ZdrowieBadanie krajowe wykazało, że Amerykanie nie znają ryzyka chorób serca *

Badanie krajowe wykazało, że Amerykanie nie znają ryzyka chorób serca *

Badanie krajowe wykazało, że Amerykanie nie znają ryzyka chorób serca *

Boca Raton, Floryda, 21 lutego 2019 r. — Podczas gdy 7 na 10 Amerykanów uznaje choroby serca za zabójcę numer jeden zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, ogólnokrajowe badanie przeprowadzone przez MDVIP i Ipsos wykazało, że ludzie nadal bardziej martwią się rakiem (62%) niż zawałem serca (55 procent). Aż 62 procent Amerykanów nie zdało quizu „Heart Attack IQ”, co dowodzi niepokojącego braku wiedzy na temat chorób serca, czynników ryzyka i profilaktyki.
Quiz IQ na atak serca % Amerykanów
Ocena (90%+) –
Klasa B (80-89%) 3%
Klasa C (70-79%) 12%
Klasa D (60-69%) 23%
Porażka (0-59%) 62%


[subscribe_to_unlock_form]

„Społeczność służby zdrowia poczyniła ważne postępy w podnoszeniu świadomości społecznej na temat chorób serca, jednak nasze badania pokazują znaczną lukę w tym, jak ludzie rozumieją chorobę i własne ryzyko zawału serca” – powiedział dr Andrea Klemes, dyrektor medyczny MDVIP. „Biorąc pod uwagę, że co najmniej 80 procent incydentów sercowych można zapobiec, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej stanowią pierwszą linię obrony w zapobieganiu i potencjalnie cofaniu choroby poprzez bardziej wszechstronną ocenę ryzyka, lepszą edukację i coaching zdrowotny, które razem prowadzą do długoterminowego zmiany stylu życia pacjentów”.


Badanie ujawnia, że ​​wielu Amerykanów jest niepewnych, jeśli nie źle poinformowanych, co do czynników ryzyka zawału serca i tego, co zwiększa szanse na jego posiadanie.

Zamieszanie związane z cholesterolem i chorobami serca
Większość Amerykanów (75 procent) nie wie, że atak serca ma miejsce, gdy skrzep krwi tworzy się nad zmianą blaszkową w tętnicach. Trzy czwarte Amerykanów (75 procent) nie zdaje sobie sprawy, że większość zawałów serca występuje u osób z normalnym poziomem cholesterolu.
Wysoki poziom cholesterolu sprzyja gromadzeniu się złogów tłuszczowych zwanych płytkami nazębnymi w tętnicach, powodując ich twardnienie i zwężenie. Kiedy płytka staje się niestabilna i pęka, tworzy się skrzep krwi, który prowadzi do zawału serca. Zapalenie tętnic jest wyzwalaczem zdarzenia sercowo-naczyniowego.
Tylko 14 procent dorosłych Amerykanów miało zbadane markery stanu zapalnego w ciągu ostatniego roku, podczas gdy ponad połowa (54%) miała zbadany poziom cholesterolu w tym samym okresie.

Tłuszcz i choroby serca
Innym powszechnym nieporozumieniem znalezionym w ankiecie jest to, że każdy tłuszcz jest zły:
• Ponad połowa Amerykanów (52%) fałszywie wierzy, że osoby z chorobami serca powinny jeść jak najmniej tłuszczu, nie biorąc pod uwagę wartości tłuszczów nienasyconych w produktach takich jak łosoś i orzechy, które mogą faktycznie pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób i ataków serca.
• Amerykanie również zmagają się z rozróżnianiem złych tłuszczów. Kiedy przedstawiono listę czterech produktów spożywczych (średnie frytki, 3 uncje fileta mignon, jedna jajecznica, jeden kubek lodów), tylko 9 procent poprawnie zidentyfikowało kubek lodów, który ma najwyższą zawartość tłuszczów nasyconych, jako najgorszy dla cholesterolu.

Zapobieganie atakom serca: „podstawowy” problem
Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (PCP) odgrywają kluczową rolę w edukacji i profilaktyce chorób serca, jednak mniej niż połowa Amerykanów (42%) twierdzi, że faktycznie rozmawiali o zdrowiu serca z ich PCP. Podobnie tylko 42 procent zostało przeszkolonych przez PCP w zakresie określonych nawyków związanych ze stylem życia, w tym diety, ćwiczeń i medytacji, aby pomóc w zapobieganiu lub leczeniu chorób serca.


„Ludzie nie zawsze uważają styl życia za część medycyny, ale obecnie jest to dyscyplina, która, jak udowodniono, zapobiega, a nawet odwraca lub „cofa” wiele przewlekłych schorzeń, takich jak choroby serca – powiedział dr Dean Ornish, założyciel i prezes non-profit Instytut Medycyny Prewencyjnej i autor bestsellerów, ze swoją najnowszą książką zatytułowaną Undo It! (ornish.com). „Zmiany w codziennych wyborach dotyczących diety, ćwiczeń, radzenia sobie ze stresem i relacji są proste, ale wymagają odpowiednich wskazówek i stałego wsparcia. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, tacy jak członkowie sieci MDVIP, którzy czynią coaching stylu życia integralną częścią opieki profilaktycznej i mają więcej czasu na spędzać ze swoimi pacjentami, może mieć duży wpływ na poprawę zdrowia serca i ogólnego samopoczucia pacjentów”.

Chorobą serca a kwestia płci
Tylko 26 procent kobiet zdaje sobie sprawę, że kobiety mają mniejsze szanse na przeżycie pierwszego zawału serca w porównaniu z mężczyznami. Badanie pokazuje również, że kobiety pozostają w tyle za mężczyznami, jeśli chodzi o wiedzę na temat chorób serca i zapobieganie im.
• Tylko 31 procent kobiet (w porównaniu do 53 procent mężczyzn) zwróciło się do lekarza pierwszego kontaktu o poradę, jak postępować lub zapobiegać chorobom serca.
• Tylko 55 procent kobiet (w porównaniu do 67 procent mężczyzn) twierdzi, że posiada wiedzę na temat czynników ryzyka chorób serca.
• Tylko 43 procent kobiet (w porównaniu do 56 procent mężczyzn) uważa się za dobrze poinformowanych, jeśli chodzi o najlepsze metody badań przesiewowych w kierunku chorób serca.
dr Klemes dodano: „Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, kobietą, w wieku 30 czy 90 lat, choroby serca nie dyskryminują. Dlatego ludzie muszą współpracować z lekarzem, który wyjdzie poza podstawy, aby zapewnić pełniejszy obraz ich ryzyka i opracuj plan działania, który proaktywnie się tym zajmie.Nasze dane dotyczące wyników członków MDVIP są czarno-białym dowodem na to, że kiedy lekarze rzeczywiście mają czas na ścisłą współpracę z pacjentami i przeprowadzają bardziej zaawansowane testy, mogą wcześniej zidentyfikować ryzyko i podjąć więcej działań zapobiegawczych i trzymać ich z dala od szpitala.”

O ankiecie IQ zawału serca
Takie są wyniki sondażu Ipsos przeprowadzonego w dniach 15-16 listopada 2018 r. na zlecenie MDVIP. W ankiecie przeprowadzono wywiad online, w języku angielskim, z próbą 1006 dorosłych w wieku 18 lat i starszych z kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, Alaski i Hawajów. Dokładność ankiet internetowych Ipsos jest mierzona za pomocą przedziału wiarygodności. W tym przypadku ankieta ma przedział wiarygodności wynoszący ±3,5 punktu procentowego dla wszystkich respondentów. Aby uzyskać więcej informacji na temat metodologii badania opinii internetowej Ipsos, odwiedź naszą stronę Badania Opinii Publicznej i Komunikacji.

O MDVIP
MDVIP jest liderem na rynku opieki zdrowotnej opartej na członkostwie, która wykracza daleko poza usługi medyczne concierge. Dzięki krajowej sieci ponad 950 lekarzy pierwszego kontaktu, MDVIP jest liderem w dziedzinie opieki skierowanej do konsumenta. Lekarze zrzeszeni w MDVIP ograniczają rozmiar swoich praktyk, co zapewnia im czas potrzebny na zapewnienie pacjentom wysoce zindywidualizowanej obsługi i uwagi, w tym kompleksowego rocznego programu profilaktyki zdrowotnej i indywidualnego planu odnowy biologicznej. Opublikowane badania pokazują, że model MDVIP identyfikuje więcej pacjentów zagrożonych chorobami sercowo-naczyniowymi, zapewnia więcej profilaktycznych usług zdrowotnych i oszczędza systemowi opieki zdrowotnej miliony dolarów dzięki zmniejszeniu liczby hospitalizacji i ponownych hospitalizacji.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...