Zdrowie & RodzinaZdrowie & Rodzina5 zasad rozciągania na ból pleców*

5 zasad rozciągania na ból pleców*

5 zasad rozciągania na ból pleców*

Ludzi można podzielić na dwie kategorie: tych, którzy odczuwają ból pleców i tych, którzy rownież odczuwają ból pleców. Jednak według Kristiana Berga, autora książki Prescriptive Stretching, nieuchronności bólu pleców można uniknąć dzięki rozciąganiu.

„Podczas rozciągania dochodzi do zwiększonego przepływu krwi do mięśnia, co powoduje jego rozluźnienie” – wyjaśnia Berg. „W miarę wzrostu krążenia krew wypłukuje substancje powodujące ból z mięśni, zmniejszając w ten sposób ból”.
Zauważa, że ​​ludzie często nie widzą konsekwencji braku rozciągania, dopóki nie przypomni im się ból w ciele.
Berg zaleca codzienne rozciąganie i uważa, że ​​powinno to być częścią codziennej pielęgnacji ciała, porównując to do nawyku mycia zębów. W Prescriptive Stretching przedstawia cztery zasady skutecznego i bezpiecznego rozciągania.

  1. Unikaj bólu. Przy prawidłowym rozciąganiu mięśnie zareagują w pożądany sposób. Ale jeśli mięśnie są rozciągnięte do bólu, uruchamiają się mechanizmy obronne organizmu. „Kiedy mięśnie odczuwają ból, próbują się zabezpieczyć poprzez skurcze, co jest przeciwieństwem tego, co chcesz osiągnąć” – mówi Berg. „Ale lekki ból podczas rozciągania może być przyjemny, jeśli nie rozprzestrzenia się na resztę ciała”. Niezbędne jest rozróżnienie między rozciąganiem a bólem.
  2. Rozciągaj się powoli. Rozciąganie powinno być progresywne, a nigdy siłowe. „Jeśli podczas rozciągania wyrzucisz ręce lub nogi, mięsień rozciągnie się zbyt szybko” – mówi Berg. „Ciało będzie próbowało chronić mięsień, napinając go, uniemożliwiając ci osiągnięcie celu”.
  3. Rozciągnij właściwy mięsień. „Chociaż wydaje się to oczywiste, musisz zastosować odpowiednią technikę, aby przestrzegać tej zasady” – zauważa Berg. Ruch, który idzie o kilka stopni w złym kierunku, może oznaczać różnicę między rozciąganiem mięśnia a ciągnięciem torebki stawowej lub podobnym uszkodzeniem ciała.
  4. Unikaj wpływania na inne mięśnie i stawy. Rozciąganie, które jest nieostrożne lub źle wykonane, może negatywnie wpłynąć na inne mięśnie i stawy, w rzeczywistości pogarszając twój stan. „Ten powszechny błąd jest głównym powodem, dla którego niektórzy ludzie uważają rozciąganie za bezwartościowe lub bolesne” – mówi Berg.
  5. Jeśli nadal cierpisz. Możesz wypróbować zaawansowane miejscowe środki przeciwbólowe, które pozwolą Ci przespać całą noc. Bóle mogą przeszkadzać w spokojnym śnie, ale po zastosowaniu środków nie ma potrzeby rzucania się i obracania. Wypróbuj Onecaine firmy Omiera Lab, przełomowy preparat w kulce, który wnika głęboko, by dotrzeć do źródła bólu. Onecaine nie jest typowym dostępnym bez recepty lekiem przeciwbólowym. Ta intensywnie działająca formuła łagodzi ból i tkliwość mięśni i nerwów, dzięki czemu możesz wygodnie się zrelaksować. Onecaine może zapewnić naturalną tymczasową ulgę w bólu związanym z zapaleniem stawów, kolanami, ramionami, szyją, dolną częścią pleców, mięśniami, stawami, stopami i rwą kulszową. Więcej informacji na stronie www.omieralabs.com/onecaine.html

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...