UrodaUrodaJak dieta może wpłynąć na kolor zębów*

Jak dieta może wpłynąć na kolor zębów*

Jak dieta może wpłynąć na kolor zębów*

Ta treść jest tylko dla subskrybentów

Zasubskrybuj, aby odblokować tę zawartość. Wpisz swój adres e-mail, aby uzyskać dostęp.

Dostaniesz dostęp do:
  • Wszystkich treści
  • Opinii expertów
  • Artykułów o zdrowych stylu życia
  • Dietetycznych przepisów
Twój adres e-mail jest w 100% bezpieczny przed spamem!


Jak wybielić zęby naturalnie?
Jeśli kawa, papierosy i jedzenie pozostawiły zmiany na twoich zębach, nie jesteś sam. Wielu ludzi wypróbowałoby wszystko, aby odzyskać ​​perłowe białe

[subscribe_to_unlock_form]

„zęby mogą zmienić barwę na żółte z wielu powodów m.in. palenie, spożywanie wysoce pigmentowanych żywności, picie kawy, herbaty lub czerwonego wina, leczenie antybiotykami, urazy oraz zbyt dużo nagromadzenia fluorów i kamienia” Jednak czy wiesz, że matka natura ma rozwiązania, aby odzyskać perłowo biały kolor zębów?

Oto kilka wskazówek dostarczanych przez dr. Mello:


Jedz pokarmy, które działają jak detergenty I wybielają zęby naturalnie. Aby zapobiegać żółtemu odcieniowi zębów, należy usuwać plamienie spowodowane przez bakterie, przeżuwając niektóre chrupiące owoce i warzywa, które powodują wysoki wypływ śliny i pracują jak małe szczotki do zębów. Ugryź więc jabłka, marchewki, gruszki, guawy, kalafior i ogórki.

Jedz dużo ciemno-zielonych warzyw. Warzywa, takie jak brokuły, sałata czy szpinak, tworzą film, który zapobiega tworzeniu się plam i może pomóc zapobiegać utrwalaniu się plam.
Jedz dużo błonnika i zdrowej żywności – działają jak naturalne środki do czyszczenia zębów.
Zmiksuj kilka truskawek w misce, a następnie weź palec i rozsmaruj miąższ po całych zębach. Zostaw go na minutę lub dwie, a następnie dokładnie spłucz i wyszczotkuj.
Pij przez słomkę, aby chronić zęby przed plamami po kawie, herbacie, czerwonym winie czy coli.
Pij dużo wody, aby być dobrze nawodnionym.


·główna zasadą jest to, że wszystko, co może poplamić biały t-shirt, może także poplamić twoje zęby. Oznacza to większość odmian jagód, a także sos sojowy, czerwone wino, wiele soków owocowych, kawę, herbatę i colę. Nie musisz całkowicie ich uniknać, ale natychmiast po spożyciu wypłucz usta wodą, umyj zęby lub żuj gumę.
· należy pamiętać, że owoce cytrusowe zawierają kwas, który może powodować niszczenie szkliwa.
· pamiętaj, że napoje dla sportowców, energetyczne i wody fitness zawierają kwasy organiczne, które rozkładają wapń. Są szczególnie niebiezpieczne w niszczeniu twoich zębów. Ostatnie badania pokazują, że bardziej uszkodzą szkliwo zębów niż napoje na bazie coli.
· ogranicz spożycie kwaśnych żywności, takich jak ocet. Pokarmy lekko kwaśne otwierają pory szkliwa zębów umożliwiając łatwe wybarwienie.
· unikaj wysoko przetworzonych cukrów i wysokofruktozowego syropu kukurydzianego, w szczególności gęstej żywności, która ma dłuższy kontakt z zębami.
·bardzo gorące lub zimne płyny są niebezpieczne dla twojego białego uśmiechu, ponieważ zmieniają temperaturę twoich zębów. Ta zmiana temperatury powoduje rozprężanie zębów, pozwalając na przenikanie plam na zęby.
· natomiast palenie tytoniu jest największym sprawcą szybkiego zabarwienia twoich białych zębów.


„dokładne czyszczenie przez dentystę lub higienistę usunie większość zewnętrznych przebarwień z zębów spowodowanych żywnością i tytoniem. Stosowanie wybielającej pasty do zębów może pomóc również usunąć te plamy z powierzchni między wizytami dentystycznymi. Jeśli plamy były obecne przez lata, może być potrzebne profesjonalne wybielenie zębów, aby usunąć te bardziej utrwalone plamy zewnętrzne”, zauważa dr. Mello, kliniczny asystent profesor w nyu college of dentistration.


„zęby z wewnętrznymi plamami spowodowanymi procesem starzenia, antybiotykami i urazami mogą być wybielane, licowane lub koronowane. Każda z tych metod jest bezpieczna i skuteczna, a twój dentysta zaleci, który zabieg jest właściwy dla ciebie w zależności od stanu twoich zębów i rezultatów, które chcesz osiągnąć” – dodaje dr. Mello.

Więcej informacji na www.Nycsmiledesign.Com

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]


·

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...