Umysł7 wskazówek, jak POCZUĆ SIĘ DOBRZE *

7 wskazówek, jak POCZUĆ SIĘ DOBRZE *

7 wskazówek, jak POCZUĆ SIĘ DOBRZE *

Przypuszczalnie wszyscy wiemy, że każdy dzień jest dobry i powinniśmy być szczęśliwi. Powszechnie znane jest powiedzenie „szklanka jest do połowy pełna, a nie pusta”. Jednak emocjonalnie wielu z nas po prostu tak nie czuje. Poniżej znajdują się konkretne sugestie, które pomogą nam POCZUĆ SIĘ DOBRZE. Poświęć tylko 20 minut dziennie na coś relaksującego, niezwiązanego z pracą, i wierz lub nie, że szybko poprawisz sobie nastrój.

 1. MIŁOŚĆ to nasza najbardziej podstawowa ludzka potrzeba, musimy być kochani i dotykani. Potrzebujemy się nawzajem. Jeśli jej brakuje, to wpłynie to na każdy aspekt naszego życia. Musimy być chciani i troszczyć się o nas, tak samo jak potrzebujemy miłości i troski innych. I TAK, potrzebujemy tego, aby DOBRZE SIĘ POCZUĆ.
  Jeśli chcesz oczarować mężczyznę w swoim życiu i sprawić, by poczuł się na szczycie świata, śmiej się z jego żartów.
 2. ĆWICZENIA to jeden z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu. Treningi sercowo-naczyniowe są świetne dla ciała i umysłu. Pompując krew, zwiększasz poziom endorfin w organizmie. Endorfiny wysyłają do mózgu komunikat „CZUJ SIĘ DOBRZE”, zmywając z siebie inne smutki.
  „Najlepszym sposobem łagodzenia stresu są ćwiczenia fizyczne. Każdy musi uwolnić energię; robienie tego poprzez ćwiczenia zapewnia doskonały, pozbawiony przemocy sposób łagodzenia stresu i niepokoju. Dostarcza organizmowi więcej endorfin, wysoce skutecznej substancji chemicznej niwelującej stres, które są szybciej produkowane w mózgu podczas ćwiczeń” – mówi dr Howard E. Wolin, doktor medycyny i właściciel Wolin Wellness Center w Libertyville, IL.
 3. STRETCHING zapobiega zarówno obciążeniom mięśni, jak i tym codziennym obciążeniom! Rozciąganie pomaga rozluźnić napięte mięśnie, czy to po ciężkim, stresującym dniu, czy po intensywnym treningu. Zmniejsza również produkcję hormonów stresu. Wiele ćwiczeń, które obejmują rozciąganie, wykorzystuje również relaksujące techniki oddechowe. Znajdź więc trochę czasu dla siebie, odkurz matę do jogi i sięgnij do palców u nóg – i POCZUJ SIĘ DOBRZE.
  Najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że wyglądasz młodziej, niż inni myślą, że powinieneś być w twoim wieku.
 4. MEDYTUJ dla zdrowszego, wolnego od stresu mózgu. Ludzie, którzy medytują regularnie, przenoszą aktywność mózgu z dala od części mózgu podatnych na stres. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i medytuj z dala od stresorów. CZUĆ SIĘ DOBRZE.
  Kiedy będziesz gotowy, weź głęboki oddech i odpuść. „Nie trać czasu na zajmowanie się tym, czego nie możesz kontrolować lub zmienić” – mówi dr Wolin.
 5. TANIEC to świetna zabawa, duża pomoc w uzyskaniu i utrzymaniu formy. Jedną z natychmiastowych korzyści płynących z tańca jest to, że sprawia, że ​​JEST DOBRZE, zwłaszcza gdy towarzyszy mu ulubiona muzyka.
  Taniec z radości. Kiedy jesteś szczęśliwy, taniec jest wspaniałym wyrazem twojego dobrego samopoczucia.
 6. DOBRY SEN poprawia samopoczucie. Czy stres nie pozwala Ci zasnąć w nocy i sprawia, że ​​czujesz się smutny lub zmęczony? Nie jesteś jedyny. Zadbaj o odpowiednią ilość snu. Zwykle osoba dorosła potrzebuje 7,5 godziny dobrego snu na dobę. „Nie walcz ze sobą, jeśli nie możesz spać” – mówi dr Wolin. „Nie śpij i oglądaj filmy lub telewizję, słuchaj muzyki lub czegokolwiek, co uważasz za relaksujące”
  Aktywność seksualna może również prowadzić do reakcji nasennych i pomóc POCZUĆ SIĘ DOBRZE.
 7. AROMATY pozwalają Twojemu ciału odprężyć się i uwolnić od stresu. Hipokrates, ojciec medycyny, wierzył, że drogą do zdrowia są aromatyczne kąpiele i masaże. Gorąca woda i łagodzące stres olejki eteryczne łączą się, aby złagodzić stres, napięcie, obolałe mięśnie i szybko pomóc POCZUĆ CI SIĘ DOBRZE.
  Jeśli szukasz sposobów na szybkie obniżenie poziomu stresu, gorąca aromatyczna kąpiel może być Twoim rozwiązaniem.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...