Zdrowie3 rzeczy, które należy zrozumieć o amerykańskim kryzysie opioidowym i uzależnieniu od...

3 rzeczy, które należy zrozumieć o amerykańskim kryzysie opioidowym i uzależnieniu od środków przeciwbólowych*

3 rzeczy, które należy zrozumieć o amerykańskim kryzysie opioidowym i uzależnieniu od środków przeciwbólowych*

Za każdym razem, gdy Amerykanie myślą, że kryzys opioidowy w kraju nie może się pogorszyć – jest jeszcze gorzej. W 2016 r. 42 249 osób zmarło z powodu przedawkowania opiatów, co według Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych daje 116 zgonów każdego dnia.

Ponadto 11,5 miliona osób nadużywało opioidów, ale w kraju, który przyjmuje tak wiele leków na receptę, być może nikt nie powinien być zaskoczony. Jedną z podstawowych przyczyn kryzysu opioidowego może być sposób, w jaki dbamy o nasze ciała lub nie dbamy o to. „Jest powód, dla którego Amerykanie uważają, że odpowiedzią na każdy problem zdrowotny jest pigułka” – mówi dr Raj Gupta, założyciel Soul Focus Wellness Center i autor Wellness Center Solution: How Physicians Can Transform Your Practices, Their Dochody i Ich Życie . „To dlatego, że tak naprawdę nie mamy „opieki zdrowotnej” w Ameryce. Stosujemy model „sick-care”. Do lekarza chodzimy tylko wtedy, gdy jesteśmy chorzy, a potem domagamy się, aby lekarze przepisali coś na cokolwiek nam dolega, a jeśli nie, czujemy, że zmarnowaliśmy nasz czas”.

[subscribe_to_unlock_form]

Antybiotyki stały się tak często stosowane, kiedy nie były nawet potrzebne – że zaczęły tracić moc. Teraz, mówi Gupta, ludzie robią to samo z tabletkami używanymi do zwalczania przewlekłego bólu mięśniowo-szkieletowego, który wynika ze stresu, złej postawy, starzenia się ciała, urazów sportowych, wypadków samochodowych i innych przyczyn.

Mówi, że Amerykanie muszą cofnąć się i zrozumieć kilka powodów, dla których poleganie na tych silnych tabletkach przeciwbólowych może być złym rozwiązaniem tego, co ich trapi: Pigułki nie rozwiązują problemu. Pigułka przeciwbólowa może tymczasowo usunąć ból, ale nie naprawi żadnej przyczyny. „Kiedy pigułka przestaje działać, ból powraca” – mówi Gupta. Ból to sposób, w jaki twoje ciało mówi ci, że coś jest nie tak. „Mogę nie wiedzieć, dlaczego cierpisz, ale mogę cię zapewnić, że to nie dlatego, że twoje ciało jest uszczuplone w Percocet lub Oxycodone” – mówi Gupta. „Jeśli masz w bucie kamyk, który irytuje cię i pogarsza się z każdym krokiem, odpowiedzią nie jest pigułka o nazwie „Pebble Ease”. Pigułka nie usuwa substancji drażniącej. Zakrywa ją. Twój ból jest fizycznym problemem, który wymaga fizycznej odpowiedzi. Musisz usunąć kamyk, który cię irytuje i zająć się faktycznym problemem, który powoduje ból”.


Opioidy uzależniają, ale nie zawsze są skuteczne. Nowe badanie pokazuje, że z biegiem czasu opioidy nie zapewniają większej ulgi osobom cierpiącym na przewlekły ból niż inne leki przeciwbólowe, które nie wiążą się z tak dużym ryzykiem uzależnienia. W niektórych przypadkach osoby stosujące leki nieopioidowe, takie jak Tylenol, ibuprofen i lidokaina odczuwały większą ulgę w bólu niż osoby, które stosowały morfinę, vicodin i oksykodon. „Ludzie ryzykują uzależnienie od tych pigułek, a mimo to mogą nawet nie uzyskać ulgi w bólu, której szukają” – mówi Gupta.


Jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie. Prawdziwa opieka zdrowotna polega na robieniu rzeczy, które zapobiegają zachorowaniu- mówi Gupta. Wiąże się z równowagą odpowiedniej diety, odpoczynku, ćwiczeń i pozytywnego nastawienia psychicznego. „Przyjęcie takiego stylu życia opartego na profilaktyce zdrowotnej pozwoli ci prowadzić dostatnie, satysfakcjonujące życie bez potrzeby stosowania leków i operacji” – mówi.


„Nasza kultura została poddana praniu mózgu, aby uwierzyć, że istnieje pigułka na każdy problem” – mówi Gupta. „Ale prawdziwym rozwiązaniem jest to, że musimy wyjść poza nasz „chory” model opieki zdrowotnej i skoncentrować się na lepszej dbałości o siebie, abyśmy na początku nie odczuwali potrzeby stosowania tej pigułki”.

Rr Raju Gupta

Dr Raj Gupta, który ma ponad 20-letnie doświadczenie jako kręgarz, jest założycielem Soul Focus Wellness Center. Jest także autorem Wellness Center Solution: How Physicians Can Transform Your Practices, Your Income and Your Life. Był opisywany w US News and World Report Health, Woman’s World Magazine i New York Daily News. Posiada doktorat z chiropraktyki na Life University.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...