Dom & TyDom& TyWskazówki dotyczące radzenia sobie ze zmianami, wyzwaniami i możliwościami spotkań rodzinnych*

Wskazówki dotyczące radzenia sobie ze zmianami, wyzwaniami i możliwościami spotkań rodzinnych*

Wskazówki dotyczące radzenia sobie ze zmianami, wyzwaniami i możliwościami spotkań rodzinnych*

Ponieważ Święto Dziękczynienia i inne święta są już tuż tuż, mamy wskazówki, jak zmienić rodzinne spotkania we wspomnienia na całe życie i uniknąć katastrofy od dr Kena Drucka, autora bestsellerów i eksperta w dziedzinie psychologii rodzinnej.

Książka dr Druck „Wychowywanie starzejącego się rodzica: wytyczne dla rodzin w drugiej połowie życia” opowiada o tym, jak pielęgnować atmosferę miłości, zrozumienia i pokoju w naszych rodzinach w drugiej połowie życia. Niezależnie od tego, czy twoja rodzina stoi przed nowymi zmianami, starymi wyzwaniami, czy też możliwościami, oto niektóre z nakazów i zakazów dr Druck, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony razem, unikając jednocześnie odbierających radość dramatów:

 • Zacznij myśleć o następnym spotkaniu rodzinnym, biorąc głęboki oddech. Pewne rzeczy prawdopodobnie się zmieniły, a niektóre prawdopodobnie pozostają prawie takie same. Zrelaksuj się i skup się na dostępnych możliwościach bliskości rodziny, świętowania i miłości.
 • Zapytaj gospodarza, czy jest coś, co możesz przynieść lub zrobić, aby uczynić spotkanie wspaniałym i podzielić się częścią obciążenia.
 • Pozdrów każdego członka rodziny tak życzliwym, kochającym i współczującym sercem, jak to tylko możliwe.
 • Zostań wolontariuszem, aby zrobić i/lub przynieść coś, co przywołuje słodkie wspomnienie ukochanego członka rodziny, który odszedł — lub wita nowego członka rodziny.
 • Podejmij decyzję, aby być miłym i zrównoważonym. Postaraj się wybaczyć ból z przeszłości i zawrzeć pokój ze swoją rodziną, zachowując troskę, szacunek, szczerość, uważność i zachętę, jak to tylko możliwe.
 • Oczyść powietrze z wszelkiej wrogości, winy i/lub poczucia winy, które możesz przypadkowo i nieświadomie wprowadzić na spotkanie rodzinne. Zawrzyj pokój, zostawiając u drzwi urazy, gniew, zranienie i tak dalej.
 • Zachowaj spokój, gdy ktoś powie lub zrobi coś nieczułego, niegrzecznego lub niewłaściwego i oprzyj się pokusie wskoczenia do walki.
 • Wyobraź sobie, że dobrze się bawisz — jeśli nie świetnie! – z twoją rodziną. Wyobraź sobie uśmiechnięte twarze i otwarte serca, także własne. A potem przynieś to nastawienie (i miły prezent od domu, pyszne danie lub dobrą butelkę wina) ze sobą.

Nie wolno:

 • Nie wyobrażaj sobie najgorszego i nie buduj negatywnego ładunku emocjonalnego przed spotkaniem rodzinnym.
 • Nie używaj spotkań rodzinnych jako sceny do odgrywania starych rodzinnych rywalizacji, urazów, dramatów lub różnic.
 • Nie rozmawiaj o pracy. Jeśli niektórzy członkowie rodziny należą do rodzinnego biznesu, odłóż sprawy biznesowe na później, aby omówić je w innym miejscu.
 • Nie angażuj się w pogawędki, lekkomyślne plotki, ataki lub ostre osądy na temat innych.
 • Nie ulegaj pokusie używania krzywdzącego humoru, wyśmiewania, drażnienia lub sarkazmu.
 • Nie daj się wciągnąć w kłótnie lub dyskusje polityczne z członkami rodziny, którzy próbują przekonać Cię, że Twoje stanowisko jest nieprawidłowe lub szalone.
 • Nie przychodź na rodzinne spotkanie już odurzona lub całkowicie wyczerpana.
 • Nie utrwalaj lekceważących i wiekowych przekonań, mitów, stereotypów i/lub błędnych wyobrażeń na temat starszych lub młodszych członków swojej rodziny.
 • Nie marnuj tej jedynej w swoim rodzaju okazji, aby wzmocnić swoją rodzinę miłością, życzliwością, zrozumieniem i pokorą.

„Wprowadzaj w życie te nakazy i zakazy, będąc najlepszym sobą, rozjaśniając serce, prowadząc z miłującą dobrocią, dyscyplinując swoje negatywne impulsy, powstrzymując odruchową obronę, rozbrajając ważące argumenty, okazując cierpliwość i współczucie oraz wyobrażając sobie wszystkie dobre rzeczy, które wyjdą z tego rodzinnego spotkania” – mówi dr Druck.

O Dr.Ken Druck

Dr Ken Druck jest międzynarodowym autorytetem w dziedzinie zdrowego starzenia się, trenerem i konsultantem biznesu rodzinnego oraz autorem nowej książki „Wychowywanie starzejącego się rodzica”. Spędził cztery dekady pomagając jednostkom, rodzinom, organizacjom i społecznościom wyrosnąć na bardziej odważną, współczującą i odporną wersję siebie, przekształcając przeciwności losu i wszelkiego rodzaju straty w możliwości. Prezentowany regularnie w krajowych i międzynarodowych wiadomościach, w tym CNN, PBS, Huffington Post, Wall Street Journal i The New York Times, dr Druck ukształtował nasz światopogląd, co to znaczy żyć honorowo, odważnie, celowo i pełni. Dowiedz się więcej na www.KenDruck.com.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...