Zdrowie & RodzinaAlergia na nikiel: jak unikać narażenia i redukować objawy*

Alergia na nikiel: jak unikać narażenia i redukować objawy*

Alergia na nikiel: jak unikać narażenia i redukować objawy*

Według certyfikowanych dermatologów z American Academy of Dermatology, nikiel jest jedną z najczęstszych przyczyn alergicznego kontaktowego zapalenia skóry: wysypka skórna lub podrażnienie spowodowane dotknięciem alergenu. W rzeczywistości szacuje się, że ponad 18% ludzi w Ameryce Północnej jest uczulonych na nikiel, w tym 11 milionów dzieci w USA, co sprawia, że ​​jest to powszechny problem zdrowia publicznego.


[subscribe_to_unlock_form]

„Jeśli masz alergię na nikiel, najlepszym sposobem na uniknięcie objawów jest unikanie przedmiotów zawierających nikiel” – powiedziała certyfikowana dermatologicznie dermatolog Jenny Eileen Murase, MD, FAAD, asystent profesora klinicznego dermatologii, University of California San Francisco (UCSF) Medical Środek. „Może to jednak stanowić wyzwanie, ponieważ nikiel jest obecny w wielu typowych artykułach gospodarstwa domowego”.

Aby uniknąć narażenia i zmniejszyć objawy, dr Murase zaleca następujące wskazówki:
Jak unikać narażenia i redukować objawy
Starannie dobieraj biżuterię. Alergia na nikiel często rozwija się w wyniku noszenia biżuterii zawierającej nikiel. Kolczyki, elementy kolczyków i zegarki to jedne z największych winowajców; jednak naszyjniki, pierścionki i bransoletki zawierające nikiel mogą również wywoływać objawy. Aby uniknąć narażenia, noś wyłącznie biżuterię niezawierającą niklu, hipoalergiczną lub wykonaną z metali, takich jak chirurgiczna stal nierdzewna, 18-, 22- lub 24-karatowe żółte złoto, czyste srebro lub platyna. Ponadto noś paski do zegarków wykonane ze skóry, tkaniny lub tworzywa sztucznego.
Bransoletki Wendy Simply You bez niklu. Kamienie naturalne oraz srebro lub złoto.

Sprawdź swoją odzież. Często zdarza się również, że klamry do pasków, haczyki na staniki i metalowe guziki, zamki błyskawiczne i zatrzaski zawierają nikiel. Jeśli twoje ubranie je posiada, wymień je na plastikowe lub powlekane tworzywem sztucznym. Możesz również stworzyć barierę między tymi przedmiotami a skórą, powlekając je przezroczystym lakierem do paznokci. Jednak lakier do paznokci będzie musiał być często nakładany ponownie.
Przykryj elektronikę. Ostatnie raporty sugerują, że niektóre urządzenia elektroniczne, w tym telefony komórkowe, laptopy i tablety, mogą zawierać nikiel. Aby uniknąć narażenia, zawsze używaj osłony ochronnej na swoje urządzenia elektroniczne.

Zastąp przedmioty gospodarstwa domowego zawierające nikiel przedmiotami wykonanymi z innych materiałów. Przykładami są mosiężne klucze, maszynki do golenia z powłoką tytanową lub ze stali nierdzewnej, garnki i patelnie z silikonowymi uchwytami oraz tytanowe lub plastikowe oprawki okularów.
Unikaj żywności zawierającej nikiel, jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na niego. Niektóre produkty spożywcze zawierające duże ilości niklu obejmują produkty sojowe — takie jak soja, sos sojowy i tofu — lukrecja, kasza gryczana, kakao w proszku, małże, orzechy nerkowca i figi.


Wysypki spowodowane alergią na nikiel nie zagrażają życiu, ale mogą być nieprzyjemne” – powiedział dr Murase. „Jeśli uważasz, że masz alergię lub masz wysypkę, która powoduje pęcherze lub pojawia się i znika, udaj się do dermatologa z certyfikatem, aby uzyskać właściwą diagnozę”.


O Amerykańskiej Akademii Dermatologii Założona w 1938 roku Amerykańska Akademia Dermatologii z siedzibą w Schaumburgu jest największym, najbardziej wpływowym i najbardziej reprezentatywnym ze wszystkich stowarzyszeń dermatologicznych. Zrzeszając ponad 18 000 lekarzy na całym świecie, AAD angażuje się w: postęp w diagnostyce oraz leczeniu medycznym, chirurgicznym i kosmetycznym skóry, włosów i paznokci; propagowanie wysokich standardów w praktyce klinicznej, edukacji i badaniach dermatologicznych; oraz wspieranie i ulepszanie opieki nad pacjentem, aby zapewnić zdrowszą skórę, włosy i paznokcie przez całe życie. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z AAD pod numerem 1-888-462-DERM (3376) lub www.aad.org.


Zdjęcie dzięki uprzejmości Wendy Simply You.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...