FitnessFitnessJak ćwiczenia i suplementy pomagają artretyzmowi*

Jak ćwiczenia i suplementy pomagają artretyzmowi*

Jak ćwiczenia i suplementy pomagają artretyzmowi*

Nawet najzdrowszym ludziom może być trudno trzymać się schematu ćwiczeń – a jeśli cierpisz na ból stawów związany z zapaleniem stawów lub chorobą zwyrodnieniową stawów – najczęstszy rodzaj zapalenia stawów – który dotyka 27 milionów Amerykanów, poruszanie się może być ostatnią rzeczą, którą chcesz robić. Jednak regularne ćwiczenia nie tylko pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie stawów, ale także łagodzą sztywność oraz zmniejszają ból i zmęczenie. Wiele osób uważa, że ​​artretyzm jest wyniszczającą i nieuniknioną częścią starzenia się. Ale to się zmienia. Leczenie i suplementy są lepsze, a wiele osób starzeje się dobrze bez większego zapalenia stawów. Artretyzm nie musi uniemożliwiać Ci cieszenia się życiem. Dowiedz się o najnowszych rodzajach ćwiczeń, suplementacji i leczeniu zapalenia stawów.

 1. Co to jest zapalenie stawów
  Artretyzm jest główną przyczyną niepełnosprawności, dotykającą 25% populacji na całym świecie. Odnosi się do grupy ponad 100 chorób reumatycznych i stanów, które mogą powodować ból, sztywność i obrzęk stawów. Niektóre stany mogą wpływać na inne części ciała – takie jak mięśnie, kości i niektóre narządy wewnętrzne – i mogą powodować wyniszczające komplikacje. Nierozpoznane i nieleczone zapalenie stawów może spowodować nieodwracalne uszkodzenie stawów.
  Według www.myartrex.com „Zapalenie stawów nadal narasta zarówno pod względem rzeczywistej liczby, jak i objawów, najprawdopodobniej z powodu zwiększonej długowieczności i aktywnego stylu życia. Każdego roku na leczenie wydaje się ponad 8 miliardów dolarów. W ostatnich latach coraz aktywniej leczy się zapalenie stawów, ponieważ większy nacisk kładzie się na poprawę leczenia choroby przewlekłej z uwagi na jakość życia”.
 2. Dobre życie z zapaleniem stawów
  Około jedna na cztery osoby na całym świecie ma schorzenia kości i stawów. Jeśli masz zapalenie stawów, możesz cierpieć na przewlekły ból. Może ograniczać zdolność wykonywania codziennych czynności, prowadząc do izolacji. Z biegiem czasu możesz zacząć czuć się zniechęcony. Ale nie musisz cierpieć w milczeniu. Zapytaj swojego lekarza o terapie, które mogą pomóc w radzeniu sobie z bólem stawów i wznowieniu codziennych czynności. Wybór należy do Ciebie, czy cierpieć cicho w bólu, czy też wziąć suplement, który pomaga kontrolować stan zapalny i ból, ale bez skutków ubocznych obserwowanych w przypadku niektórych leków na receptę. ARTREX firmy Bioved Pharmaceuticals, Inc. jako naturalny produkt wspierający zdrowe kości i stawy może być pomocny, gdy wskazane są przepisane leki na zapalenie stawów. ARTREX został opracowany na podstawie fundamentalnej wiedzy Ajurwedy, wysoce potwierdzonej nauki medycznej, która dokumentuje badania i wykorzystanie roślin do celów leczniczych. ARTREX to całkowicie naturalny mieszany suplement diety, ziołowy, działający harmonijnie, stosowany od setek lat i potwierdzony naukowo w badaniach klinicznych.

  Na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych zgodnie z protokołami zgodnymi z kryteriami i wytycznymi amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz American College of Rheumatology („ACR”), Bioved Pharmaceuticals uważa, że ​​ARTREX jest skutecznym i bezpiecznym, naturalnym suplementem do długotrwałego stosowania w zakresie dotyczącym kości i stawów. Skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić, w jaki sposób ARTREX może wesprzeć Twoje potrzeby leczenia.
 3. Ruszaj się
  Zgodnie ze Specjalnym raportem zdrowotnym Harvard Medical School Living Well with Osteoarthritis, jeśli masz zapalenie stawów, chcesz mieć pewność, że Twoja rutyna ćwiczeń ma na uwadze następujące cele:

A. Lepszy zakres ruchu (poprawa ruchomości i elastyczności stawów). Aby zwiększyć zakres ruchu, przesuń staw tak daleko, jak to możliwe, a następnie spróbuj pchnąć trochę dalej. Ćwiczenia te można wykonywać w dowolnym momencie, nawet gdy stawy są bolesne lub opuchnięte, pod warunkiem, że wykonujesz je delikatnie.
B. Silniejsze mięśnie (poprzez trening oporowy). Wymyślny sprzęt nie jest potrzebny. Możesz użyć własnej masy ciała jako oporu do budowania mięśni. Na przykład to proste ćwiczenie może pomóc złagodzić obciążenie kolan poprzez wzmocnienie mięśni ud: Usiądź na krześle. Teraz pochyl się do przodu i wstań, używając tylko mięśni ud (używaj ramion tylko do utrzymania równowagi). Stań na chwilę, a następnie usiądź z powrotem, używając tylko mięśni ud.

C. Lepsza wytrzymałość. Ćwiczenia aerobowe — takie jak spacery, pływanie i jazda na rowerze — wzmacniają serce i płuca, a tym samym zwiększają wytrzymałość i ogólny stan zdrowia. Trzymaj się czynności, które nie obciążają stawów i unikaj czynności o dużym wpływie, takich jak bieganie. Jeśli masz zaostrzenie objawów, poczekaj, aż ustąpi, zanim zaczniesz wykonywać ćwiczenia wytrzymałościowe.
D. Lepsza równowaga. Istnieją proste sposoby pracy nad równowagą. Na przykład stań z ciężarem na obu stopach. Następnie spróbuj podnieść jedną stopę, jednocześnie utrzymując równowagę na drugiej stopie przez 5 sekund. Powtórz po drugiej stronie. Z biegiem czasu pracuj do 30 sekund na każdej stopie. Joga i Tai Chi są również dobre dla równowagi.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...