Podróże12 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podróżą do Rzymu*

12 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podróżą do Rzymu*

12 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podróżą do Rzymu*

Rzym to jedno z miast, w którym trudno zobaczyć wszystko w kilka dni. Szczerze mówiąc, powinieneś poświęcić dobry tydzień lub jeszcze więcej, aby je zbadać i zobaczyć prawdziwe piękno i historię tego Wiecznego Miasta.

Włoskie jedzenie, starożytna architektura rzymska, muzea i Watykan przeplatają się w różnych okresach historii i współczesnym obliczu Włoch. A najlepsze jest to, że wszystko to można znaleźć w pięknym Rzymie.

Jednak przed wyjazdem do Rzymu warto zwrócić uwagę na szczegóły, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony we włoskiej stolicy i dobrze się bawić odkrywając w niej każdy zakątek.

 1. Kiedy odwiedzić Watykan?
  Watykan to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Nic dziwnego, że ten maleńki kraj w jest nieustannie pełen turystów. Jednak w środy i niedziele, kiedy na zgromadzeniu pojawia się papież Franciszek, Watykan odwiedza jeszcze więcej ludzi.

Więc jeśli chcesz zobaczyć wszystko spokojnie, unikaj tych dni tygodnia. Nie ma potrzeby mówić o innych głównych świętach chrześcijańskich. Z drugiej strony możliwość zobaczenia Papieża i przebywania z tłumem pielgrzymów z całego świata również pozostawi niezatarte wrażenie.

Bazylika w Watykanie
Jedną dobrą wskazówką jest pominięcie elementów wycieczki, aby zaoszczędzić czas podczas wizyty w Watykanie i upewnić się, że zwiedzisz to co chcesz spokojnie, a nie w pośpiechu.

Dodatkowo warto sprawdzić inne nietypowe wycieczki po Watykanie, ponieważ niektóre z nich pokazują perspektywę, której nie widzi wielu turystów.

 1. Zbadaj swoje priorytety
  Rzym może pochwalić się niesamowitą historią i architekturą, ale niestety zdarzają się też przekręty turystyczne. Przed przyjazdem przeprowadź dokładne badania dotyczące najlepszych sposobów odkrywania wszystkich swoich obowiązkowych miejsc.

Możesz znaleźć tanie bilety na niektóre z największych atrakcji, takich jak Koloseum, na tej stronie przez cały rok. Oprócz rezerwacji wycieczek pomocne jest również przeprowadzenie badań na temat historii i aktualnej kultury.

Oczywiście nie będziesz ekspertem, ale spacer po mieście z pewnym kontekstem pomoże ci bardziej docenić czas spędzony tam.

 1. Nie przegap aperitivo
  Chociaż aperitivo często kojarzy się z wypiciem drinka, dla wszystkich Włochów jest to o wiele bardziej wszechstronne doświadczenie towarzyskie. To spotkanie z przyjaciółmi w restauracji lub barze, aby spędzić czas towarzyski przy drinku przed kolacją.

Aperitivo zwykle odbywa się między 19:00 a 21:00, a w niektórych przypadkach aperitivo staje się samą kolacją. Jedno z moich ulubionych miejsc na aperitivo w Rzymie oferowało wszystko, co można zjeść z napojami, które kosztowały tylko 7 euro! To był tani posiłek i napój!

Wśród potraw można znaleźć pizzę, makarony, oliwki, pieczywo, pełny bufet oraz wszelkiego rodzaju przekąski. A drinki, cóż, jest czego spróbować! Sprawdź te tradycyjne włoskie drinki, których musisz spróbować podczas następnego aperitivo.

 1. Noś więcej zakrytych ubrań
  Chociaż w gorące i parne lato w Rzymie noszenie szortów, krótkich sukienek i innych ubrań odsłaniających skórę brzmi bardzo zachęcająco, powinieneś przemyśleć noszenie ich.

Powinieneś zrozumieć, że prawdopodobnie odwiedzisz wiele kościołów i muzeów, a w Rzymie nie jest uważane za właściwe pokazywanie nagiego ciała w tych instytucjach.

Jeśli więc chcesz ubrać się lekko, nie zapomnij o konserwatywnym zakryciu podczas odwiedzania świętych miejsc, takich jak Kaplica Sykstyńska.

W przeciwnym razie możesz zostać poproszony o odejście lub zostać zawstydzony komentarzami. Weź też wygodne buty do chodzenia, ponieważ będziesz dużo chodzić i stać w kolejce.

Jak wspomniano; włoskie lata są gorące, ale pamiętaj, że wycieczka do Rzymu wiąże się również z wieloma wizytami w muzeach, podczas których klimatyzacja może zmrozić do życia. Noszenie dodatkowego swetra może uratować życie.

 1. Nie zostawiaj napiwków
  W Rzymie naprawdę nie musisz zostawiać napiwku. Pensje kelnerów w tej najbardziej turystycznej stolicy Włoch są dość duże i porównywalne z pensją inżynierów.

Ponadto, jeśli zostawisz pieniądze w restauracji, możesz nawet obrazić kelnera, zwłaszcza jeśli znasz go osobiście. Włosi wychodzą z założenia, że ​​ludzkiej szczerości nie da się kupić napiwkami.

Jeśli masz ochotę zostawić napiwek, zwyczajowo zostawiasz resztę. Tak więc, jeśli Twój posiłek kosztował 33,45 euro, możesz zostawić tylko 0,55 euro reszty lub 1,55 euro, aby zaokrąglić do 35 euro.

 1. Korzystaj z transportu publicznego
  Przyjeżdżając do obcego kraju podróżni często niechętnie korzystają z transportu publicznego, w Rzymie można to zrobić bezpiecznie. Kup mapę komunikacji miejskiej, kup bilet jednorazowy lub regularny, a zwiedzanie dużego miasta będzie o wiele przyjemniejsze.

Należy jednak pamiętać o kieszonkowcach, którzy pracują w autobusach pełnych ludzi. Metro połączy Cię z większością zabytków, a z każdej konkretnej stacji kilka ważnych zabytków znajduje się w odległości spaceru.

 1. Pij wodę z kranów publicznych
  Nie wydawaj pieniędzy na wodę w plastikowych butelkach. W całym mieście Rzym znajdziesz krany z wodą pitną.
 1. Pogódź się, że nie zobaczysz wszystkiego
  To główna i najważniejsza wskazówka dotycząca zwiedzania Rzymu. Stwórz plan, ustal priorytety, oceń opcje i znajdź czas, aby cieszyć się słońcem i atmosferą miasta w pobliżu każdego miejsca, które chcesz zobaczyć.

W Rzymie jest tak wiele rzeczy, których nie można przegapić, ale jeśli spróbujesz poznać Rzym w ciągu kilku dni, będziesz ciągle tkwił w kolejkach, irytował się turystami i szybko zmęczył się z powodu palącego słońca.

Lepiej zwolnij tempo i ciesz się duchem tego niesamowitego miejsca bez pośpiechu, aby wszystko zobaczyć. Pamiętaj, że Rzym jest jedną z najbardziej fotogenicznych stolic w Europie, więc nie spiesz się, aby się nim cieszyć.

 1. Czasami opłaca się pominąć kolejkę
  Niektóre ważne zabytki, takie jak Koloseum, Watykan i niektóre muzea mają długie kolejki, które mogą zastopować przez ponad godzinę. Ponieważ masz ograniczony czas w mieście, dlaczego nie wydać trochę więcej, aby pominąć kolejkę i zaoszczędzić czas, aby zobaczyć więcej?

Możesz to zrobić, rezerwując wycieczkę lub kupując bilet „pomiń kolejkę”, który umożliwia wejście na stronę o określonej porze dnia. Rzym ma na to kilka opcji.

Nie zapominaj też, że w Rzymie jest wiele darmowych rzeczy do zrobienia, więc możesz zrównoważyć swój budżet na zwiedzanie, dodając też kilka bezpłatnych zabytków. Moim zdaniem większość wspaniałych zabytków w Rzymie jest za darmo!

 1. Otwórz swój umysł
  Podczas podróży bez wątpienia spotkasz się z nieporozumieniami, barierami językowymi i dziwnym, ekscytującym jedzeniem. Podejmij te wyzwania i pracuj w nowych i różnych sytuacjach.

Chęć dostosowania się do zwyczajów, jedzenia i zachowań, które są nieznane zapewni Ci bardziej zabawne, autentyczne wrażenia.

 1. Nie wstydź się
  Włosi są jowialnymi, towarzyskimi ludźmi. Nie czuj się zbyt komfortowo, kontaktując się tylko z innymi podróżnikami lub znajomymi w hostelach i hotelach. Nawiąż kontakt z mieszkańcami, bądź zabawny i ciekawy.

Bariery językowe będą istnieć, ale nie pozwól, aby powstrzymało Cię to przed wymianą kulturową. Poza tym włoski jest tak pięknym językiem, że kto nie chciałby go ćwiczyć? (Nawet jeśli źle zrozumiesz każde słowo, nadal będą cię kochać za spróbowanie)

 1. Dbaj o bezpieczeństwo!
  Rzymianie są niezwykle przyjaźni, ale podobnie jak w wielu dużych miastach, zdarza się przestępczość, a turyści są często ich celem. Bądź czujny w zatłoczonych miejscach publicznych, ponieważ często zdarzają się tam kieszonkowcy i nie kupuj biletów od „przypadkowych ludzi na ulicy”.

Rzym to piękne miejsce, w którym możesz stracić czujność i odkrywać, ale zawsze powinieneś zachować rozsądek, zwłaszcza jeśli podróżujesz samotnie.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...