ZdrowieDlaczego tegoroczny sezon grypowy jest gorszy niż w zeszłym roku*

Dlaczego tegoroczny sezon grypowy jest gorszy niż w zeszłym roku*

Dlaczego tegoroczny sezon grypowy jest gorszy niż w zeszłym roku*

Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zauważają, że rozprowadzono już 170,7 miliona dawek szczepionki przeciw grypie.

Ubiegłoroczny sezon grypowy był historycznie zły, a sezon 2019-20 ma jeszcze gorszy początek.

[subscribe_to_unlock_form]

Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zauważają, że rozprowadzono już 170,7 miliona dawek szczepionki przeciw grypie. W ubiegłym roku suma za cały sezon wyniosła 169,1 mln, co według CDC było najwyższe od co najmniej 1980 roku. Jeszcze w sezonie 2004-05 w sumie w sezonie było zaledwie 57 milionów dawek.

Ponadto, według CDC, odsetek wizyt z powodu chorób grypopodobnych (ILI) wzrósł drugi tydzień z rzędu. W całym kraju 5,1 procent pacjentów zgłoszonych przez amerykańską sieć monitorowania ILI (ang. Outpatient ILI Surveillance Network) było spowodowanych przez ILI.

Odsetek ten jest wyższy od krajowej wartości bazowej 2,4 procent przez siódmy tydzień z rzędu. W ubiegłym roku poziomy ILI w Stanach Zjednoczonych były na poziomie lub powyżej normy wyjściowej przez 21 tygodni z rzędu, co jest najdłuższym sezonem grypowym powyżej poziomu wyjściowego od czasu, gdy CDC zaczęło prowadzić porównywalne dane w latach 2007-08.

Jak pokazuje poniższy wykres CDC, sezon grypowy 2019-20 rozpoczął się wcześniej i jest bardziej intensywny niż w zeszłym roku.

Informacje o grypie

Eksperci od grypy przewidują, że większość stanów w USA utrzyma się na umiarkowanym lub wysokim poziomie aktywności przez następne kilka tygodni, z dużą aktywnością w Waszyngtonie, Nowym Meksyku, Minnesocie i Tennessee, według naukowców z Biocomplexity Institute na University of Virginia, którzy pracują we współpracy badawczej z AccuWeather.

Naukowcy zauważają, że fala grypy B, która rozpoczęła sezon wcześnie, zaczęła spadać, ale pozostaje dość aktywna w większości regionów USA. Grypa A zaczęła silniej rosnąć na północy i przesuwa się na południe. Ponieważ fala B słabnie, a grypa A ją zastępuje, naukowcy spodziewają się drugiej fali bezczynności.

Grypa B nadal powoduje poważne choroby u osób dotkniętych; jednak hospitalizacje i zgony są rzadsze niż w przypadku grypy A.

CDC szacuje, że do tej pory w tym sezonie odnotowano co najmniej 4,6 miliona zachorowań na grypę, 39 000 hospitalizacji i 2100 zgonów z powodu grypy.

Informacje o AccuWeather, Inc. i AccuWeather.com

AccuWeather, uznane i udokumentowane jako najdokładniejsze źródło prognoz pogody i ostrzeżeń na świecie, uratowało dziesiątki tysięcy istnień ludzkich, zapobiegło setkom tysięcy obrażeń i dziesiątkom miliardów dolarów strat materialnych. AccuWeather, mając swoją siedzibę główną w State College, PA i inne biura na całym świecie, codziennie obsługuje ponad 1,5 miliarda ludzi, pomagając im w planowaniu życia i osiąganiu lepszych wyników dnia za pośrednictwem cyfrowych usług medialnych, takich jak AccuWeather.com i mobile, a także dzięki radiu, telewizji, prasy i dostępnemu 24/7 kanałowi AccuWeather Network. Ponadto AccuWeather produkuje i dystrybuuje wiadomości, treści pogodowe i wideo dla ponad 180 000 witryn internetowych stron trzecich.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...