Umysł3 kroki, które firmy mogą podjąć, aby poprawić zdrowie psychiczne w miejscu...

3 kroki, które firmy mogą podjąć, aby poprawić zdrowie psychiczne w miejscu pracy *

3 kroki, które firmy mogą podjąć, aby poprawić zdrowie psychiczne w miejscu pracy *

Choroby pracowników są często związane z dolegliwościami fizycznymi, ale problemy ze zdrowiem psychicznym również odpowiadają za częste nieobecności. Raport ze Szczytu Zdrowia Psychicznego w Miejscu Pracy 2018 wykazał, że więcej osób opuszcza pracę z powodu stresu i niepokoju niż z powodu choroby fizycznej lub urazu.

[subscribe_to_unlock_form]

Radzenie sobie ze zdrowiem psychicznym może być delikatną kwestią zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Niektórzy uważają, że niesie to piętno, dlatego pracownicy mogą próbować ukrywać swój problem. Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wykazało, że mniej niż połowa dorosłych amerykańskich pracowników uważa, że ich firmy wspierają dobro swoich pracowników.

Jeszcze więcej firm, świadomych problemów związanych z wydajnością i kosztami związanymi z nieobecnościami pracowników, zaczyna wdrażać inicjatywy w zakresie zdrowia psychicznego w ramach programów dobrego samopoczucia w miejscu pracy.

„Pracownicy starają się ukryć to, przez co przechodzą, ponieważ boją się negatywnych konsekwencji. Te obawy są uzasadnione”, mówi Ken Dolan-Del Vecchio, były wiceprezes ds. zdrowia i dobrego samopoczucia w Prudential i założyciel GreenGate Leadership®. „Wielu uzdolnionych menedżerów czuje się bardzo niekomfortowo, gdy słyszą, jak jeden z członków ich zespołu wymienia słowa takie jak stres, niepokój i depresja.

„Pracodawcy myślący przyszłościowo wdrażają inicjatywy, które przełamują piętno i poprawiają dostęp do skutecznej opieki. Uznają rolę liderów na wszystkich poziomach w tworzeniu pozytywnego, pełnego szacunku i promującego zdrowie środowiska pracy. Jak często mówiono, kultura za każdym razem przebija strategię. Pracodawca może mieć wszystkie właściwe zasady, ale to kultura albo je ożywia, albo robi z nich żart”.

Wskazówki Dolan-Del Vecchio dla pracodawców:

  • Przełam piętno. Badania wskazują, że jeden na pięciu dorosłych Amerykanów doświadcza jakiejś formy choroby psychicznej. „Podobnie jak większość schorzeń, są one najskuteczniej leczone, gdy zostaną wcześnie zidentyfikowane” – mówi Dolan-Del Vecchio. „Stygmatyzacja powoduje, że wielu cierpiących wypiera się swojej potrzeby opieki i dlatego opóźnia jej poszukiwanie. Starsi dyrektorzy są w najlepszej sytuacji, aby przełamać piętno. Mogą podzielić się swoją osobistą historią, jeśli żyją z chorobą psychiczną, porozmawiać o tym, jak wspierali innych i szczerze zachęcić swoich pracowników, aby otrzymali opiekę, na jaką zasługują”.
  • Popraw dostęp do skutecznej opieki. „Pociągnij system do odpowiedzialności za skuteczne świadczenie opieki”, mówi Dolan-Del Vecchio. „Przyjrzyj się wnikliwie i bez lęku, jakie korzyści dla zdrowia psychicznego Twojej organizacji faktycznie przynoszą potrzebującym. Robisz to, tworząc mechanizm anonimowej informacji zwrotnej dla swoich pracowników i członków ich rodzin. Niestety, mogę prawie zagwarantować, że wyniki wykażą potrzebę znacznej poprawy”.
  • Szkolić liderów. „Stres”, mówi Dolan-Del Vecchio, „jest wrogiem zdrowia i trwałej produktywności.
  • Bardziej niż jakikolwiek inny czynnik, nasz bezpośredni przełożony tworzy kulturę naszego miejsca pracy. Kiedy liderzy na każdym poziomie organizacyjnym traktują tych, którzy im podlegają, z troską i szacunkiem, w tym z szacunkiem dla inicjatywy, autonomią, różnorodnością i rozsądnymi ograniczeniami, jeśli chodzi o produktywność, przyniosą one najlepsze wyniki organizacyjne”.

„W interesie wszystkich pracodawców jest walka z piętnem związanym z problemami ze zdrowiem psychicznym, zapewnienie, że partnerzy świadczeń medycznych dotrzymują swoich obietnic i upewnienie się, że stają na wysokości zadania” – mówi Dolan-Del Vecchio.

O Kenie Dolan-Del Vecchio

Ken Dolan-Del Vecchio jest autorem, mówcą, terapeutą rodzinnym, konsultantem ds. przywództwa i umiejętności życiowych. Jego książki obejmują proste nawyki wyjątkowych (ale niedoskonałych) rodziców, porady uzdrawiające od terapeutów rodzinnych, którzy prowadzą grupy zajmujące się utratą zwierząt domowych oraz uprawianie miłości: Gra o władzę: mężczyźni, kobiety i nagrody intymnej sprawiedliwości. Ken założył GreenGate Leadership® po odejściu z funkcji wiceprezesa ds. zdrowia i dobrego samopoczucia w Prudential, gdzie odpowiadał za usługi behawioralne dla 20 000 pracowników firmy w USA. Praca zespołu Kena doprowadziła Prudential do otrzymania nagrody za doskonałość organizacyjną Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego 2017. Ken jest comiesięcznym gościem na antenie NBC TV i był opisywany w The Wall Street Journal, Reuters, Fast Company, Bloomberg, Ignites, Entrepreneur, Fox Business News, The Chicago Tribune, Inc. Magazine, Working Mother, HR Executive, i inne media. W 2016 roku Ken został wybrany Korporacyjnym Liderem Roku przez nowojorski oddział metra National Alliance of Mental Illness.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...