zadziwia mnie, gdy migocze. Jezioro jest idealnym miejscem do zatrzymania się i odprężenia, zanim przebije się przez zielone liście i czyste powietrze.

Chang Mai, Thailand

Wokół murów miejskich rozciągają się drogi na dobre 6 kilometrów. Będziesz mógł pobiegać tuż obok starej stolicy północnej Tajlandii, rozpadających się czerwonych murów, tętniących życiem rynków i witalności tajskiej kultury. Tylko nie oddychaj zbyt głęboko – powietrze jest zadymione, choć to nic w porównaniu z Bangkokiem.

O autorze

Francesca Baker jest niezależną pisarką, która obecnie wędruje po świecie z szeroko otwartymi oczami i gryzmoli. Pasjonuje się muzyką, czytaniem, spacerami, jazdą na rowerze, podróżami. Uwielbia wino, nietypowe wydarzenia, uśmiech i życie, możesz przeczytać jej przemyślenia na www.andsoshethinks.co.uk. Zdjęcia dzięki uprzejmości Franceski Baker.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...