Fitness9 FANTASTYCZNYCH POMYSŁÓW NA TRENING W DOMU*

9 FANTASTYCZNYCH POMYSŁÓW NA TRENING W DOMU*

9 FANTASTYCZNYCH POMYSŁÓW NA TRENING W DOMU*

Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie być w stanie dotrzeć na siłownię lub zajęcia grupowe. Może nie masz czasu, może nie czujesz się świetnie, może pogoda nie zapowiada się mądrze. Dlatego opracowaliśmy 10 fantastycznych treningów domowych, które możesz wypróbować. Nie będziesz też potrzebował żadnego wymyślnego ani drogiego sprzętu, tylko tego, co i tak możesz znaleźć w domu.


[subscribe_to_unlock_form]


NIE ZAPOMNIJ O ROZGRZEWCE!
Niezależnie od tego, czy ćwiczysz w domu, czy na siłowni, zawsze ważna jest odpowiednia rozgrzewka. Rozgrzewka pomoże Ci uniknąć kontuzji i przygotuje Cię do treningu, co oznacza, że ​​uzyskasz więcej z każdego wykonywanego ćwiczenia. Zacznij od kilku rozciągań, aby się rozluźnić.

Możesz wykonać te czynności, wykonując dynamiczne ruchy o niskiej intensywności, aby nieco podnieść tętno i ciśnienie krwi. Mogą to być marsze z wysokimi kolanami, pajacyki, a nawet szybkie okrążenie wokół salonu. Cokolwiek, by pobudzić krew i rozgrzać mięśnie.

 1. DESKA
  Czy istnieje prostsze ćwiczenie do wypróbowania niż deska? Nie sądzimy. Jest to jednak nie tylko prosty, ale także fantastyczny trening mięśni rdzenia, który możesz wykonać w domu. Może wyglądać na proste i nie wymaga żadnego sprzętu, ale to nie znaczy, że jest łatwe do zrobienia.

Zacznij w pozycji push up, na palcach, plecach i nogach, tworząc linię prostą aż do ramion. Zaangażuj mięśnie brzucha i pośladki i spróbuj utrzymać tę pozycję – ramiona wyprostowane – przez około 30 sekund. Gdy staniesz się silniejszy, spróbuj dodać 10 sekund do czasu trzymania deski każdego dnia.

 1. TRENINGI WIDEO W DOMU
  Tutaj w Every Active możemy pochwalić się ogromną biblioteką treningów wideo i planów treningowych, które możesz wypróbować w domu. Od intensywnych treningów cardio po bardziej zrelaksowane sesje, każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są setki treningów, a także porady dotyczące odżywiania i prowadzenia holistycznego, zdrowego stylu życia.
 2. DAJ SIĘ PORWAĆ DO TAŃCA!
  Wszyscy lubimy okazjonalne tańczyć, więc dlaczego nie zrobić tego w dążeniu do tego, by stać się sprawniejszym i zdrowszym? Taniec to fantastyczny trening w domu, ponieważ może obejmować intensywne ćwiczenia cardio, a także stanowi świetną zabawę. Dodatkowo, ponieważ jesteś w zaciszu własnego domu, możesz dosłownie tańczyć, jakby nikt nie patrzył! Niezależnie od tego, jaką muzykę lubisz, jakąkolwiek formę tańca wolisz, rzucaj się po salonie i baw się dobrze.
 1. PŁUCA
  Kolejne proste ćwiczenie domowe, które nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu. Zaledwie kilka metrów kwadratowych powierzchni! Możesz je nawet wykonywać, przechodząc z pokoju do pokoju w swoim domu. Aby je wykonać po prostu zrób krok do przodu i zginaj przednie kolano, aż kolano z tyłu będzie tak nisko, jak to możliwe. Spróbuj dotrzeć z nim na podłogę, jeśli możesz. Wykroki to bardzo prosty element, który można dodać do treningu w domu.
 2. UŻYWAJ SCHODÓW
  Czy kiedykolwiek brakowało Ci tchu wchodząc i schodząc po schodach w domu? Dlaczego nie włączyć tego efektu do treningu w domu? Dodatkowy opór, jaki daje grawitacja, oznacza, że ​​schody w Twoim domu są idealnym dodatkiem do każdego treningu cardio.

Możesz użyć tylko jednego jako części treningu aerobiku krokowego w domu lub po prostu biegać po nich. To poprawi twoją wydolność sercowo-naczyniową, a także poprawi siłę nóg.

 1. SKAKANKA
  To nie są tylko zabawki dla dzieci. Nie, w rzeczywistości są bardzo skutecznym – i niedrogim – akcesorium do ćwiczeń w domu. Kiedy już opanujesz tę technikę, przekonasz się, że wkrótce podniesie puls oraz poczujesz lekkie pieczenie w mięśniach łydek. Oprócz tych korzyści doskonale nadaje się również do poprawy równowagi i koordynacji. Dlaczego nie spróbować?
 2. JOGA
  Joga to jeden z najlepszych treningów, które możesz dodać do swojego domowego schematu ćwiczeń. Wszystko czego potrzebujesz to mata i kilka wygodnych ubrań i jesteś gotowy. Ćwicząc jogę w domu, możesz budować siłę i stabilność całego ciała, a także zwiększać elastyczność i zakres ruchu.
 3. PILATES
  Podobnie jak w przypadku jogi, Pilates nie wymaga dużego sprzętu i można go łatwo włączyć do domowego planu treningowego. Pilates doskonale nadaje się do poprawy siły rdzenia i jest fantastycznym treningiem całego ciała. Co więcej, pomaga również poprawić elastyczność, siłę stawów i zakres ruchu. Ponadto, chociaż nie jest to intensywny trening cardio, Pilates może pomóc zwiększyć wytrzymałość, a także udowodniono, że ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.
 4. HANTLE
  Jeśli chcesz włączyć trening siłowy do rutynowego treningu w domu, ale nie masz żadnych hantli, nie rozpaczaj! Przy odrobinie pomysłowości możesz zrobić swój własny sprzęt w domu. Użyj pustych plastikowych butelek i napełnij je wodą, aby zastąpić prawdziwe hantle.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...