Uroda4 sposoby, w jakie brak snu wpływa na zdrowie skóry*

4 sposoby, w jakie brak snu wpływa na zdrowie skóry*

4 sposoby, w jakie brak snu wpływa na zdrowie skóry*

Zły sen w nocy może siać spustoszenie w skórze. Z okazji Światowego Dnia Snu pokazujemy, jak pomóc klientom zmienić ich rutynę przed snem, aby uzyskać optymalne zdrowie skóry.

W Światowy Dzień Snu (18 marca) ujawniamy, w jaki sposób możesz pomóc klientom zmienić ich rutynę przed snem w celu uzyskania optymalnego zdrowia skóry, omawiając wpływ złego snu w nocy, najlepsze nawyki dotyczące drzemki, które klienci powinni zaszczepić i nie tylko.
Jaki wpływ na skórę ma brak snu?

[subscribe_to_unlock_form]

  1. „Ciemne kręgi wokół oczu są najczęstszym znakiem ostrzegawczym złego snu w nocy” – mówi dr Natalie Blakely, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka Light Touch Clinic w Weybridge, Surrey. Są one spowodowane wzrostem poziomu kortyzolu, często określanego jako hormon stresu, którego organizm wytwarza dużo, gdy jest zmęczony.
  2. Kortyzol powoduje pęcznienie naczyń krwionośnych, aby pomieścić zwiększoną objętość krwi. Dzieje się tak również z naczyniami krwionośnymi pod oczami. „Kortyzol aktywuje naszą reakcję „uciekaj lub walcz”, aby organizm był bardziej czujny, gdy brakuje mu snu” – wyjaśnia Blakely. „Może również podnieść produkcję ropy, prowadząc do wyprysków”.

„Sen indukuje produkcję kolagenu, więc z biegiem czasu brak snu często prowadzi do cieni pod oczami, drobnych zmarszczek i bladej cery” – mówi dr Michael Breus, psycholog kliniczny znany jako „Doktor snu”. „Ponadto, szczyty hormonu wzrostu występują podczas głębokiego snu, co odgrywa kluczową rolę w inicjowaniu naprawy komórkowej”.

  1. Układ odpornościowy mocno słabnie, gdy organizm jest pozbawiony regenerującego snu, a Breus twierdzi, że jest to częsta przyczyna wysypki i innych problemów skórnych.
  2. Obrzęk skóry. „Kiedy śpimy, nasza skóra naprawia się i odnawia. Jednak bez wystarczającej ilości snu proces naprawy jest spowolniony, a toksyny i płyny nie są prawidłowo odprowadzane, co oznacza obrzęki (szczególnie wokół oczu) i syntezę GAG (produkcja kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego kwas itp.) nie działają w pełni” – mówi Kirsti Shuba, współzałożycielka Katherine Daniels.

Jak ważne są dobre nawyki snu w uzyskaniu zdrowej skóry?
Regularny sen jest niezbędny dla dobrego zdrowia i czystej skóry. „Te godziny to najskuteczniejszy czas na oczyszczanie krwi przez wątrobę. Jest to również czas, w którym spada poziom kortyzolu, a skóra otrzymuje tak potrzebny zastrzyk tlenu. – promienna cera, kiedy dobrze śpisz” – mówi Beata Aleksandrowicz, współzałożycielka Metody Treningowej Pure Massage Spa.

„Pozbawienie snu może często prowadzić do zmniejszenia produkcji kolagenu, a w rezultacie do bardzo słabej elastyczności skóry. Naprawdę ważne jest, aby uświadomić klientom, jak ważny jest dobry sen – dążąc do około ośmiu godzin w ciągu nocy. Podczas konsultacji zapytaj ich jak śpią. Zasugeruj, aby wieczorem unikali pikantnych potraw i nadmiernej aktywności”.

Aleksandrowicz sugeruje też, żeby wieczorem zwolnili tempo, na przykład „delikatny spacer, a potem kąpiel z olejkiem lawendowym” – mówi. „Możesz również zasugerować, że gdy już leżą w łóżku, mogą wziąć kilka prostych i uważnych oddechów, trzymając twarz w dłoniach. Pokój powinien być świeży, a okna zasłonięte, aby nie dopuścić światła.”

„Polecam również klientom, aby unikali niebieskiego światła z urządzeń cyfrowych przez co najmniej godzinę przed snem i nie zabierali urządzeń do sypialni. Potrzebujemy ciemności, aby wytworzyć wystarczającą ilość melatoniny, aby wspomóc głęboki sen”.

Jakie są najlepsze składniki do przeciwdziałania oznakom złego snu na twarzy?
„Kwas hialuronowy jest twoim super ważnym składnikiem” – mówi Blakely. „Brak snu może sprawić, że skóra będzie wyglądać na zmęczoną i wyblakłą, więc potrzebujesz czegoś, co ją wzmocni. Kwas hialuronowy, który może utrzymać w wodzie nawet 1000 razy większą wagę, głęboko nawilża, ujędrniając i rozjaśniając zmęczoną skórę”. Polecaj klientom wypróbowanie serum wzmacniającego hialuron lub serii maseczek infuzyjnych, aby przywrócić pulchność.”

Tracey Woodward, ekspert ds. urody i dyrektor ds. innowacji i zrównoważonego rozwoju w Sheridan&Co, radzi wykorzystać moc olejków eterycznych. „Klienci szukają sposobów na lepszy sen oraz odnalezienie spokoju i równowagi, właściwie zaraz po wyjęciu produktu z półki, aby zmienić swoje poczucie. Dzięki aromaterapii czują to czego potrzebują.

„Gdybyś szukał poszczególnych olejków do spania, patrz na wetywerię, rumianek i lawendę”.

Jakie wskazówki mogę dać klientom, aby poprawić ich sen?
„To naprawdę ważne, abyśmy edukowali klientów podczas wszelkich konsultacji dotyczących leczenia skóry i wyjaśniali, jak złe wzorce snu mogą wpływać na skórę. Jeśli naprawdę zrozumiesz wartość snu, będą zmotywowani do zmiany stylu życia” — radzi Blakely.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...