UmysłUmysłNeurolog wyjaśnia 5 pierwszych kroków do radzenia sobie (i przezwyciężania) samotności*

Neurolog wyjaśnia 5 pierwszych kroków do radzenia sobie (i przezwyciężania) samotności*

Neurolog wyjaśnia 5 pierwszych kroków do radzenia sobie (i przezwyciężania) samotności*

Pomimo korzyści zdrowotnych i bezpieczeństwa wynikających z dystansu społecznego podczas pandemii COVID-19, wiele osób zaczęło cierpieć z powodu skrajnej samotności podczas miesięcy izolacji w swoich domach.
Joel Salinas, MD, MBA, MSc, mieszkający w Nowym Jorku, studiował na Harvardzie, od dzieciństwa rozwijał się u niego ekstremalny rodzaj synestezji. Synestezja to złożona cecha neurologiczna, która powoduje, że nieustannie postrzega każdy ze swoich zmysłów jako mieszankę z jednym lub kilkoma innymi zmysłami. Jego synestezja przejawia się wyjątkowo w lustrzanym dotyku, w którym fizycznie odczuwa to, co czują ludzie wokół niego.

[subscribe_to_unlock_form]

Joel Salinas wyjaśnia, jak łatwo wykryć, zmierzyć, zarządzać, a ostatecznie przezwyciężyć samotność, aby chronić zdrowie psychiczne Ciebie i Twoich bliskich:

Zrozum swoją samotność.
Najpierw musisz zrozumieć – tak dokładnie, jak to możliwe – co czujesz i dlaczego. Aby zrozumieć swoją samotność, potrzebujesz „równania samotności”, które jest łatwe w użyciu i zrozumiałe. Rozumiejąc swoje równanie samotności i trzy wymiary samotności — intymny, relacyjny i zbiorowy, możesz dowiedzieć się, jaki rodzaj samotności odczuwasz i kiedy.

Zmierz swoją samotność.
Użyj wyniku samotności, aby podać numer do uczucia i (przez co najmniej miesiąc) śledź go codziennie, tak jakbyś sprawdzał temperaturę na zewnątrz. Z biegiem czasu będziesz w stanie zastanowić się nad ogólnymi wzorcami swojej samotności – na przykład, jak zrozumienie dziennej temperatury pomaga również zrozumieć klimat sezonowy i odwrotnie.

Obejmij uczucie.
Aby oswoić i przezwyciężyć uczucie samotności, będziesz musiał podjąć czasami niełatwy wyczyn, jakim jest zaakceptowanie trudności i bólu samotności, którego doświadczasz. Dzięki konkretnym strategiom opartym na Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), ten krok zachęca Cię do zaakceptowania rzeczywistości okoliczności („danych”) i pracy z tym, co możesz.

Zacznij od jednej strategii.
Istnieje wiele praktycznych działań, które możesz podjąć, aby złagodzić poczucie samotności. Niektóre z nich mogą być nawet tymi samymi niechcianymi sugestiami, które słyszeliście przez lata od znajomych i rodziny, które zawsze wydają się nieudane. Ale wiele działań bez wyraźnego skupienia, zwłaszcza jeśli jest bardzo wymagających, może szybko doprowadzić do wypalenia i zaprowadzić cię z powrotem tam, gdzie zacząłeś lub gorzej. Zamiast tego dr Salinas oferuje krótką listę praktycznych strategii opartych na neuronauce, psychologii i terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). A Twoim zadaniem jest zacząć od wybrania tylko jednej strategii – takiej, która jest dla Ciebie na tyle łatwa i interesująca, że ​​na pewno to zrobisz.

Iteruj i dowiedz się, co działa dla Ciebie.
Po wypróbowaniu jednej strategii lub skupienia, użyj wyniku samotności, aby określić, co jest dla ciebie najbardziej i najmniej pomocne. Następnie dostosuj swoje podejście, aby skoncentrować się na rzeczach, które najskuteczniej zmniejszają poziom samotności i na dłuższą metę w sposób najbardziej zrównoważony.

O Dr.Joelu Salinasie

Joel Salinas, MD, MBA, MSc. Ukończył studia na Harvardzie, jest neurologiem sensorycznym, badaczem połączeń międzyludzkich i mówcą. W wieku 22 lat usunięto mu guz z prawej górnej części mózgu, a po badaniu przeprowadzonym przez ekspertów stwierdzono, że od dzieciństwa rozwijał się u niego ekstremalny rodzaj synestezji. Opisuje swoje doświadczenia z synestezją w Mirror Touch: A Memoir of Synthesia and the Secret Life of the Brain (HarperOne, 18 kwietnia 2017), badaniu mocy mózgu i tego, jak lepiej zrozumieć mózg i jego tajemnice, aby żyć pełniej. Więcej informacji na stronie.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...