Podróże10 korzyści z podróżowania*

10 korzyści z podróżowania*

10 korzyści z podróżowania*

Czemu ludzie podróżują?

Odpowiedź jest prosta: kochamy to!

Cieszy nas powolne i spokojne jedzenie śniadania, długie spacery, nowe doświadczenia, miejsca, ludzie i wspomnienia. Sprawiają, że czujemy się szczęśliwi, że żyjemy. Nic dziwnego! Podróżowanie wydaje się łączyć większość nawyków zdrowych ludzi.

Jakie są zalety podróżowania? Dlaczego podróżowanie jest ważne?

Naukowcy udowodnili, że podróżowanie jest dobre zarówno dla Twojego ciała, jak i umysłu! Być może dlatego to kochamy. Bo czujemy, że kilka minut na słońcu podnosi poziom witaminy D i poprawia nastrój. Witamina D ma również swoje właściwości zdrowotne – jest dobra dla naszych serc.

Znaczenie podróży waha się od zmniejszenia ryzyka chorób serca po łagodzenie stresu i niepokoju. Poza korzyściami zdrowotnymi podróże mogą również zwiększyć twoją kreatywność, poczucie szczęścia i satysfakcji.

Jeśli nadal potrzebujesz dodatkowych wymówek/powodów, dla których warto podróżować, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o głównych zaletach podróżowania po świecie!

 1. Osiągnij spokój ducha
  Większość z nas mieszka w mieście. Nasza codzienna rutyna polega na poruszaniu się po miejskich krajobrazach zatłoczonym transportem publicznym w pogoni za napiętymi harmonogramami. Stopniowo narasta stres. Pojawiają się duże problemy, wypalenie powoduje, że czujemy się niezadowoleni z pracy, nigdy nie znajdujemy czasu na przygodę.

Podróż to twoje lekarstwo!

Podróżowanie może oderwać Cię od codziennej rutyny. Gdy przełamiesz powtarzający się schemat, spakujesz walizki i wyruszysz w drogę, twój umysł może się zresetować. Oglądanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi, pokonywanie różnych wyzwań może nawet pomóc Ci docenić to, co pozostawiłeś. Pomoże ci zrobić krok w tył i pomyśleć o rzeczach i ludziach, za którymi tęsknisz. Możesz mieć lepszą perspektywę na swoje życie i zapamiętać wszystkie dobre rzeczy.

Podróżowanie pozwala żyć samym życiem!

Podróż czyni skromnym. Widzisz, jakie małe miejsce zajmujesz na świecie. ~Gustave Flaubert

 1. Zwiększ swoją kreatywność
  Jedną z największych zalet podróżowania jest to, że zabiera Cię ze swojej strefy komfortu. Zwłaszcza jeśli podróżujesz do miejsca, którego nigdy wcześniej nie odwiedziłeś, wszystko wydaje się świeże i nowe. Nowe bodźce atakują wszystkie zmysły. Widzisz nowe krajobrazy i doświadczasz żywych kolorów. Słychać nową muzykę, na ulicach ludzie mówią nieznanym językiem, który przepełniony jest zapachami nowych zapachów. Zapach i smak nowego jedzenia… Nawet małe wyzwania są mile widziane. Jak trzymasz pałeczki? Jak targujesz się na targu? Jak odnajdujesz drogę?

Podróżowanie wprowadza nowość do Twojego mózgu i poprawia funkcje poznawcze. Gdy staniesz przed nowymi wyzwaniami, musisz być zaradny, aby znaleźć rozwiązanie. W rezultacie w mózgu powstają nowe połączenia nerwowe, które rodzą nowe, oryginalne myśli.

Więc kiedy wrócisz do domu, możesz wykorzystać wszystkie nowe bodźce i kreatywność do generowania nowych pomysłów w swojej starej pracy.

 1. Popraw swoje umiejętności komunikacyjne
  Czy jesteś fanem podróży międzynarodowych? Wolisz odległe i egzotyczne lokacje?

Wtedy prawdopodobnie byłeś w miejscach, w których nie mówisz w swoim ojczystym języku. Czasami trzeba być bardzo pomysłowym, próbując nawiązać kontakt z mieszkańcami. W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że każda próba znalezienia miejsca lub kupienia czegoś wymaga dużo wskazywania i gestykulacji. Ale stopniowo wyłapujesz słowa. Izquierda, mañana, dim sum, bossa nova, sushi, pastrami, lody. Większość z nich możesz powąchać, usłyszeć, posmakować i poczuć!

W międzyczasie uczysz się również dużo o nowym sposobie życia, nowej kulturze. Możesz nawet znaleźć nowych przyjaciół i rozszerzyć swoją prawdziwą sieć społecznościową. Zwłaszcza jeśli jesteś fanem couchsurfingu.

Kolejną zaletą Ttravellingu jest to, że sprawia, że ​​stajesz się interesujący. Gdy wrócisz do domu, wszyscy będą chcieli usłyszeć o twoich przygodach i nowych znajomych, których znalazłeś lub usłyszeć nowe słowa, których się nauczyłeś.

 1. Poszerz swoje horyzonty
  Jak poznajemy świat? Książki, internet, wiadomości telewizyjne i filmy dokumentalne opowiadają nam o dalekich krajach, ludziach i ich sposobie życia. Jednak reportaż telewizyjny przedstawia czyjś punkt widzenia i może bardzo zawęzić twoją perspektywę zamiast poszerzać twój umysł.

Podróżowanie po świecie, poznawanie ludzi żyjących w różnych warunkach i odmienne traktowanie życia jest tym, co naprawdę uczy Cię o świecie. Kiedy już tam pojedziesz, możesz nawet zakwestionować własne zdanie na temat mniej znanych miejsc i kultur.

Odkrywanie nowych kultur może również pomóc w nowym spojrzeniu na problemy i wyzwania codziennego życia.

 1. Baw się dobrze
  Naukowcy ustalili, że nasze poczucie szczęścia wzrasta jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Czemu? Czekamy na to! Proste oczekiwanie na podróż, która pomoże nam uwolnić się od rutyny, tworzy pozytywne uczucie.

Sam wyjazd to okazja do spania do późna, zjedzenia jednego z tych leniwych śniadań, które przygotował ktoś inny. Spróbuj nowej kuchni. Dlaczego nie dodać do kawy mleka wielbłądziego, w końcu to Dubaj! Spróbuj klasycznych francuskich małży lub prawdziwego sushi (okazuje się, że jest zupełnie inne niż w sklepie za rogiem). Czy jesteś wystarczająco odważny, aby spróbować smażonych w głębokim tłuszczu owadów?

Flamenco i salsa na ulicach wydają się o wiele bardziej żywe i zabawne niż to, co robisz na zajęciach tanecznych. Muzycy uliczni i artyści w dużych miastach są niesamowici, o wiele bardziej błyskotliwi niż ci, których widzisz na programach Talent.

Pozytywne doświadczenia redukują stres. Jeśli więc zmagasz się z wypaleniem, zmagasz się z lękiem lub po prostu czujesz się zbyt zmęczony, możesz spróbować kursu mindfulness lub jogi. Ale jeśli masz okazję zrobić sobie trochę wolnego czasu i podróżować, zrób to!

 1. Popraw swoje zdrowie
  To prowadzi nas z powrotem do zdrowych nawyków.

Pierwszy to sen. Nienawidzisz porannego dźwięku budzika? Czy ustawiasz go zbyt wcześnie, aby móc nacisnąć przycisk drzemki co najmniej dwa razy, zanim faktycznie wstaniesz? Czy to sprawia, że ​​czujesz się leniwy i winny, że nie chcesz wstać z łóżka? Wystarczająca ilość snu jest niezbędna zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Uwielbiam weekendy po prostu dlatego, że mój dzień nie zaczyna się od denerwującego dźwięku alarmu!

Podróżowanie to świetna okazja do późnego snu, a nawet popołudniowej drzemki. Uśpij piękność!

Drugim zdrowym nawykiem związanym z podróżowaniem jest ruch. Jeśli planujesz pieszą wycieczkę, możesz zrównoważyć pracę, która polega na siedzeniu za biurkiem przez cały dzień. Ćwiczenia są dobre dla serca, mięśni i kości, mogą również zwiększyć poziom energii.

Masz dość pospiesznych śniadań, lunchów typu fast-food i kolacji mrożonych? Nasze gorączkowe życie codzienne wydaje się nie do pogodzenia ze zdrową dietą. Jednak podczas podróży możesz jeść tak często, jak czujesz głód, jeść porządne i pyszne jedzenie!

Podróżowanie zabiera nas na zewnątrz. Możliwość nasłonecznienia (trochę witaminy D) i świeżego powietrza poprawia zarówno opaleniznę, jak i nastrój.

I wreszcie śmiech! Podziel się podróżą z przyjaciółmi i rodziną i śmiejcie się razem.

Pamiętaj: śmiech leczy wiele ran.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...