UrodaUrodaCzym jest olej marchewkowy do włosów?*

Czym jest olej marchewkowy do włosów?*

Czym jest olej marchewkowy do włosów?*

Olejek marchewkowy powstaje w wyniku zmiażdżenia korzeni lub nasion marchwi i zanurzenia ich w oleju nośnym (np. oliwkowym lub kokosowym). Olejek jest stosowany głównie w Afryce, Azji Zachodniej i Europie jako olejek spożywczy lub leczniczy. Ale: „Ma on właściwości biologiczne, które są przeciwbakteryjne i hipotensyjne, a wszystkie te właściwości są doskonałe dla skóry głowy”, wyjaśnia Hill. Innymi słowy, olej z marchwi wyeliminuje wszelkie rażące bakterie (które mogą powodować łupież lub utrudniać wzrost włosów) i pomoże zachować silniejsze włosy.

Dzieje się tak dlatego, że po zastosowaniu olej z marchwi ma również właściwości regeneracyjne, które pomagają zwiększyć krążenie krwi, co uszczelnia łuskę włosa i wzmacnia włókno włosa, wyjaśnia Hill. Według Friese, te same właściwości krążenia krwi mogą pomóc w zapobieganiu utracie włosów, utrzymaniu zdrowszych włosów, a także stymulowaniu wzrostu włosów. „Jego witaminy (A, B, C i E, a także fosfor i magnez) mogą mieć działanie ochronne przed uszkodzeniami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV i zanieczyszczenia środowiska”.

[subscribe_to_unlock_form]

Korzyści z oleju marchewkowego dla włosów

Olej z marchwi zapewnia mnóstwo wspaniałych korzyści zarówno dla Twoich włosów i skóry głowy. Pobudza wzrost włosów, zapobiega wypadaniu włosów i tworzeniu się rozdwojonych końcówek, a także eliminuje łupież i suchą skórę głowy. Jeszcze lepiej, to również utrzymuje poziom wilgoci włosów i skóry głowy.

Zachęca do wzrostu włosów: Olej z marchwi może pomóc, włosy rosną szybciej i są grubsze poprzez stymulowanie systemu mieszków włosowych, mówi Friese. Z mniejszą ilością złamań i rozdwojonych końcówek, włosy będą rosły mocniejsze.

Zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu się końcówek: Poprzez pobudzenie krążenia krwi, olej z marchwi uszczelnia łuskę włosa i wzmacnia włókno włosa, co zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu się końcówek.

Utrzymuje poziom nawilżenia włosów i skóry głowy: Odżywianie włosów olejem z marchwi może poprawić ich teksturę, czyniąc je bardziej błyszczącymi, gładkimi i miękkimi w dotyku, wyjaśnia Friese.

Eliminuje łupież i suchą skórę głowy: Ponieważ olej z marchwi ma wiele właściwości antybakteryjnych, może pomóc w ochronie przed różnymi bakteriami i grzybami (jak te, które powodują łupież). Stosowanie naturalnie występujących olejów na skórze głowy może stymulować produkcję oleju lub sebum, mówi Friese.

Uwagi dotyczące rodzaju włosów

Olej marchewkowy jest doskonały dla każdego, kto chce wzmocnić, zmiękczyć i chronić swoje włosy. Należy jednak pamiętać, że olej z marchwi nie powinien być stosowany do wszystkich rodzajów włosów. „Chociaż dowody są niepotwierdzone, może on plamić jasne kolory włosów (takie jak srebrne i blond) i jest dostępny w formułach, które są lepkie, co może nie korelować dobrze z niektórymi rodzajami włosów / teksturami”, mówi Hill. Ponadto, Friese radzi, że może on również odbarwić skórę głowy.

Każdy, kto cierpi na przewlekłe schorzenia skóry głowy, powinien zachować ostrożność przy stosowaniu jakichkolwiek naturalnych olejków lub produktów ziołowych. „Nadal nie mamy jasności co do długoterminowego wpływu na kontrolę niepożądanych bakterii, grzybów i drożdży, które przyczyniają się do medycznych schorzeń skóry głowy” – radzi Hill. „Aby upewnić się, że nie jesteś uczulony, wykonaj test płatkowy, aby sprawdzić, czy występuje jakiekolwiek uczulenie”, mówi Friese.

Jak stosować olej marchewkowy na włosy?

Jeśli szukasz sposobu na pobudzenie wzrostu włosów, wzmocnienie ich przed uszkodzeniami termicznymi lub pomoc w zmniejszeniu łupieżu lub suchej skóry głowy, będziesz chciała dodać olej z marchwi do swojego arsenału. Dobre wieści? Można go znaleźć w olejkach, kremach, odżywkach i maskach do włosów jako środek nawilżający. Radzimy jednak, aby używać go tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Ponadto, wiele kupionych w sklepie produktów z olejem marchewkowym jest przeznaczonych do pozostawienia na włosach pomiędzy myciami lub jako płukanka.

Ponadto, według Friese, istnieje wiele sposobów na wykorzystanie oleju marchewkowego metodą „zrób to sam”. Jeśli twój lokalny sklep nie sprzedaje żadnych produktów z nim, możesz użyć go do zrobienia własnej maski do włosów, płukanki lub głębokiej odżywki. „Wystarczy rozcieńczyć 3-4 krople olejku eterycznego z marchwi w 2-4 łyżkach stołowych oleju kokosowego (lub innego oleju nośnego)”, mówi.

Benton’s Let’s Carrot Multi Oil to najlepszy wybór od Hilla: „Uwielbiam różnorodność tego produktu jako nocnego leczenia skóry głowy przed szamponem”. Można go również dostosować do innych kremów leave-in i masek zabiegowych w celu uszczelnienia nawilżenia.

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...