Zdrowie & RodzinaZdrowie & RodzinaZatroszcz się o siebie! Wskazówki jak dbać o własne samopoczucie*

Zatroszcz się o siebie! Wskazówki jak dbać o własne samopoczucie*

Zatroszcz się o siebie! Wskazówki jak dbać o własne samopoczucie*

Po pierwsze, najważniejsza jest twoja motywacja i dyscyplina, za które tylko ty jesteś odpowiedzialny. Później zadbaj o inne rozpraszacze – telewizor i lodówka, może konsola do gier lub inne hobby, które siedzi w tle, wołając do ciebie! Może dzieci bawią się w tle. I tak dalej.

[subscribe_to_unlock_form]

INWAZJA I SAMOTNOŚĆ
Istnieje niebezpieczeństwo, że praca tak cię pochłonie, że ​​zapomnisz o sobie. To znaczy o swoim dobru fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Być może siedziałeś cały dzień przed ekranem komputera, wykonując monotonną pracę lub na rozmowach wideo, które mogą naruszać twoją przestrzeń domową.

Czasami możesz czuć się w tym wszystkim samotny. Możesz tęsknić za towarzystwem swoich współpracowników, z którymi przekomarzałeś się przy porannej filiżance lub po prostu potrzebujesz kogoś z kim mógłbyś porozmawiać.

Dlatego ponownie połączyłem siły z Every Active, aby omówić kilka rzeczy, które pomogą uczynić Twoje życie zawodowe w domu najlepszym możliwym doświadczeniem.

Dbanie o siebie to nasz punkt wyjścia, a następnie zarządzanie swoim nastawieniem, ustalanie i utrzymywanie pozytywnych nawyków. Cała ważna odpowiedzialność zostanie omówiona w późniejszych blogach i filmach.

SAMODZIELNOŚĆ PODCZAS PRACY W DOMU
Zacznijmy więc od dbania o siebie podczas pracy w domu.
W tej chwili krąży powiedzenie: „Jeśli nie poświęcisz czasu na dobre samopoczucie, będziesz zmuszony poświęcić czas na swoje choroby” i dotyczy ono twojego zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego, a także dobrego samopoczucia .

Zapytaj siebie:

• Jak mogę sprawić, by było to dla mnie najbardziej pozytywne doświadczenie?
• Jak przygotować się na dobry dzień?
• Jak mogę się naładować w środku dnia?
• Jak mogę się zrelaksować i wyłączyć pod koniec dnia?
• Jak mogę zadbać o swoje samopoczucie emocjonalne?
• Jak mogę zadbać o swoje samopoczucie fizyczne?
• Jak mogę zadbać o swoje samopoczucie psychiczne?
• Co się sprawdziło?
• Co nie działało?
• Czego mogę się pozbyć?
• Co mogę wprowadzić?
• Co muszę dla mnie zrobić?
• Czy dbam o siebie na pierwszym miejscu w tym wszystkim?

ZNAJDŹ CZAS DLA SIEBIE
Jest ważne, a nawet więcej niż ważne, abyś każdego dnia oderwał się od ekranu. Może to być rano po porannym harmidrze, kiedy to przygotowywałeś wszystkich do wyjścia z domu (jeśli mieszkają z tobą dzieci w wieku szkolnym lub inni dorośli). Alternatywnie, w połowie dnia lub wieczorem, powinieneś wyłączyć się i przejść z „trybu pracy” na „tryb domowy”.

Pamiętaj, że jeśli wcześniej pracowałeś w biurze, i tak miałbyś trochę przestoju w drodze do domu i podczas lunchu, więc upewnij się, że zaplanowałeś ten czas dla siebie. Na szczęście,
Wszyscy my, Every Active pomyśleliśmy o wszystkim i mamy w swojej ofercie szybkie 20-30 minutowe sesje, które pomogą Ci przygotować się do dnia z zajęciami porannymi, sesją doładowującą w porze lunchu i wieczornymi zajęciami relaksacyjnymi, więc znajdź te, które Ci odpowiadają.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone..

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...