JedzeniejedzenieWskazówki dotyczące bezpiecznego i zdrowego grillowania*

Wskazówki dotyczące bezpiecznego i zdrowego grillowania*

Wskazówki dotyczące bezpiecznego i zdrowego grillowania*

To już oficjalnie sezon grillowy, a wraz z nim coroczne ostrzeżenia o niebezpieczeństwach i zagrożeniach związanych z grillowaniem. Ostrzeżenia obejmują między innymi zwęglenie i przypalenie mięsa, a także włosie metalowej szczotki do grilla. Bezpieczne i zdrowe grillowanie jest proste i łatwe według ekspertów GrillGrate LLC. „Grill nie jest winny, a mięso nie jest wrogiem!” – stwierdza Brad Barrett, prezes GrillGrate LLC – twórca opatentowanego systemu grillowania GrillGrate.

[subscribe_to_unlock_form]

„Grillowanie to wyjątkowo zdrowy sposób gotowania, ale niestety został fałszywie zdemonizowany”.


HCA (aminy heterocykliczne) i WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne) zostały zidentyfikowane jako potencjalne czynniki rakotwórcze i można je zrównoważyć poprzez przygotowanie żywności; tj. przyprawy i marynaty oraz połączenia żywności. Grill pełen warzyw wraz z różnymi białkami, takimi jak ryby i kurczaki, to zdrowa odpowiedź.

Wymień szczotkę do grilla i zrezygnuj z metalowego włosia! Wyrzuć starą szczotkę do grilla! Dostępnych jest kilka alternatyw dla szczotek z metalowym włosiem. Zawsze staraj się wyczyścić powierzchnię grilla na początku każdego gotowania i regularnie wymieniaj szczotkę do grilla.
Mięso nie jest wrogiem – po prostu go nie pal: Badania nie są tu przedmiotem sporu. Zwęglone, spalone mięso może zawierać znane czynniki rakotwórcze (HCA i WWA), ale istnieje wiele sposobów na ich zrównoważenie. Grilluj żywność do odpowiedniej temperatury wewnętrznej. Unikaj zbyt dużej ilości otwartego ognia lub zbyt długiego grillowania. Szybsze grillowanie może również zmniejszyć ilość zwęglonego materiału.

Jedz więcej warzyw: zbilansowana dieta składa się z warzyw, owoców i białka. Grillowane warzywa zawierają przeciwutleniacze, które według badań neutralizują powstawanie czynników rakotwórczych. Badania wskazują na ten neutralizujący efekt również przy użyciu ziół i przypraw.
Grilluj więcej rodzajów warzyw: nie jest wymagane masło ani bogate w kalorie sosy. Słodkie ziemniaki, buraki, marchewki i dynia karmelizują w temperaturze grilla, dzięki czemu naturalne cukry zapewniają najlepszy i najsmaczniejszy smak. Grilluj paprykę, cebulę, cukinię z odrobiną oliwy i pieprzu. Ciesz się mocą przeciwutleniaczy, która działa na rzecz poprawy zdrowia, jednocześnie niwelując skutki gotowania czerwonego mięsa.

Grilluj więcej ryb i kurczaka: Grillowany kurczak nie musi być polany sosem barbecue. Zwykłe natarcie ziół i przypraw jest zdrowsze i zawiera więcej przeciwutleniaczy. Łosoś idealnie nadaje się do grillowania. Czy istnieje smaczniejszy sposób na zjedzenie ryb niż grillowanie?

Przypraw grillowane mięso: przeciwutleniająca moc ziół, zwłaszcza rozmarynu, papryki, czosnku, szałwii i czarnego pieprzu opóźnia tworzenie HCA.
Mięso marynowane przed grillowaniem: Badania ponownie wskazują na znaczną redukcję HCA. Uważaj, aby nie używać łatwopalnych marynat, ponieważ mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Brad Barrett, prezes GrillGrate LLC

GrillGrate LLC ma siedzibę w Cartersville w stanie Georgia. Wielokrotnie nagradzany GrillGrate jest produkowany w USA. Grillowe ruszty to ulepszona powierzchnia grillowa, która grilluje żywność lepiej, bardziej soczystą i zdrowszą. GrillRates odgrywają rolę w zdrowszym grillowaniu, zapobiegając zaostrzeniom i usuwając tłuszcze bez przypalania żywności. GrillGrates otwierają również drzwi do zdrowszego grillowania z warzywami, rybami i chudszym mięsem. Dostępne u niezależnych sprzedawców.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...