UrodaUroda6 stylowych sposobów na noszenie chusty*

6 stylowych sposobów na noszenie chusty*

6 stylowych sposobów na noszenie chusty*

Powrót ery lat 2000 sprawił, że pazurki, spinki i gumki do włosów znów stały się modne. Jest jednak jeszcze jeden dodatek do włosów z lat 2000: Chusty na głowę.  Te chusty, które można zobaczyć na Megan Thee Stallion, Dua Lipa i Kendall Jenner, mają szansę na szykowny powrót w tym sezonie.

[subscribe_to_unlock_form]

Chusty do włosów istnieją od tak dawna, jak sam czas. Dla wielu religijnych kobiet, zwłaszcza muzułmanek, chusta na głowie to coś więcej niż tylko modny dodatek (choć wiele z nich używa jej także jako środka do wyrażenia swojego osobistego stylu). Warto zwrócić uwagę na uprzedzenia, z jakimi spotykają się te kobiety z powodu noszenia chust, podczas gdy dla kobiet niereligijnych chusta pozostaje akcesorium bez konsekwencji.

Chusty do włosów były również popularnym dodatkiem dla aktorek starego Hollywood, takich jak Audrey Hepburn i Marilyn Monroe. Były one zarówno funkcjonalne, jak i stylowe, a ich zadaniem było utrzymanie włosów z dala od twarzy. Dziś mają one podobne zastosowanie – chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi, ukrywają nienajlepszy stan włosów i natychmiast podnoszą atrakcyjność stylizacji. Obecnie, chusty są stylizowane na wiele sposobów i mają praktycznie każdy cel.

Oczywiście, w mediach społecznościowych nie brakuje inspiracji dotyczących stylizacji z wykorzystaniem chust. Jeśli jednak potrzebujesz łatwego do przyswojenia przewodnika, mamy dla Ciebie propozycję. Czytaj dalej, aby poznać sześć sposobów na stylizację chusty.

Opaska na głowę

Chusty to zabawne dodatki, które nie wymagają wiele stylizacji, zwłaszcza gdy są noszone jako opaska. Poczujesz się jak królewna, gdy Twoja codzienna fryzura zostanie urozmaicona zabawnym kolorem. W przypadku dużej chusty, spróbuj zrobić kilka fałd i umieścić ją wokół czoła, a następnie zawiązać na karku.

Bandana

Bandana to jeden z najczęstszych sposobów stylizacji jedwabnej apaszki w stylu vintage. Możesz ją nosić jako pół opaskę na głowę z rozpuszczonymi włosami lub w niskim koku. Aby spróbować w domu: Złóż chustę na pół po przekątnej, aby stworzyć trójkąt. Przytrzymaj rogi i delikatnie przeciągnij szal wokół głowy, kierując punkt trójkąta w dół pleców. Na koniec, zawiąż szalik z tyłu głowy.

Babushka

Niezależnie od tego, czy chcesz się wyciszyć, ochronić włosy przed wiatrem, czy po prostu pragniesz odrobiny starohollywoodzkiego przepychu, inspirowana Babuszką stylizacja z chustą jest strzałem w dziesiątkę. Złóż szalik na pół, przekładając jeden róg nad drugim, a następnie przełóż go przez głowę i zawiąż pod brodą. Wiatr nie ma dziś na Ciebie wpływu.

Pony Up

Chusta jest idealnym dodatkiem, niezależnie od tego, czy lubisz niskie czy wysokie kucyki. Zacznij od złożenia chusty na pół po przekątnej, tak aby powstał trójkąt. Następnie złóż wierzchołek trójkąta, tak aby trzymać prostą krawędź. Po przeciwnej stronie zwiń szalik do środka, aż uzyskasz długie, równe pasmo. Niektóre szaliki posiadają własne scrunchie i wykonują całą ciężką pracę za Ciebie.

Turban

Podobnie jak w przypadku bandany, wiązanie chusty w formie turbanu pozwala jej zakryć większą część głowy. Niektóre chusty w stylu turbanu posiadają nawet wabiące paski materiału, które sprawiają, że oko myśli, że węzeł został zawiązany z tyłu głowy.

Zaplataj warkocz

Zaplecenie chusty doda Ci koloru i objętości. Aby uzyskać ten wygląd w domu: złóż szalik i podziel włosy na trzy części do zaplatania. Następnie, zawiąż złożoną chustę raz wokół środkowego pasma włosów i dodaj dwa końce do dwóch pasm po bokach. Zacznij zaplatać warkocz i zabezpiecz jego końce gumką do włosów. Pro tip: Znalezienie cieńszego szalika znacznie ułatwi ten proces, chociaż ten look możesz wykonać z niemal każdego szalika, jaki masz.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...