PodróżePodróże10 zrównoważonych miejsc, które warto rozważyć podczas rodzinnej wycieczki*

10 zrównoważonych miejsc, które warto rozważyć podczas rodzinnej wycieczki*

10 zrównoważonych miejsc, które warto rozważyć podczas rodzinnej wycieczki*

Jeśli twoja rodzina uwielbia podróżować, ale martwisz się o efekt środowiskowy, społeczny i ekonomiczny tego działania, nadszedł czas, aby przyjąć bardziej zrównoważone podejście do swoich podróży. Zidentyfikowaliśmy dziesięć miejsc, w których możesz zminimalizować wpływ podróży swojej rodziny.

[subscribe_to_unlock_form]

 1. Austria
  Poznaj przyjazną dzieciom austriacką stolicę Wiedeń, która oferuje więcej ekologicznych pól uprawnych niż jakiekolwiek inne miasto i posiada zarówno „zielone taksówki”, jak i wiele stacji rowerowych do przemieszczania się. Miasto ma wiele placów zabaw, kilka fantastycznych muzeów dla dzieci i wspaniały zamek Schönbrunn, w którym dzieci mogą się przebierać.

Za Wiedniem warto znaleźć zakwaterowanie w małym gospodarstwie agroturystycznym, a następnie rozruszać nogi rodziny jeżdżąc na rowerze, wędrując i pływając w Weissensee. Znajdź czas na wizytę w Werfenweng: wolnym od samochodów, bogatym w place zabaw miasteczku nad jeziorem z ekologicznymi pojazdami dla zwiedzających.

 1. Obszar Volcán Tenorio, Kostaryka
  Kiedy myślisz o zabraniu swoich dzieci do Kostaryki, zwykle skupiasz się na oglądaniu jej niesamowitej dzikiej przyrody. Ale co z oddaniem się również mieszkańcom? Jednym ze sposobów wspierania lokalnych społeczności i zrozumienia kultury Tico jest pobyt na farmie, a wokół Volcán Tenorio i Río Celeste jest mnóstwo pięknych opcji. Dzieci mogą wziąć udział w opiece nad zwierzętami i poznać tradycyjne metody uprawy.

Zatrzymaj się w Bijagua, małym miasteczku, które jest liderem w turystyce wiejskiej dzięki spółdzielni, która stoi za Heliconias Rainforest Lodge.

 1. San Francisco, USA
  San Francisco jest idealne na wypoczynek, który zarówno zachwyci dzieci, jak i zadowoli Twoje zasady zrównoważonego rozwoju. Miasto zakazało używania plastikowych toreb i butelek lata temu, 80% odpadów jest kierowanych na wysypiska i ma ponad 1000 ekologicznych hoteli. Ponadto większość zabawnych rzeczy do zrobienia z dziećmi może być dostępna bez użycia samochodu, a wiele z nich obejmuje zielone przestrzenie, zabawę w różnych formach transportu publicznego i naukę o zrównoważonym rozwoju.
 2. Walia
  Jak na stosunkowo niewielki obszar, Walia ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o zrównoważone zajęcia dla dzieci. Rozbij obóz na jednym z wielu zielonych kempingów w Pembrokeshire lub udaj się na północ do Centrum Technologii Alternatywnych w Powys, gdzie dzieci mogą bawić się ucząc się o zrównoważonym życiu. Nie zapomnijcie wziąć udziału w przejażdżce jedynym na świecie rollercoasterem napędzanym przez ludzi w ekologicznym GreenWood Forest Park w Snowdonii. Znajdź przyjazny dla środowiska kemping w The Greener Camping Club.
 3. Fidżi
  Zostaw kurorty i statki wycieczkowe za sobą i zejdź z utartego szlaku, aby zatrzymać się u wiejskiej rodziny na Fidżi. Twoje dzieci nauczą się wszystkiego o kulturze Fidżi, a Twoje pieniądze trafią bezpośrednio do społeczności. Ze starszymi dziećmi możesz pójść dalej i zostać wolontariuszem zarówno w ochronie środowiska morskiego, jak i w projektach społecznych, z pomocą renomowanej organizacji. Jeśli zdecydujesz się na kurort, zatrzymaj się w takim jak Jean-Michel Cousteau Resort, gdzie goście mogą zaangażować się w sadzenie koralowców.
 4. Republika Południowej Afryki
  Jako kraj, który od dawna prowadzi politykę odpowiedzialnej turystyki, RPA oferuje wiele możliwości poznania swojej niesamowitej kultury i środowiska w sposób zrównoważony. To także świetna zabawa dla rodzin, z łatwym oglądaniem dzikich zwierząt (a w wielu rezerwatach można zaangażować się w pomoc) oraz różnorodnymi doświadczeniami i krajobrazami do odkrycia. Zacznij poszukiwania odpowiedzialnego operatora w RPA od Fair Trade Tourism.
 5. Park Narodowy Khao Sok, Tajlandia
  W Parku Narodowym Khao Sok możesz pokazać swoim dzieciom inną stronę Tajlandii, jednocześnie minimalizując wpływ Twojej rodziny na to niesamowite środowisko. Skorzystaj z pomocy lokalnego przewodnika, który zapozna Cię z fascynującą florą i fauną, a swoją bazę noclegową zrób w jednym z lokalnych schronisk, których właścicielami są lokalne społeczności. Możesz nawet przenocować w rustykalnym domu na tratwie na jeziorze Chiaw Lan, co wiąże się z nieużywaniem energii elektrycznej na czas pobytu.Aktywne rodziny pokochają ekologiczny rafting, jazdę na rowerze, pływanie i wędrówki w Anurak Lodge.
 6. Ekwador
  Ten mały południowoamerykański kraj jest liderem w zrównoważonym podróżowaniu, z operatorami skupionymi na zachowaniu zarówno rdzennego sposobu życia, jak i ekologicznie ważnych światów Wysp Galapagos i lasów deszczowych Amazonii. Twoje dzieci mogą dowiedzieć się wszystkiego o znaczeniu ewolucji i dlaczego nasz styl życia musi być zrównoważony, wziąć udział w społecznie odpowiedzialnym pociągu turystycznym (Tren Ecuador) i użyć rowerów, aby przejść słynną Ruta de las Cascadas.
 7. Tasmania, Australia
  Tasmania to magiczne miejsce dla rodzin. Spacery, pływanie łodzią i zabawy na piasku w ramach przyjaznych rodzinie zajęć „Discovery Ranger” dostępnych w parkach narodowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a piękno tego miejsca polega na tym, że odległości są niewielkie. Istnieje również silny etos używania lokalnie pozyskiwanych (i pysznych!) produktów i długoterminowe zrównoważone podejście do ochrony dzikiej przyrody i dzikich obszarów.
 8. Dude Ranches, USA
  Wizyta na ranczu dla gości (pracujące ranczo dla bydła, gdzie goście są mile widziani) jest super zabawą dla rodzin: jest inne tempo życia (pomyśl o dniu zorientowanym wokół pracy na farmie, na świeżym powietrzu) i każdy może spróbować czegoś nowego, czy to jazdy konnej, tańca liniowego czy wędkarstwa. Ponieważ są to gospodarstwa pracujące, nie jest trudno znaleźć dude ranch, który koncentruje się na samowystarczalności i zrównoważonego rozwoju, a wiele z nich pracuje starannie, aby wspierać lokalną społeczność.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...