UrodaCo powinieneś wiedzieć o paznokciach *

Co powinieneś wiedzieć o paznokciach *

Co powinieneś wiedzieć o paznokciach *

Powrócił czas szkolny i uświadamiasz sobie, że lato dobiega końca. Zapewne nadal zwracasz uwagę na wygląd swojej skóry i włosów, ale prawdopodobnie nie poświęcasz jej już tak wiele swoim paznokciom.

Co warto wiedzieć o paznokciach

Paznokcie u dłoni rosną naprawdę powoli, a paznokcie u stóp – jeszcze wolniej. Jeśli płytka paznokcia uszkodzi się z powodu urazu lub infekcji, jej odrost może zająć nawet pół roku w przypadku dłoni, jak i stóp. Jednakże w okresie letnim wzrost płytki paznokcia przebiega nieco szybciej.
Długie paznokcie są symbolem kobiecości. Paznokcie, podobnie jak włosy, przypominają o Twojej zwierzęcej naturze, ale także mogą wskazywać na agresję i samoobronę.
Obgryzanie paznokci pojawia się najczęściej w czasie nerwowości, napięcia lub niepewności. Może wskazywać głęboką niechęć do siebie, jakby nie patrzeć gryziesz siebie. Często wiąże się to z lękiem przed wyrażaniem asertywności, gdyż jest to sposób na ograniczenie wszelkich tendencji agresywnych.

[subscribe_to_unlock_form]

Czy wiesz, że paznokcie mogą wskazywać na ogólny stan zdrowia? Wygląd Twoich paznokci potrafi czasem pomóc lekarzom stwierdzić potencjalne dolegliwości. Na przykład: „Linie Beau” to wgłębienia biegnące w poprzek paznokci. Stany związane z liniami Beau obejmują cukrzycę, zapalenie płuc i szkarlatynę lub mogą być również oznaką niedoboru cynku.
Zespół żółtych paznokci jest często oznaką choroby układu oddechowego, np. przewlekłego zapalenia oskrzeli. Może to być również związane z obrzękiem limfatycznym (problem z obrzękiem rąk).
Czasami pewne drobnoustroje mogą zaatakować paznokieć i spowodować infekcję. Najczęstszy rodzaj drobnoustroju powodującego infekcję paznokci to grzyb. Może się to zdarzyć, kiedy chodzisz boso na basenie lub pod publicznym prysznicem. Infekcja grzybicza objawia się w bardzo nieprzyjemny sposób. Pęknięte, przebarwione i pogrubione paznokcie wyglądają niezdrowo i nieprzyjemnie. Zapewne zaczynasz trzymać je poza zasięgiem wzroku. Jeśli infekcja grzybicza zostanie zbagatelizowana, stan płytki paznokcia niestety się pogorszy.

Na szczęście teraz możesz pomóc swoim paznokciom dzięki przeciwgrzybiczym i wybielającym kroplom Podiazole firmy Omiera Labs. Naturalna formuła silnych składników wnika głęboko w barierę ochronną paznokcia, aby dotrzeć do źródła i zwalczyć infekcję.

Nawet gdy zdrowy paznokieć odrasta, Podiazole wybiela i poprawia ich wygląd. Odrastanie zdrowych paznokci trwa sześć miesięcy, a w przypadku infekcji nawet do dwunastu miesięcy u stóp. Ekstra mocny Podiazol jest silnym przeciwnikiem w walce z infekcjami grzybiczymi, eliminując grzyby i ich objawy szybciej niż inne dostępne środki. Przez podwójną ilość sprawdzonych naturalnych składników, krople Podiazole przywracają paznokciom zdrowy i atrakcyjny wygląd.

Większość salonów przestrzega ścisłych wytycznych dotyczących czystości i dezynfekcji, podczas wizyty kieruj się następującymi kwestiami:
Czy Twoja stylistka paznokci posiada niezbędne doświadczenie i/lub licencję, jeśli jest to wymagane? Czy stanowiska są czyste? Czy stylistka paznokci myje ręce między klientami? Czy używa jednorazowych rękawiczek podczas pracy? Czy używa tylko wysterylizowanych narzędzi? Ponadto nie wahaj się zapytać, jak czyszczą swoje narzędzia.

Korzystając z oferty salonów piękności, często decydujemy się również za depilację woskiem, pastą cukrową lub trwałą depilację laserową. To zabiegi, które wykonujemy równie często i są ważnym elementem naszej pielęgnacji. Aby skutecznie zahamować wzrost włosów w niechcianych miejscach jak nogi czy bikini, wypróbuj krem Adroit firmy Omiera Labs. To zespół produktów do pielęgnacji skóry, który został sprytnie dobrany, aby działać synergistycznie. Te produkty będą ze sobą współpracować, aby zapewnić skuteczną depilację, jednocześnie zapobiegając podrażnieniom i wrastaniu włosów. Co ważne, krem zmniejsza pojawianie się trądziku i zapobiega powstawaniu wyprysków.

Naturalne składniki znajdujące się w Adroit działają u nasady mieszków włosowych, skutecznie przerywając i spowalniając wzrost włosów. Adroit spowalnia i rozrzedza niechciany wzrost włosów, jednocześnie wybielając i zapobiegając wrastającym włosom oraz zapaleniu mieszków włosowych.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Omiera Labs, BP Photostock

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...