PodróżeBudapeszt: Escape Rooms zyskują na popularności *

Budapeszt: Escape Rooms zyskują na popularności *

Budapeszt: Escape Rooms zyskują na popularności *

Fani filmów „Kryształowy labirynt i piła” powinni szybko wkroczyć na Węgry… fenomen Exit Games rozprzestrzenił się lotem błyskawicy po całej stolicy, mówi Ben Rhodes.

„Spróbuj przesunąć figury szachowe tak, aby wrona leciała w dół z kluczem… Teraz użyj magnetycznego fletu, aby wyciągnąć kulkę ze słoika z piaskiem… Szybko wyciągnij oko konia i wbij je w labirynt na stole!”

[subscribe_to_unlock_form]

Nie wszystkie z tych surrealistyczne wskazówek, przekazanych nam przez naszego węgierskiego przewodnika, pomogły „uciec z pokoju” (escape room), ale metodą prób i błędów udało nam się to w mniej niż minutę. Ogarnęło nas prawdziwe poczuciem ulgi. Pomimo scenariusza i odgrywania ról, to przez chwilę czułem, że wiem, jak to jest być Luke’iem Skywalkerem, któremu kończy się czas w jednostce utylizacji odpadów Gwiazdy Śmierci, albo co gorsza, doktorem Lawrence’em Gordonem przykutym w łazience psychopaty.

Escape roomy zostały pierwotnie wynalezione w Budapeszcie w 2011 roku i rozprzestrzeniły się w ostatnich latach po całym świecie. Niektóre źródła twierdzą, że obecnie w samej stolicy Węgier istnieje ich ponad sto, a jeszcze więcej znajduje się w innych europejskich miastach, takich jak Berlin i Bukareszt. Pomysł jest prosty – grupa zamknięta w pokoju ma zaledwie godzinę na ucieczkę, rozwiązując serię łamigłówek w stylu podobnym do „Kryształowego labiryntu”.

Gdy sami udaliśmy się do Escape Roomu (ExitPoint w pobliżu Fogashaz, jednego z najlepszych pubów w mieście) w dzielnicy żydowskiej Budapesztu mogliśmy liczyć na porywające 60 minutowe przeżycie.

Byliśmy prowadzeni przez złowrogiego lekarza w masce konia. Po krótkim wyjaśnieniu gry (w tym, że żadna z zagadek nie wymaga znajomości języka węgierskiego lub angielskiego) zostaliśmy zamknięci w pierwszym pokoju. Wiedzieliśmy, że walczymy z czasem i nie powinniśmy tracić czasu, ale trudno było nie podziwiać wystroju; pokój był w stylu vintage, z dziwacznymi ornamentami i posągami nadającymi mu aurę „Alicji w Krainie Czarów”. Efekt dodatkowo podbijała niesamowita ścieżka dźwiękowa sącząca się przez szczeliny w ścianie. Na początku myśleliśmy, że zostaniemy zamknięci w tym pokoju na całą godzinę, ale w końcu znaleźliśmy króliczą dziurę do następnego zestawu wyzwań.

Nie będę tu opisywał szczegółów łamigłówek, ale była to dobra mieszanka arytmetyki, kodów do rozszyfrowania, manualnej zręczności i obserwacji, a także zwrotów akcji. Byliśmy w trzyosobowej drużynie, która była w pełni wystarczająca do rozwiązania zagadek. Chociaż do pokoju może wejść od 1 do 6 graczy (płacisz za pokój, więc im więcej ludzi, tym koszt jednostkowy mniejszy).

Jeśli jesteś w Budapeszcie dłużej niż weekend, istnieje wiele innych Escape roomów, które możesz wypróbować w mieście.

Ben udał się do stolicy jako gość Węgierskiej Izby Turystyki, współpracując z Budapest Underguide, gdzie również doświadczył Budapest Essentials Festival i zasmakował życia w jednych z najlepszych barów na dachu w mieście. Aby zobaczyć nasz weekendowy przewodnik po mieście.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...