UmysłBądź szczęśliwy: osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym*

Bądź szczęśliwy: osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym*

Bądź szczęśliwy: osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym*

W dzisiejszym społeczeństwie ludzie kładą większy nacisk na to, aby odnosić sukcesy i robić mniej za więcej. Wszyscy zabiegają o tę okazję do zdobycia złotego pierścienia, dzięki której ich przyszłe życie będzie łatwiejsze i jaśniejsze, jeśli tylko będą mogli ją wykorzystać. Niestety, w dążeniu do sukcesu ucierpiały inne rzeczy, takie jak zadowolenie ze zwycięstw w codziennym życiu, uznanie dla prostych rzeczy. Pracownicy są zmuszani do większej produktywności, produkowania więcej w krótszym czasie; ale nadal z dobrą jakością. Dłużej siedzieć przy biurku, stać dłużej na liniach montażowych, krótsze przerwy lub lunche, pracować w godzinach nadliczbowych; powoduje to stres, często prowadzący do wydłużenia zwolnień chorobowych, z pogorszeniem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.


W końcu zabraknie satysfakcji z pracy, która może prezentować się na różne sposoby. Ucierpi na tym jakość pracy, może nasilać się konflikt ze współpracownikami i może wystąpić całkowite unikanie osoby lub miejsca. Niezadowolenie może narastać latami i powodować depresję i nieszczęście w naszym życiu. Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że to im się przytrafia, ponieważ zawsze postrzegali taką sytuację jako normę!

[subscribe_to_unlock_form]

Jak więc możesz poprawić harmonię w swoim życiu zawodowym? Jak możesz być szczęśliwszy i osiągnąć większą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym?
Sprawdź swój poziom równowagi. Czy boisz się myśleć o pracy? Czy ciągle myślisz o rzeczach, które musisz osiągnąć w pracy? Czy czujesz, że nigdy nie możesz się odłączyć? Czy jest tam ktoś, kogo nie chcesz widzieć? Uczciwe odpowiedzi na te pytania mogą dać ci wgląd we własny stan psychiczny, czy jesteś zadowolony ze swojej pracy, czy możesz dokonać drobnych ulepszeń lub czy jesteś całkowicie niezadowolony ze swojego życia zawodowego.


Co chciałbyś robić? Czy, jak wielu innych, zdobyłeś wykształcenie w dziedzinie, w której mógłbyś „zarobić na życie”, zamiast czegoś, co daje ci satysfakcję? Poświęć trochę czasu, aby naprawdę pomyśleć o tym, co chciałbyś robić, a następnie zbadaj sposoby włączenia tego do swojego życia. Wolałbyś być magistrem sztuki? Porozmawiaj ze swoim szefem lub przełożonym o nowych projektach lub możliwościach, które wymagają bardziej kreatywnej pracy. Jeśli nie jest to możliwe, spróbuj zajęć plastycznych wieczorami lub w weekendy. Czy lubisz tańczyć? Zorganizuj wycieczkę na lekcję tańca towarzyskiego, aby znaleźć wspólną płaszczyznę ze współpracownikami.

Co jest najważniejsze dla dobrego życia? Jakie rzeczy sprawiają, że jesteś szczęśliwy poza pracą? Chcesz więcej podróżować? Odłóż część każdej wypłaty, aby zaoszczędzić na podróż. Jeśli Twoja praca wymaga podróży, poświęć dodatkowy dzień na zwiedzanie miasta, w którym pracujesz. Zaplanuj swoje wakacje, nawet jeśli to tylko przejazd do następnego miasta lub stanu. Lubisz sport lub ćwiczenia? Chodź na spacery, poznaj nowy sport lub dołącz do społecznościowej ligi sportowej, w której możesz dobrze się bawić i poznawać nowych ludzi. Lubisz naturę? Odwiedź lokalne parki, dowiedz się więcej o fotografii i ciesz się uchwyceniem piękna natury.

Doceń proste rzeczy w codziennym życiu zawodowym. Zrób spis codziennych osiągnięć. Poświęć trochę czasu na świętowanie sukcesów swojego zespołu, takich jak zdobywanie nowych klientów, pomoc w pośredniczeniu w wielkiej transakcji lub dostarczenie doskonałej prezentacji. Doceń to, że masz dach nad głową i łóżko do spania. Jako przypomnienie i podziękowanie za pozytywne rzeczy w Twoim życiu, poświęcaj swój czas na wolontariat. Pomóż tym, którzy mają mniej szczęścia i oddaj się światu, który pozwolił ci osiągnąć tak wiele w swoim życiu. Staraj się być najlepszym, jakim możesz być w swojej pracy, choćby z innego powodu niż świadomość, że produkujesz coś dobrej jakości. Dobra praca może prowadzić do lepszych możliwości na przyszłość.

Przygotować plan. Nie możesz wiele osiągnąć, jeśli nie masz planu. Musi istnieć plan, jak coś zrobić; lub poradnik, jak się gdzieś dostać. To samo dotyczy twojego życia. Początek jest tam, gdzie jesteś, koniec jest tam, gdzie chcesz iść. Wypełnij środek, podając kroki, które musisz podjąć, aby osiągnąć swój cel i rozpocząć tą ścieżķę. Usiądź i wypisz swoje marzenia, cele i to, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Użyj tych słów kluczowych, aby zbudować swój plan szczęścia zawodowego.
Równowagę między pracą a życiem domowym można osiągnąć dzięki poświęceniu uwagi i ukierunkowaniu. Większość naszego szczęścia znajduje się pod naszą kontrolą, a poprzez oprawianie swojego codziennego życia w pozytywne światło, możesz skoordynować swoje życie w zrównoważonym i spełnionym życiu zawodowym i domowym.

o autorze

Sharon Bennett, BA, BSN, pragnąc pomóc innym leczyć się emocjonalnie, być zdrowymi i w pełni realizować ich wartość, od prawie 16 lat jest konsultantką motywacyjną w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest autorką serii Shoe Fetish, zdobywczyni nagrody International Library of Poetry’s Choice Award 2001, członkini National Speakers Association i National Association of Professional Women. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.ShoeFetishMovement.com zadzwoń pod numer 888-321-9604 lub
wyślij e-mail na adres ShoeFetishMovement@yahoo.com

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...