ZdrowieZdrowie7 sposobów na zmniejszenie ryzyka raka piersi *

7 sposobów na zmniejszenie ryzyka raka piersi *

7 sposobów na zmniejszenie ryzyka raka piersi *

Według American Cancer Society rak piersi jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów z powodu raka u kobiet, a około 1 na 8 kobiet w USA zachoruje na inwazyjnego raka piersi w ciągu swojego życia. Dzięki wcześniejszemu wykryciu poprzez badania przesiewowe i zwiększonej świadomości kobiety mogą kształcić się i pracować nad obniżeniem wskaźników zgonów z powodu raka piersi. Należy pamiętać, że profilaktyka raka piersi zaczyna się od zdrowych nawyków. Nicole Zoellner, mama wynalazczyni biustonoszy do karmienia Nizo Wear, dzieli się siedmioma wskazówkami, które każda kobieta powinna znać, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi.

[subscribe_to_unlock_form]

  1. Zachowaj zdrową wagę. Kobieta jest bardziej narażona na zachorowanie na raka piersi, jeśli ma nadwagę lub jest otyła. Badania pokazują, że otyłe kobiety po menopauzie są 1,5 raza bardziej narażone na raka piersi. Według dietetyka onkologicznego, Katriny Claghorn, R.D., po menopauzie tkanka tłuszczowa może przekształcać hormony nadnerczy w estrogen. Jednak utrata wagi przed menopauzą zmniejsza ryzyko.
  2. Ćwicz. National Cancer Institute pokazuje, że ćwiczenia przez cztery lub więcej godzin tygodniowo mogą obniżyć poziom estrogenów, a co za tym idzie, zmniejszyć ryzyko raka piersi. Ponieważ aktywność fizyczna może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi, może również pomóc w zapobieganiu rakowi piersi. Sugerowano również, że ćwiczenia fizyczne mogą stymulować układ odpornościowy lub zwalczać wolne rodniki, które powodują korozję komórek.
  3. Ogranicz alkohol. Ogranicz się do nie więcej niż jednego napoju alkoholowego dziennie, w tym piwa, wina lub likieru. Im więcej spożywasz, tym większe niebezpieczeństwo, ponieważ alkohol zmniejsza zdolność wątroby do metabolizowania estrogenu. Niektóre badania pokazują, że nawet jeden do dwóch drinków dziennie przez całe życie może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi.
  4. Poznaj historię swojej rodziny. Jeśli twoja matka, babcia lub ciotka zachorowały na raka piersi w wieku 50 lat lub wcześniej, możesz być nosicielem genu BRCA1 lub BRCA2, co może oznaczać wzrost ryzyka zachorowania na raka piersi w ciągu całego życia do 60% (a ryzyko raka jajnika do 15-40%). ). Nie można zmienić historii Twojej rodziny, ale możesz popracować nad podjęciem innych wyborów dotyczących zdrowego stylu życia, aby zmniejszyć ryzyko.
  5. Jedz zdrowo. Dieta bogata w owoce, warzywa, ryby, oliwę z oliwek, produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem raka piersi u kobiet po menopauzie. Błonnik może wzmocnić bakterie, które metabolizują estrogen i wyprowadzają go z organizmu. Zdrowe odżywianie może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi, a także może zmniejszyć ryzyko zachorowania na inne rodzaje raka, cukrzycę, choroby serca i udar.
  6. Sprawdź swoje poziomy D. Wykazano, że witamina D blokuje wzrost guzów raka piersi. Badania pokazują, że kobiety, które otrzymały dużo witaminy D z diety, suplementów lub spędzania czasu na świeżym powietrzu, były o 25-50% mniej narażone na zachorowanie na raka piersi niż te z niższym poziomem.
  7. Karmienie piersią. Badania wykazały, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko raka piersi u matki. Uważa się, że karmienie piersią przerywa owulację, co obniża produkcję estrogenu. Discovery Health mówi: „Karmienie piersią może pomóc komórkom piersi stać się w pełni dojrzałymi, a tym samym mniej podatnymi na mutacje, które mogą przekształcić się w nowotwór”. Im dłużej karmisz piersią, tym silniejszy jest jej efekt ochronny.

O autorce Nicole Zoellner
mama wynalazczyni biustonoszy do karmienia Nizo Wear, nie jest lekarzem, a ten artykuł nie ma na celu udzielania porad medycznych, ale przekazywania informacji ze źródeł medycznych. Więcej informacji na stronie http://www.nizowear.com. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi, odwiedź http://www.breastcancer.org/risk.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...