Zdrowie & Rodzina5 zasobów cyfrowych wspierających sprawne dzieci *

5 zasobów cyfrowych wspierających sprawne dzieci *

5 zasobów cyfrowych wspierających sprawne dzieci *

W dzisiejszej kulturze króluje natychmiastowa gratyfikacja. Nawet jeśli chodzi o kondycję, odżywianie i nadrzędne problemy zdrowotne dzieci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i inni opiekunowie młodzieży nieustannie poszukują narzędzi i zasobów, które można wdrożyć i wykorzystać natychmiast. Mając to na uwadze, oto 5 współczesnych zasobów cyfrowych, które mogą pomóc promować pozytywne zmiany stylu życia dzieci zmagających się z problemami z wagą:

Kalkulatory internetowe: Wskaźnik masy ciała (BMI) jest wiarygodnym wskaźnikiem poziomu tkanki tłuszczowej u większości dzieci i nastolatków oraz oferuje niedrogą i łatwą do wykonania metodę badania kategorii wagowej, która może prowadzić do problemów zdrowotnych. W przypadku dzieci i nastolatków BMI zależy od wieku i płci. Kalkulator BMI dla dzieci i młodzieży w wieku 2-19 lat jest dostępny bezpłatnie na stronie internetowej Centers for Disease Control. Kalkulator zapotrzebowania dzieci na energię (kalorie) opracowany przez Baylor College of Medicine to kolejne przydatne narzędzie online, które oblicza, ile kalorii dziecko potrzebuje każdego dnia, w oparciu o wzrost / wagę / poziom aktywności fizycznej.

APLIKACJE: W iTunes dostępnych jest wiele aplikacji dźwiękowych, które motywują dzieci do zdrowego życia. Jedna z takich aplikacji zatytułowana „Dzieci dokonują zdrowych wyborów” jest oparta na wydaniach dla chłopców i dziewczynek wielokrotnie nagradzanej ilustrowanej książki dla dzieci „Dokonywanie zdrowych wyborów — historia inspirująca sprawne i odpowiednio ważące dzieci”. Aplikacja, której celem jest dbanie o zdrowie i zapobieganie epidemii otyłości u dzieci, jest przeznaczona dla tych, którzy mają dostęp do historii i arkuszy za pomocą e-czytnika aplikacji, a także dla rodziców, opiekunów, pedagogów i pediatrów, którzy korzystają z dodatkowych narzędzi. Zasoby informacyjne zawarte w aplikacji to m.in. pytania do dyskusji, przepisy kulinarne i listy tematycznych linków nie tylko dla dzieci otyłych/z nadwagą. Ta aplikacja promuje zdrowy tryb życia dla wszystkich pociech, a także tolerancję wśród rówieśników, aby zmniejszyć częstość występowania znęcania się. Inne godne uwagi aplikacje to „Zdrowe odżywianie, zdrowy ty” zawierające liczne, zdrowe przepisy opracowane przez szefów kuchni w MGM Resorts; „Przewodnik dotyczący otyłości u dzieci” zapewniający opiekunom narzędzia oceny i planowania; oraz „Odżywianie i zdrowe odżywianie”, które zapewniają zabawne, oparte na nauce gry edukacyjne dla przedszkolaków.


Quizy online: Otyłość dziecięca to rosnąca epidemia na całym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że na całym świecie 22 miliony dzieci w wieku poniżej 5 lat ma nadwagę, a statystyki są równie przerażające dla nastolatków. Społeczeństwa muszą się edukować na ten temat, aby podejmować skuteczne działania. Chociaż dużo słyszałeś o „otyłości u dzieci”, ile tak naprawdę wiesz? Dowiedz się tego za pomocą szybkiego i bezpłatnego quizu dostępnego na stronie internetowej Discovery Health. Kolejny quiz online opracowany przez profesor Diane Ward ze Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Karoliny Północnej zatytułowany „Czy Twojemu dziecku grozi nadwaga?” jest równie pomocny w zapewnianiu rodzicom wiarygodnej informacji.
Gry interaktywne: Gry online to zabawny i łatwy sposób na zaangażowanie dzieci, a także uczenie ich zasad dotyczących zdrowia. Kidnetic, wyprodukowany przez Kraft Foods, to świetna, interaktywna witryna internetowa zawierająca mnóstwo gier, polowań na padlinożerców, wyzwań, a nawet projektanta tańca „Move Mixer”. BAM CDC! Witryna Body and Mind oferuje również gry online, które uczą dzieci o ich ciele i umyśle.

Filmy: Internet jest pełen pomocnych filmów dotyczących otyłości u dzieci. Dostępne są filmy edukacyjne i informacyjne, które opisują strategie taktyczne, mające pomóc dzieciom zachować zdrowie zainicjowane przez Pierwszą Damę Michelle Obamę, a także poruszające i inspirujące filmy dokumentalne prezentujące dzieci, które zmieniły swoje życie na lepsze dzięki dobremu odżywianiu i sprawności. Materiały są niezwykle potężnym narzędziem, które mogą zapewnić natychmiastową pomoc i motywację.

O autorze:
Kelli Calabrese, wiodący trener fitness, odżywiania i stylu życia od prawie 3 dekad, jest właścicielem i operatorem centrów fitness i programów korporacyjnych, był głównym ekspertem fitness dla eDiets i redagował profesjonalne magazyny fitness. Pojawia się na arenie międzynarodowej i jest kierownikiem w Isagenix. Kelli ma serce do pomagania ludziom w realizacji ich potencjału fizycznego do życia jak najlepiej.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...