Dom & TyJak cukier wpływa na twoje serce*

Jak cukier wpływa na twoje serce*

Jak cukier wpływa na twoje serce*

Walentynki wydają się idealnym pretekstem do zjedzenia ulubionego przysmaku. Nie ma to jak rozkoszowanie się czymś słodkim od ukochanej osoby. Ale czy wiesz, jak katastrofalne może być dla twojego zdrowia, jeśli spożyjesz zbyt dużo cukru?


Dużo słyszymy o wpływie cukru na nasze zdrowie, zwłaszcza jeśli chodzi o dodatek cukru. Można go nawet znaleźć w produktach, których nie spodziewałbyś się mieć, takich jak ketchup, chleb czy sos barbecue. Ale czy cukier jest tak niebezpieczny dla naszego zdrowia, a jeśli tak, to jak powinniśmy zapewnić, że możemy go uniknąć?

Cukier jest wszędzie
Jeśli uważasz, że nic ci nie będzie, ponieważ nie przepadasz za deserami i słodyczami, nadal możesz spożywać za dużo cukru z innych produktów. Na przykład jedna puszka napoju gazowanego może wystarczyć do zaspokojenia dziennej zalecanej dawki cukru. Nie powinno się przekraczać 25 gramów cukru dla kobiet i 37,5 gramów dla mężczyzn. Nawet jeśli unikasz oczywiście słodkich potraw, powinieneś mieć świadomość, że nawet pozornie zdrowsze produkty, takie jak jogurt owocowy, zawierają dużo cukru. Zacznij czytać etykiety na produktach, a możesz być zaskoczony ilością cukru w ​​niektórych z nich.

Co jest tak niebezpiecznego w cukrze?
Cukier jako węglowodan może powodować wzrost poziomu trójglicerydów we krwi. Ponieważ trójglicerydy są tłuszczem, łatwo sobie wyobrazić, jakie niekorzystne skutki mogą mieć twoje tętnice. Co więcej, wyższe niż zalecane spożycie cukru wiąże się również z obniżaniem poziomu dobrego cholesterolu (HDL), podwyższaniem ciśnienia krwi i wywoływaniem różnych innych chorób sercowo-naczyniowych. Efekt ten wynika ze zwiększonej masy ciała i tkanki tłuszczowej, która jest jedną z głównych przyczyn chorób układu krążenia.

Jak unikać cukru?
Jeśli chcesz ograniczyć cukier w swojej diecie, ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co jesz. Zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami zacznij czytać etykiety na całej przetworzonej lub pakowanej żywności, którą kupujesz. Jedz jak najwięcej świeżych produktów i przygotowuj własne posiłki. Dieta bogata w warzywa, tłuszcze i białko w naturalny sposób obniży spożycie węglowodanów.
Niestety cukier uzależnia i trudno się go pozbyć. Aby nie być przytłoczonym, zacznij rezygnować z różnych rzeczy jeden po drugim, zaczynając od największych przestępców, takich jak napoje gazowane. Po okresie obchodzenia się bez słodzika rzeczy, które kochałeś, mogą być dla ciebie nieprzyjemne.

Utrzymywanie niskiego poziomu cholesterolu
Unikanie cukru nie jest jedyną rzeczą, którą możesz zrobić, aby utrzymać niski poziom cholesterolu i zdrowe serce. Naturalny suplement błonnika, taki jak Cholesterade, może pomóc w utrzymaniu kontroli nad tymi aspektami zdrowia. Zdrowe odżywianie i dobra suplementacja należą do najlepszych praktyk zdrowotnych, jakie możesz zastosować. To są właściwe decyzje, które decydują o różnicy między zdrowiem a chorobą w życiu.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...