Fitness7 taktyk, które pomogą Ci utrzymać sylwetkę*

7 taktyk, które pomogą Ci utrzymać sylwetkę*

7 taktyk, które pomogą Ci utrzymać sylwetkę*

Zimniejsze miesiące to najłatwiejsza pora roku, aby zejść z drogi fitness. Ekspert ds. fitnessu, odżywiania i odchudzania Warren Honeycutt oferuje kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować zdrowe nawyki, gdy pogoda się ochłodzi.

Teraz, gdy sezon na stroje kąpielowe i niebotyczne letnie temperatury są już za nami, możesz ulec pokusie złagodzenia ambitnego planu fitness i odżywiania, którego przestrzegałeś przez całe lato. W końcu mówisz sobie, że nikt nie będzie w stanie zobaczyć, co kryje się pod twoimi jesiennymi i zimowymi warstwami, prawda? I zasługujesz na przerwę po tym, jak przez tak długi czas byłaś tak zdyscyplinowana. Jasne, istnieje wiele wymówek do wyboru — i na pewno nie jesteś jedyną osobą, która rozważa przerwę od siłowni, ale Warren Honeycutt mówi, że chociaż szorty, kostiumy kąpielowe i sukienki mogą być spakowane, nie należy przestawać dążyć do dobrego zdrowia. „Wiele osób przechodzi w „tryb hibernacji”, gdy liście zaczynają opadać, a pogoda staje się chłodniejsza”, mówi Honeycutt, autor Get Lean for Life: 7 Keys to Lasting Weight (www.getlean.guru). „Ale nie bez względu na porę roku i liczbę warstw, które nosisz, praktykowanie pozytywnych nawyków wellness zawsze przynosi niezliczone korzyści: więcej energii w ciągu dnia, lepszy sen w nocy, lepszy nastrój, silniejszy układ odpornościowy (idealny do walki powszechne choroby spowodowane zimną pogodą!) i wiele więcej. Po co zwalniać tylko dlatego, że przez jakiś czas nie będziesz wylegiwać się przy basenie? „Dodatkowo dobrym pomysłem jest co jakiś czas zmieniać treningi i posiłki” – dodaje. „Znudzenie się treningiem jest często pierwszym krokiem do całkowitego odrzucenia go. Jednak różnorodność podtrzymuje zainteresowanie i motywację oraz pomaga wyznaczać i osiągać nowe cele.”

Zimniejsze miesiące to świetny czas na wypróbowanie nowych potraw lub ćwiczeń i dodanie ich do rotacji zdrowych nawyków. Szanowany ekspert w dziedzinie odchudzania, sprawności i odżywiania, Honeycutt wie, jak zachować świetną formę. Jest kulturystą mistrzowskim, był mistrzem Southern Classic Physique, dwukrotnym Mr. Tennessee i sześciokrotnym finalistą Mr. America. Teraz, w wieku 62 lat, cieszy się doskonałym zdrowiem bez żadnych leków na receptę. Honeycutt oferuje spersonalizowane treningi fitness poprzez wszechstronny program „Get Lean”, który zawiera szczegółowe filmy dotyczące ćwiczeń na siłowni, w domu, w biurze i podczas podróży; spersonalizowane plany posiłków; materiał motywacyjny i wiele więcej.


Tutaj Honeycutt dzieli się siedmioma sposobami na utrzymanie letniej formy przez cały rok:
Ciesz się jesiennymi zajęciami. Zmień swój plan treningowy i korzystaj z niższych temperatur i pięknych jesiennych krajobrazów podczas wędrówek, jazdy na rowerze lub kajakarstwa. Istnieje wiele zajęć na świeżym powietrzu, które poprawiają się tylko wraz ze zmianą scenerii, więc znalezienie przyjemnego sposobu na ćwiczenia na świeżym powietrzu jesienią nie powinno stanowić problemu. Nawet sezonowe kształtowanie krajobrazu i grabienie liści ma znaczenie, jeśli przyspiesza to twoje tętno!


Zmotywuj się nowym sprzętem. Podaruj sobie sprzęt do ćwiczeń na chłodniejszą pogodę: nową parę legginsów do biegania z zabawnym wzorem lub wiatrówkę w jaskrawych kolorach. Twoje nowe zakupy pomogą Ci ekscytować się przełamaniem rutyny. „Wybierz ubrania, które odprowadzają wilgoć podczas ćwiczeń” — radzi Honeycutt. „Zapobiegaj dreszczom spowodowanym zimnym powietrzem, gdy się pocisz, dzięki czemu podczas treningów na świeżym powietrzu jesteś cieplejszy i bardziej suchy”.


Połóż na talerzu produkty sezonowe. Jasne, sezon wegetacyjny wielu owoców i warzyw dobiegł końca, ale na targu wciąż jest wiele do znalezienia! Dynia piżmowa i żołędziowa, kapusta, marchew, słodkie ziemniaki, grzyby, kalafior, rzepa i inne mogą być również sezonowe, w miejscu w którym mieszkasz. „Najlepsze jest to, że istnieją setki pysznych, zdrowych sezonowych przepisów, które możesz wypróbować, korzystając z opcji produktów dostępnych jesienią” — podkreśla Honeycutt.

Wracaj do szkoły. Twoje dzieci po raz kolejny sięgają po książki – dlaczego nie miałbyś tego zrobić? Jesień to idealna pora roku, aby zapisać się na nowe zajęcia fitness lub gotowania. „To zabawny i produktywny sposób na wykorzystanie czasu spędzonego w domu jesienią i zimą” — zauważa Honeycutt. „Ponadto regularnie zaplanowane zajęcia pomogą Ci zachować motywację. Zanim nadejdzie wiosna zdobędziesz kilka przydatnych nowych umiejętności!”

Nie zapomnij się nawodnić. Możesz nie czuć się tak spragniony, gdy na zewnątrz nie jest upalnie, ale zimna, rześka pogoda może wysuszyć Cię znacznie szybciej niż ciepły letni dzień. Cięższe ubranie sprawia, że ​​Twoje ciało pracuje ciężej podczas aktywności fizycznej, a wraz z odparowywaniem potu i wydychaniem pary wodnej szybciej tracisz wilgoć. „Zabierz ze sobą trochę wody o temperaturze pokojowej na wędrówkę, jogging, jazdę na rowerze lub inną aktywność na świeżym powietrzu i pamiętaj, aby pić, nawet jeśli nie czujesz się spragniony”, radzi Honeycutt. „Ważne jest, aby pozostać nawodnionym i regulować temperaturę ciała podczas ruchu”.


Rozpocznij trening wcześnie rano. Dni stają się coraz krótsze, więc bądź mądry i korzystaj z naturalnego światła, które masz! Jeśli słońce jest już nisko na niebie, zanim będziesz gotowy do ćwiczeń, twoje ciało może to potraktować jako wskazówkę do wyłączenia się i przygotowania do snu. Rozpoczęcie treningu wcześniej w ciągu dnia pomoże Ci utrzymać energię i ciepło, jeśli jesteś na zewnątrz. Wtedy będziesz miał wieczór na relaks i odpoczynek.


Odśwież kilka technik treningu w domu. Niektóre dni są zbyt chłodne na aktywność na świeżym powietrzu. Na szczęście za pomocą kilku prostych narzędzi możesz się spocić bez wychodzenia z domu. „Hantle i opaski oporowe są łatwymi w użyciu, niedrogimi i kompaktowymi narzędziami, które mogą zapewnić szybki i dokładny trening w domu” – mówi Honeycutt. „Istnieją również dziesiątki prostych ćwiczeń z ciężarem ciała, które możesz wykonać, aby wzmocnić mięśnie i przyspieszyć bicie serca. Nie pozwól, by zimno powstrzymało Cię przed rozgrzaniem!”

Zdjęcie dzięki uprzejmości Brooks

„Utrzymanie pozytywnych nawyków związanych z ćwiczeniami i odżywianiem przez cały rok jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia” – podsumowuje Honeycutt. „Ale ma to również zaletę, której większość ludzi nie zauważa: kiedy nadejdzie następne lato, nie będziesz musiał się szamotać, aby uzyskać kształt odpowiedni do kostiumu kąpielowego – możesz po prostu udać się prosto na basen!”

O autorze: Warren Honeycutt jest autorem Get Lean for Life: 7 kluczy do trwałej utraty wagi. Ekspert w odchudzaniu, sprawności i odżywianiu, jest mistrzem kulturystyki, który był mistrzem Southern Classic Physique, dwukrotnym Mr. Tennessee i sześciokrotnym finalistą Mr. America. Teraz, w wieku 62 lat, cieszy się doskonałym zdrowiem bez żadnych leków na receptę i sylwetką, której zazdrości większość 25-latków. Wraz ze swoją partnerką, Sorayą Bittencourt, Honeycutt jest współzałożycielem Get Honeycutt, Inc. Firma ta wspiera Get Lean, kompleksowy program odchudzania i fitness obejmujący spersonalizowane procedury fitness, menu opracowane przez zarejestrowanych dietetyków, filmy instruktażowe i wsparcie motywacyjne . Jako popularny mówca na tematy związane z fitnessem i odżywianiem, doświadczenie Honeycutt zostało zaprezentowane przez NBC, CBS, ABC, LifeExtension, A Second Look at Sports, LiveStrong, Live Relentless i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.getlean.guru.


Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...