Dom & TyDom & Ty5 strategii, które pozwolą ci ulepszyć twój dom*

5 strategii, które pozwolą ci ulepszyć twój dom*

5 strategii, które pozwolą ci ulepszyć twój dom*

Jest długa lista rzeczy do zrobienia podczas przeprowadzki do nowego domu. Weatherizing twojego mieszkania może nie być na szczycie tej listy, ale nie powinien o tym zapominać. Weatherizing oznacza optymalizację wydajności energetycznej domu poprzez zmniejszenie strat energii. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym panuje ekstremalna pogoda, jeszcze ważniejsze jest, by zadbać o swój dom. Zanim zaczniesz wprowadzać zmiany, upewnij się, że opracowałeś kompleksową strategię ich wprowadzania. Profesjonalny audytor energetyczny może w tym pomóc. Oto pięć głównych strategii Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych dotyczących dostosowania domu do warunków atmosferycznych we wszystkich porach roku.

[subscribe_to_unlock_form]

5 strategii, które pozwolą ci zmienić wygląd twojego domu

Zrób audyt energetyczny domu

Pierwszym krokiem do zmiany klimatu w domu jest przeprowadzenie audytu energetycznego. Jeśli mieszkasz w starszym domu i/lub w miejscu z ekstremalną pogodą, zalecamy profesjonalną ocenę. Audyt ten powie Ci ile energii używasz i marnujesz oraz zidentyfikuje obszary problemowe. Jeśli duża ilość zimnego powietrza przenika przez okna, Twój system grzewczy HVAC będzie musiał pracować ciężej. Audyt energetyczny domu znajdzie te wycieki i zaoferuje rozwiązania, aby naprawić obszary problemowe. Audyt obejmuje dokładną analizę wykorzystania energii w domu, w tym badanie domu pokój po pokoju. Domowi specjaliści od energii mogą używać drzwi dmuchaw, kamer na podczerwień, detektory wycieku gazu, detektory tlenku węgla, mierniki wilgotności i nietoksyczne pióra dymne.

Dodaj izolację

Twój dom będzie bardziej komfortowy z odpowiednią izolacją dla twojego klimatu. Jest to jeden z najlepszych sposobów na optymalizację efektywności energetycznej Twojego domu. Właściwa izolacja utrzymuje dom w cieplejszym zimą i chłodniejszym latem, obniżając w ten sposób rachunki za energię. Możesz potrzebować profesjonalisty, aby pomóc w procesie instalacji.

Uszczelnij swój dom

Jeśli audyt energetyczny domu stwierdza, że powietrze przecieka przez okna, drzwi i inne obszary domu, wtedy nadszedł czas, aby poważnie zająć się uszczelnianiem domu. Nie tylko wycieki powietrza mogą spowodować, że system HVAC będzie pracował w nadgodzinach, ale mogą one również prowadzić do problemów z wilgocią w domu. Według Departamentu Energii, najlepszym sposobem na zwalczanie przecieków jest uszczelnianie pęknięć i otworów wokół drzwi i okien. Dobrym pomysłem jest również uszczelnianie przecieków powietrza wokół instalacji wodno-kanalizacyjnej, przewodów i instalacji elektrycznej. Inne wskazówki obejmują wymianę okien jednoszybowych na okna dwuszybowe oraz uszczelnianie wokół kominów kominkowych – dwóch powszechnych winowajców przecieków powietrza.

Kontroluj poziom wilgoci

Kontrola wilgotności przynosi wiele korzyści Twojemu domowi. Zbyt duża ilość wilgoci w domu często powoduje problemy z łazienkami, piwnicami, strychami, ścianami i fundamentami. Nie tylko skorygowanie poziomu wilgoci w domu zapobiegnie problemom (na przykład pleśni) w tych obszarach, ale także zoptymalizuje wszelkie wysiłki związane z uszczelnianiem powietrza lub izolacją, czyniąc Twój dom bardziej energooszczędnym. Aby poprawić problemy z wilgocią, Departament Energii zaleca konsultację z wykwalifikowanym budowniczym lub wykonawcą w Twojej okolicy w celu kontroli fundamentów.

Poprawa wentylacji

Ostatnim krokiem w optymalizacji efektywności energetycznej Twojego domu jest skupienie się na wentylacji powietrza w Twoim domu. Właściwa wentylacja pomoże kontrolować wilgoć, jednocześnie poprawiając powietrze, którym oddychasz. Ponadto, poprawa wentylacji pomoże w chłodzeniu domu. Departament Energii stwierdza, że „wentylacja dla chłodzenia jest najmniej kosztownym i najbardziej energooszczędnym sposobem chłodzenia budynków.” Departament Energii określa trzy strategie wentylacji: naturalna wentylacja, wentylacja punktowa i wentylacja całego domu.

Jak znaleźć pomoc w dostosowaniu domu do warunków atmosferycznych

Zgodnie z danymi Departamentu Energii, stany oferują pomoc w zakresie klimatyzacji, ale wymagania dotyczące kwalifikacji są różne. Oto, jak ubiegać się o pomoc. Departament Energii zaleca odwiedzenie strony internetowej RESNET lub Building Performance Institute w celu znalezienia profesjonalnego eksperta w Twojej okolicy.

Dlaczego modernizacja jest tak ważna?

Modernizacja domu jest ważna z trzech głównych powodów: komfortu, bezpieczeństwa i finansów.

Po pierwsze, domy, które nie są odpowiednio zaizolowane i wentylowane, z pewnością zmniejszą ogólną radość mieszkańców. Przebywanie w zimnym, gorącym i ogólnie niewygodnym domu nie jest dobrym sposobem na życie.

Po drugie, brak modernizacji domu może być wręcz niebezpieczny. Domy ze słabą wentylacją mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Przecież oddychanie niebezpiecznymi gazami i chemikaliami (lotne związki organiczne, radon i formaldehyd) przez dowolną ilość czasu jest zagrożeniem dla zdrowia.

Wreszcie, modernizacja jest ważna, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze, które mogłyby być wydane gdzie indziej (lub zaoszczędzone). Departament Energii stwierdza, że „typowa amerykańska rodzina wydaje prawie $2,000 rocznie na rachunki za energię w domu. Jednak wiele z tych pieniędzy jest marnowanych przez nieszczelne okna lub kanały, stare urządzenia lub nieefektywne systemy grzewcze i chłodzące.”

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...